Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

TOPIC ACMA REKORU KIRILIO BU GECE

Chewy

Öne çıkan mesajlar

ama eklemek istedigim:
kadinlara ezik demissiniz
babasinin evinde cay goturuyor, su tasiyor demissiniz.

durum bundan cok daha vahim,
siz dengesiz olmakla sucladiginiz kadinlari, egoistce ezen bi irksiniz.
kahvede kumar oynayip, bi asalak gibi kadinin sirtindan gecinebilen, gucunu kadini dovrek ispatlayan bi irksiniz.

bilmiyorum izliyor/okuyor musunuz ama
kadinlarin buyuk bi oranda siddete 1 defa da olsa maruz kaldiklari bi ulkede yasiyoruz.
bana soyler misiniz kim dengesiz?
ayda 1 hafta hormonlardan dolayi (elinde olmadan) asabiyet gosterdigi icin agziniza sakiz olmus durumda kadinlar.

insanin yaratilisi boyle galiba,
gozler hep ileri bakar asla kendini gormez, hep baskasini, karsi tarafi eleştiririz.
Sosyal ağlarda paylaş

Az önce divx ile izledim filmi.
Çok beğendim. Çok gerilimli ve zevkliydi.

Ama siz burda onca emeği bir kalemle çöpe atmışsınız.

Nedenleriniz şunlar:
- Bir evde kısılı kalınmış. Dünya istila edilirken, bize ne bir evden?
- Hiç iyi korkutamamışlar. Bö! sahnelerinden başka birşey yok. Hem başlardaki bacak sahnesi de ne saçma!
- Predator gibi niye insanları doğramıyorlar? Süper teknoloji var. Eee, mükemmel, dört dörtlük yaratık olmak zorundalar. Ne salaklar pefff!
- Yaratıkların özellikleri anlatılmamış filmde. Öyle bir film olcak ki, yaratıkların tarihçesi, karakterleri, anatomisi, fizyolojisi her bir haltını öğrenebilme imkanına sahip olmamız gerekli. Oysa dandik film yapmışlar...

Bu filme niye "çok derin korku filmi" veya "herkesin öldüğü macera filmi" gözüyle bakmışsınız anlamadım. Film bir durum hikayesi. Bir ailenin, uzaylı istilasında yaşadıkları, ve karısının öldüğünden dolayı Tanrı'yı reddeden bir adamın, bir takım işaretler sonucu Tanrı inancının kuvvetlendiğini anlatan bir film.

Bilinmeyenden korkulur. Film bundan yola çıkarak yapılmış. Mesela başlarda bacak görünen sahneyi basit bulmuşsunuz. Yaratık ordan fırlıycak, bizim adamla boğuşçak, ancak o zaman korku filmi olur diye düşünüyorsunuz herhalde.

Kendinizi adamın yerine koyun. Bilinmeyen birşeyler etrafınızda dolaşıyor. Ne yapacağınızı bilemiyorsunuz. Çaresizsiniz. Ve böyle bir ortamda altınıza işiyecek kadar korkuyorsunuz.

Bence film bu konuda çok başarılı. Bu hissi çok rahatlıkla veriyor insana. Ayrıca oyuncular da çok başarılı bu konuda. Ben çok zevk aldım.

Adamlar Matrix gibi bir dünya yaratmıyor ki. Bir sürü derin anlam ve tarihçe yapmalarına gerek yoktu zaten.

Ama benim tek sevmediğim şu oldu:
Film'i anlamak için çok kasıyorsunuz. Filmin sonunda birçok sorunuza cevap almış olarak çıkıyorsunuz. Ama en azından neden bizim dünyamızı seçtiklerini bilmek daha iyi olurdu.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...