Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

3.2.2 Patch Notes

Masquerade

Öne çıkan mesajlar

Dragonmax @ tbc öncesi oyunu oynayan 40 man raidlerde belki haftalarca 1 boss kesmeye çalışan critsiz 1k vurunca mutlu olan insanlar oyunun şuanki halinden tabiki rahatsızdır. etrafımda var birkac tane eskiden kalma hala oynayan arkadaşım seninle aynı şeyi söylüyorlar bliz ayrı 60lvl realmi yapsa gecerim diyenler var.
oynarım ama wowdan fazla anlamam tbc ile oyuncu kitlesi değişti benim gözlemlediğim kadarıyla yaş ortalamasıda düştü eski playerlarda bıraktı yeni oyuncularda bundan zevk alıyor demekki.
Sosyal ağlarda paylaş

blizz level 60 realmi yapsın, ilk 1-2 ay herkes saldırır. endgame'e başlayınca;

- hmm şimdi silaha enchant lazım, gold lazım. daily quest yapıp alırız dur? oh wait. daily quest değil, normal questler bile gold vermiyor. neyse elemental farmlayım holy priestim ile yavaş yavaş keserim.

- ben feral druid / tank pala / elemental shammy olacam! LOL

- baydım ya, biraz bg yapalım. off, 50+50=100 gold. kalsın ya salla.

- oo 60 olduk. hadi mc için gearlanmaya ubrs'ye. 1, 3, 5, 7. run.. DÜŞ BE SALAK SET!

- acaba hangi mesleği kassam buff için. aa bi halt yok hiçbirinde.

vs vs vs.

2 ay sonra ghost town olur o realm.

net.

pretbc güzeldi evet, ben de özlüyorum o günleri ama oyun mekaniklerini değil. oynadıgım anlar, hatıralar, muhabbet vs vs.
Sosyal ağlarda paylaş

- hadi para lazım gogo tyr's hand beyler. Bi healer gelsin başlıyoruz farma. Olmadı silitus yardırın hem rep kasarız

- bg yapalım canım pvp çekti. markları çeviririz repair parası çıkar hem deli rep kasarız epicleri alırız. nasılsa pvp spec ile pve spec arasında 2 talent fark var olmasa da olur

- hadi mavileri düzmeye gidiyoruz beyler. ubrs lbrs scholo strat elbet bişey düşer olmadı pvp itemlarına ulaşması kolay, resilience derdi yok pve de kullanırız

- oh be dünya varmış ne o öyle salak gibi 5000 gold bi mesleğe harcıyorduk sırf milletle aynı seviyeye gelmek için. Ne güzelmiş meslek kasmak zorunda olmadığın oyun

feral druidde fc olsun, tank/holy fc olsun, elemental shammy de varsın olmasın

çok net aşırı zevkli realmlar olurlar
Sosyal ağlarda paylaş

Random Forum Guy said:
I think the sense of community started going downhill with cross-realm battlegrounds.

Blizzard Adamı said:
Actually in vanilla WoW, we used to see complaints on a daily basis about how the game lacks a strong sense of community.

Yukarıda yazılanlar ile alakalı çok başarılı bir argüman evet

Eskiden oyunu zevkli yapan şeyler vardı. Şimdi onlar gitti oyunu zevkli yapan başka şeyler geldi. Karşılaştırmak saçma. Herkesin yeniyi tercih ediceğini, eskiden çabucak sıkılacağını öne sürmek ise yanlış bir genellemedir. "Vanilla WoW kusursuzdu, şimdikine 15 basar" demiyorum ama bir kitleye zevk veren şeyler artık yok.
Sosyal ağlarda paylaş

İşte o kitle de hardcore kitle oluyor genelde ve 13 milyon insanın oldugu oyunda casual > hardcore durumu var.

gayet de casual'a da hitab ettirir hale getirdiler oyunu. hardcore adam da alsın rusted proto drake'ini krasus landing'e insin, eskiden t3 leri ile if/orgrimmar bankaya afk bıraktığı gibi.

ha zaten oyun yine zevkliydi. ama oyunun şu anki halini görünce gayet de eksiklikleri göze çarpıyor ve ben bu eksiklerinin kapatılmasının "mekanikleşti, oyun sıçtı çok kötü oldu" denmesinin dogru olmadıgını düşünüyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

Heh sanırım yeni değişiklikleri bir tek ben seviyorum paticik'ten. Vanilla WoW zamanı WoW'dan hakikaten nefret ediyordum(Günde 10 saat oynayan bir adam olmama rağmen), hani yetenek gerektiren multiplayer oyunları zamanında oynamasak Vanilla WoW skill istiyordu geyiklerini yiyeceğiz ama hayır Vanilla WoW'da yetenekten çok günde 10 saat boş zamanı olan adam epicleri dizebiliyordu. Ve yanlış hatırlamıyorsam kaç kişinin BWL'yi bitirdiğinin araştırması yapılmıştı ve ortaya son derece düşük bir yüzde çıkmıştı.

E güzel arkadaşım madem aylık 15 dolar veriyorum o zaman benim de o itemlerı günde 10 saat harcamadan almamın bir yolu olmalı, gayet güzel bir şekilde 3.2 ile birlikte 3 farklı set yaptılar en ultra hardcore lvl 258 alacak casual player'lar ise 3 ay oynayarak lvl 238 set'i tamamlayacak. Bu şekilde herkes memnun. Themepark oyunlardan nefret etmeme rağmen şu haliyle WoW beni son derece eğlendiriyor, çok şükür hardcore olayı bitti zaten Bioware bile dedi hardcore oyunculara yönelmiyoruz diye, çünkü hardcore elitist oyuncular hakikaten WoW community'sinin en düşük elemanları oluyor diğer oyuncuları oyundan soğutuyordu.
Sosyal ağlarda paylaş

Geçen çarşamba bir girdik colesiuma bir saat önce raide başlayan daha vezax yogg görmemiş adamlar "YARRAKUS DOWN TO BLA BLA" diye generalde spamlamaya başladılar. Colesiumun 25 man normali naxx25dan kolay nerdeyse.

3 hafta sonra coliseumdaki bütün bosslar açılınca ilk geceden normal mode 25 mani temizleyip aynı gece heroic first killi de aldırtacak kadar kolay yaptılarsa yuh diye GMye ticket açarım, ilevel258 item düşücek hiç değilse bir pre-nerf mimironhard, pre-nerf vezaxhard kadar sağlam olsun. Öyle böyle değil en azından ulduar hard modelarının bir havası vardı.
Sosyal ağlarda paylaş

Ben raidlere item değil arkadaşlarımla beraber eğlenmek için giriyorum, itemsizlikten eziyete dönüşmediğin raidler taktik üzerine yoğunlaşabiliyoruz, bu da yeteneği ve takım ruhunu ön plana çıkartıyor.

Eskiden raidler zor geliyordu çünkü kimsede item yoktu. İnsanlar SSC TK yaparken bile durnholde hc yapamıyorlardı neredeyse. Kaldı ki çoğu insan SSC TK göremedi, bunun nedeni de karazhanın zor olması, bossların süper taktik gerektiriyor olması falan değildi, tamamen item bazlı olmasındandı. BT'ye ilk girdiğimizde najentus kesememe sebebimiz süper taktik gerektirmesi değil total hp'nin yüksek olması gerekliliğiydi. Şu an bunun önüne geçildi. Belki size Ooo çok kolay item alınıyor, biz 20 saat oynuyoruz adamlar 2 saat oynuyor alıyor itemi gibi geldiğinden keyif alamıyorsunuz ama 2 saat oynayan adam niye eğlenemesin ki? Günde 2 saat oynuyor diye sizin 1/10'unuz kadar para ödemiyor blizzarda sonuçta. Adamlar da bunu göz önünde bulunduruyorlar.
Sosyal ağlarda paylaş

ya aslında bu tartışmada iki tarafın da haklı olduğu noktalar var. milletin arkadaşlarıyla eğlenmesi asıl amaç oyundaki, fakat oyuna diğer insanlardan fazla zaman harcıyıp, daha çok çaba gösteren kişilere de daha fazla birşey vermeleri lazım bence. hard mode lar buna yeterli değil bence. Tabi ne gibi bir bonus olur onu bilemem.
Sosyal ağlarda paylaş

ya eskiyi özleyenler o saatlerce uğraşılıp edinilen setin sadece kendilerinde yada çok az kişide olmasını özlemiş kendilerine inspect yapılmasını özlemiş mekanik bilmemne fln fasafiso bence yeni sistem gayet güzel oyuna yeni başlayanları da gayet içine alabilio. eski sistemde oynamadım ama sefilleri oynamanın nesi özlenilesi bilmiorm zorluk dersen şimdi de var hard modelar haa rewardlar sizi tatmin etmiodur onu bilemem ama bi firmadanda herkesi %100 memnun etmesini bekleyemezsinz beğenmiosanız oynamazsınz kimse zorla oynatmıo gidin başka bi oyunu oynayın...
Sosyal ağlarda paylaş

olay sundan ibaret

A:hacı gel seni wowa başlatalım

V:yok birader şimdi başla lvl kas yeniden falan ugrasamıcam(baska bir mmo oyuncusu)

A: yok hacıııı 1 haftada 80 olursun hem epixlerde beleş millet mal gibi gidiyo ulduarda kasıo biz 2 günde badgelerle alıyoz setleri MUAHAHAHAHAH

gibi...

şimdi burda wow a baslamaya üşenen amcalar için yapılmış kolaylastırmalar var oyunda cok bariz
lvl up zaten 100bin defa 1-60, 60-70, 70-80 exp increase arttırıldı yada mountlar geldi falan
Sosyal ağlarda paylaş

lololol epix oldu üstüne hardcore raiderleri ni bile bezdirdi server transfer ettirtti , şuan earthen ring de 1 tane ally 1 tane de horde de content bitirebilen raid grup var, gerisi hep kofti casual 6 ayda fln anca temizlio yeni contenti mesela yogg-saron u öldüren raid grup sayısı 2 yada 4 tür

(guild değil grup, guildler 10-30kişilik arkadaş gruplarına döndüğü icin 10 guild 1 araya gelip te raid cıkarıo :D
Sosyal ağlarda paylaş

pekaziz said:

Regalya said:

Ya arkadaşlar yanlış anlamayın direk buradaki kitle için söylemiyorum yerlilerdede yabancılarda aşırı fazla kişi Cthun kesdim KZ farmladım diyor nedense inandırıclığını yitirmeye başladı bu sözler.

Evet oyun daha kolaylaşti neden ve ne şekilde?
*Artık herkez oyunu ve mekaniklerini öğrendi
*Encounter zorluklarında bi değişme yok hatta Wotlk zorluk açısından bence daha geniş yelpaze sunuyor.
*Skill/talent sistemi çok daha iyi yere geldi
*lvl+item daha kolay
vs vs

Çoğu doğru değil abi bunların. Bugün patchwerk eski mekaniğini yalayıp yutmuş adamlardan bir takım kur eski zorluğa karşı, yine wipe yerler.

TBC zamanında kimsenin çıkıp çok kolay hacı dediğini hatırlamıyorum, bilakis bosslar nerf üstüne nerf yedi.

Bugün de yok mu zor boss? Olmaz olur mu, var tabi. Saçma sapan hard modelar koyarak, yok onu 1.5dkda kes, yok onda mana regen olma, yok addleri kesme olayını yerleştirdiler.

O günler oyuncuların yaptığı hataları oyun gerçekten affetmiyordu. Majordomo'da ölen ve addi sheepten çıkan mage, combat henüz yeni başladıysa wipea sebep oluyordu. Keza Broodlord'da alınan bir aggro veya Netherspite'da her hangi birinin yanlış zamanda portala girmesi veya çıkması işleri çok zor hale getiriyordu.

Demek değil ki bugün bunlar yok mu? Var ancak geçmişte de oyun kolay değildi.

Bilgimiz arttıkça oyun da zorlaşmaya başladı ama kanımca WotLK sonrası inişe geçti.

abi dalga geciyosun sanırım o dönemde oyuncuların hatalrını affetmiyomuydu simdi mi affetmiyor??? dur bakiyim vezax hardta leechte 1 saniye fazla evet sadece 1 saniye baba ne oldu bana mı attı dersen wipe..kurtuluş yok..yada mimiron hardta healer rangeinden 2 saniye uzaklaş öldün demektir 2 kişi öldüyse zaten wipe... yogg-saron hard brain linkte 3 saniye gitme diger kişinin yanına cıldırırsın..tabi bunlar heroic hardmode için gecerli..abi anlamıyorum ulduar hardmode yapıp hala AQ>ulduar diyen adamları benmi yanlış oyunu oynuyorum ki 5 yıl olcak wow cıkalı su oyunun en müthiş en zevkli bossudur mimiron heroic hardmode bundan zevkli ve komplike bi fight dahada gelecegini sanmıyorum..bu forumu okurdum ama girip yorum yapmazdım su zorluk konusunda pretbc>ulduar heroic hardmode görünce dayanamadım ..adama gülerler yahu
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...