Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Football Manager 2010

nileppezdel

Öne çıkan mesajlar

fml topicine de attım aynı mesajı ama 1 saat kastım resmen onun için canım jankovicimin jübilesini herkes izlesin.

--

efsanevi kaptanımız Bosko Jankovic 36 yaşında futbol sahalarına veda ediyor, takımdan kimler gelip geçmedi ki. Yaya Toure, Nemanja Vidic, Diego Ribas da Cunha, Victor Valdes, Royston Drenthe, Ivan Rakitic, Antonio Di Natale, Alexander Frei, Cristian Molinaro, Abou Diaby, Alan Hutton, Ikechukwu Uche, Lincoln Cassio de Souza Soares(!) ve daha niceleri ama taraftarın gönlünde çalışkanlığı, disiplini, güzel futbolu, saygısı, efendiliği ve klübe sadıklığıyla tek bir isim vardı,

ÇARŞI said:

As one of the founding clubs in the Gameworld have a rich heritage behind them, and with 9 football association competition wins to their name they have achieved their fair share of success in this time.

Plenty of top players have represented the club over their history but it is generally agreed that Serbian midfielder Bosko Jankovic was the greatest player to have ever pulled on the shirt

Yolun açık olsun Bosko, Hiçbir zaman unutulmayacaksın! 17 numaralı forması da klüp müzesine kaldırılacak.

ilk sezonu

insanlıktan çıktığı sezon

son sezonu

10 sezonun özeti

trt tarafından hazırlanan son 3 ay içerisinde attığı gollerden oluşan bir derleme (yeni buildle eski gollerin kayıtları silinmiş yoksa gençliğinde attığı çok daha dehşet golleri de bulunuyordu kendisinin)

Sosyal ağlarda paylaş

lan nasıl adamlar alıyor bu türk takımları
3. sezona başladım fenerbahçeyle
velesso,vukuvevic fln var eziyorumda
galatasaray van der vart olsun drenthe olsun aldıkça alıyor
kiralık alıyor neysede
ardayı sattılar madride 33 milyona,şimdi kimleri alcakalr diye merakla bekliyorum
beşiktaşta sağlan transferler yapıyor
bursaspor barçanın feeder'ı oldu saçma sapan kiralık oyuncular alıyor ligin en hızlı takımı flnmış öle diyolar.

ayrıca koçlarıma hücum oluyor her sezon
yemin ederim herbirini bulmak için saatlerimi hacrıyorum,1 sezon sora gidiyorlar,artık scout programı fln indircem hoca bulmak için,kasmıcam
Sosyal ağlarda paylaş

Arkadaş tsl den o kadar forvetleri kopardım bagladım takımıma, defans da sahane oldu ama gel gör ki gol atmakta zorlanıyor takımım. Hani bank asyaya ilk çıktığım sezon bu kadar zorlanmıyordum gol atmakta, bir sürü taktik değiştirdim, oyun mantalitesi, dizilim vs ama yemiyor arkadaş. Bir maçta tam gol atmaya başlıyoruz şak şak 2 tane atıyoruz, 2. golden sonra bir gol yagmuruna tutuluyorum maçı 3-2 kaybedeyim bari averaj gitmesin diye duacı kesiliyorum. Kalede bildiğimiz kel ömer var acaba onun bok yemesi mi anlamış değilim. Artık en son 4-5-1 denedim, 1 dm anchor man şeklinde bana mısın demedi zaten gol atamama derdimiz iyice çoştu bu seferde. Bank asya için böyle tüyo falan var mı hiç? Mesela 2. ligte iken more direct pas şeklinde oynatıyordum oyuncuların tekniği vs çok düşük diye ve gayette tutmuştu ama ne yapsam ne değiştirsem bank asya da tutturamadım. Her türlü öneriye açığım yani. En azından bu defansif ayarlarında falan bir öneri varsa o da olur.
Sosyal ağlarda paylaş

Direkt pas oynamak için tekniği yüksek oyuncuya ihtiyaç yok mu?Passing ve teknik yüksek olmalı genel olarak takımda.Bende şu an palermo ile oynuyorum 4. sezonumdayım.Alessandro Rosina yı yüksek bi ücretle transfer ettim ama çok memnunum.Marko marin i aldım bi de ki o da harika oynamakta.Takımda Javier Pastore var traquerista olarak oynatıyorum güzelde oynuyor ama sanki yerine daha iyi bi adam olur dedim ve hatem ben harfayı aldım.Sizce nası bi transfer olmuş ? Hatem Ben Harfa AMC de hangi pozisyonda oynar? 2 li mc takımım tiberio guarente denen mükemmel bi ortasaha ve sandro denilen dinamodan oluşuyo.Sandro efsane özelliklere sahip nacional mi ne oradan aldım.Defans desen zaten iyiydi geldiğimde bi tek ariaudo yu alıp geliştirdim.Yedekte de musacchio var bu da kendi buluşum ucuz ve mükemmel bi defans.İlk iki sezon 4-3-1-2(kanatsız 3 mc ile) oynadıktan sonra 3. sezon klasik 4-2-3-1 e döndüm ve şampiyon oldum.Şimdi 4. sezondayım tek transfer ile yola devam ediyorum.Bu sezon ne olcak bakalım
Sosyal ağlarda paylaş

Transferler fazla kolay değil ki. Gayet gerçekçi. Para ve kolaylık doğru orantılı. Çok para verirsen bonservisi her türlü veriyolar, e adam orada yılda 3m alırken sen burda 5m verirsen gayet güzel gelir. Ki oyunun 2. senesinde falan ilk sene kötü geçirmiştir, sakatlıklar olmuştur, yeniden kendini kanıtlamak istiyordur falan olabilir yani. Yoksa transferler gayet zor istediği paranın birazcık azını verip alabiliyodun eskiden primlerle destekleyerek falan, şimdi %90 daha iyi bi maaş hak ediyorum dyip gelmiyolar
Sosyal ağlarda paylaş

Leeds'le 2. sezonumun sonunda premier lige çıkacam umarım. İlk sezon son maçla şampiyon olarak championship'e çıkmıştım, takımı bayağı değiştirdim. Bu sezon 22. maç sonunda liderliğe anca çıkabildim. Son 5-6 maça kadar 4.lük civarındaydım takım oturdu gibi. M.Boro'yu yenince bi anda güven geldi takıma şaha kalktı 2.liğe yerleşmiştim, böylece ilk defa liderlik gördüm bu sezon. Hadi hayırlısı.
Sosyal ağlarda paylaş

Pyro
ilk aklıma gelenleri sayayım
takımın kötüyse genel olarak
*defansif oyna
*narrow oyna (kontralarda topu hızlıca ileri taşımak lazım,kanatları yayacanda orta yapcanda uzun iş)
*dmc kullan
*slow tempo oyna,dolayısıylada kısa pass yap,direct değil.
*ofsayt taktiği kullanma,deep defensive line.
*defanslar man,forvet ve varsa amc'ler zonal marking.
*adamların hava toplarında iyi değilse ortalar ön direğe (drill crosses oluyor sanırım)
*elindeki oyunculara göre bir tane formasyon bul,onla takıl değiştirme sonra,alışsın heriflerin.
*profit
Sosyal ağlarda paylaş

O kadar uzun adam ve arkasına 3 amc bulmak zor :D gerçi 2 amc de olur. Ben Bursaspor'la o taktikle oynadığımda amc'de oynayan Pancu sezonu 46 gol 22 asist gibi bişeyle kapatmıştı

Bi de dandik adamlarla kısa pasa da ben güvenemiyorum top çevircez diye kısa pas yaparken salak salak pas hataları yapıp direk gol hazırlıyolar..
Sosyal ağlarda paylaş

DoGMeaT said:

Pyro
ilk aklıma gelenleri sayayım
takımın kötüyse genel olarak
*defansif oyna
*narrow oyna (kontralarda topu hızlıca ileri taşımak lazım,kanatları yayacanda orta yapcanda uzun iş)
*dmc kullan
*slow tempo oyna,dolayısıylada kısa pass yap,direct değil.
*ofsayt taktiği kullanma,deep defensive line.
*defanslar man,forvet ve varsa amc'ler zonal marking.
*adamların hava toplarında iyi değilse ortalar ön direğe (drill crosses oluyor sanırım)
*elindeki oyunculara göre bir tane formasyon bul,onla takıl değiştirme sonra,alışsın heriflerin.
*profit

Hobaa, teşekkür ettim. Zaten en sonunda 4-1-3-1-1 şekline dönmüştüm 2-3 maç tuttu ama gol attığım gibi gol yiyordu defansif taktikte olmasına rağmen. Hatta bu sabah artık deli etti, son 2 ay tatile gittim sezonun sonuna dogru. Benim yeto yardımcı bile takımı çoşturmuş, her maç 5 lemişiz. Ben tatile gitmeden önce 6. ile arada 11 puanlık fark vardı son 7-8 maçtı, ligin sonunda 6. ile 1 puan kalmış. Bilsem daha önce giderdim allah belasını dedim eh.

Denediklerini denedikten sonra dönerim buraya.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...