Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Football Manager 2010

nileppezdel

Öne çıkan mesajlar

Ligde 2. sıradayım A.C.Milan'la, Roma'yla çekişiyoruz ikincilik için. Lider İnter'le aramda 6 puan var, ama önümüzde 17 maç var daha, ilk maçta yenmiştim 2-1 bu maçta da yenerim heralde.

CL'de grupları 1. bitirdim R.Madrid'e Ronaldinho'nun 90+5'te attığı gol sayesinde. Nasıl keyif verdi anlatamam o kadar stresten sonra.

Tek transferim Di Maria inanılmaz oynuyor, sol kanatta (AML) inside forward olarak oynatıyorum adamın toplam 12 golü 5 asisti falan var 24 maçta.

Yalnız takımda feci disiplinsizlik var, sürekli kırmızı kart. Maçların yarısını 11 kişi bitirebiliyorum anca. Gerçi italya liginde genel durum bu sanırım rakiplerin de kırmızı gördüğü oldu ara ara.

20. maçlar sonunda şöyle bi baktım da 11 tane kırmızı kart görmüşüm. 9 kişi bitirdiğim maçlar oldu hatta bi tane 8 kişi bitirdim. 5 tanesi Gattuso hayvanından :D Kartlar da genelde direkt kırmızı değil 2. sarıdan çıkıyor, zaten tackling de hard'da değil. Çözemedim, takımın genel hali heralde. Gerçi Gattuso'dan normal.

Futbol bölümünü takip edenler bilir Gattuso'yu ne kadar sevdiğimi o yüzden kesemiyorum bile ama 4. kırmızısından sonra yeter lan diyip cezayı bastım itiraz edince de pafa yolladım. 1-2 hafta sonra "abi pişmanım al beni takıma" dedi, kıyamadım koydum yine 11'e. Maç başladı adam 5. dk da gol attı, sonra arkası da kesilmedi, ilk yarıyı 4-0 önde bitirdiğimde 2 gol 1 asisti vardı ball winning mf oynamasına rağmen. 2. yarı 3. golünü atarak hat trick yaptığında "tamam ulan affettim seni" dedim kendisine ekran başında... Derken 80. dk'da yine kırmızı gördü ayı. /facepalm

Hadi bakalım, bayağı güzel gidiyor 13 milyon euro transfer bütçem var devre arasında 6 dan yükselttiler, ama adam gibi alacak birini bulamıyorum, alacağım adamlar da o paraya gelmiyolar.

2 genç aldım biri Dodo biri de bi kolombiyalı pafa.

Seneye acilen 1 ya da 2 bek, bir de kaleci düşünüyorum. Alabilirsem beklerden önce Zapata'yı alacam defans göbeğine ama fiyatı iyice uçmadan. Zapata - Akinfeev - Rafinha üçlüsünü getirebilirsem başka da bişey istemem.
Sosyal ağlarda paylaş

sürmez o kadar, ben istanbulsporla ilk sene Bank Asya'ya yükseldim, Bank Asya'daki ilk senemde de topladığım yaşlı TSL eskileriyle Süper lige. Süper ligde ilk sene düşmeme hattında mücadele ettim, ikinci sene uefa kupasına katılma şansını zorladım, olmadı, üçüncü (toplamda 5.) senemde şampiyon oldum. Bayağı bala oldum aslında 2 sene daha koy 7. Şampiyon olduktan, hele hele 2. şampiyonluğu kazandıktan sonra gelirler artıyo zaten, sözleşmesi bitmiş beleş ucuz adam bulup bulup 1 sene oynatıp milyonlarca euroya satıyosun, bi 5-6 senede kulübe inanılmaz bir gelir geliyor böylece, sonra oturaklı bir kadro kurup 2-3 sene kassan alırın.

Ama bi sorun var, regenler. Doğru düzgün Türk Regen çıkmıyo 10.0.3le.
Sosyal ağlarda paylaş

bjk nin alışkın olduğu şeyler bence dert etme :D

bende sezon başında necid'in 4 aylık sakatlığı ile sarsıldım. üstüne manu'ya karşı alının (ezilerek) 4-0 lık mağlubiyet takımı alt üst etti. son dakikada yenen gollerde cabası. ligde bir ara 14. lüiğe kadar geriledik. ama ilk yarının sonunda 3. idik.

asıl olay manu ile ligdeki rövanş maçıydı. Upton Park'da sex vardı: 6-0
Sosyal ağlarda paylaş

Bende yeni burnley ile kariyer açtım.Ama takım o kadar berbattıki...McDonald,Chris Eagles bi de Steven Fletcher dışındakiler gerçekten sikko adamlardı.5 transfer falan yaptım üstüne devre arasında 2 transfer daha yaptım(andrew driver+ acosta diye bi adam sevillayı).Şimdi lewandowski ya da Kadlec gelicek ama hangisini alıcam karar veremedim steven fletcher çok istikrarsız çünkü bi de tek forvet oynuyorum.ilk devre bitti şubat ayı da bitiyo 13. sıradayım beklentilerin üstündeyim :) Ama seneye ne olur bu takımdan hiç bilmiyorum.Sağ sol bekler patlak(özellikle sol bek),iyi denebilecek tek stoperim var,forvet desen fletcher dışında adam yok(kadlec ya da lewandowski ilaç olurlar inşallah),orta saha da kevin mcdonald ve yeni aldığım jonjo shelvey dışında adam yok,tek ön liberom anthony annan...AMC olan bi oyuncum ise takımda hiç yok :) Chris eagles ı da 7.75 e devre arasında kakaladım.Zor günler bekliyo gibi beni istikrarsız bi takımız çünkü.Ulan sen git deplasmanda 2-3 at evinde gel 3-4 ye birminghamdan wolvesdan.Jonjo Shelvey efsane oynuyo ama 17 yaşında olmasına rağmen dozer gibi giriyor ceza sahasına
Sosyal ağlarda paylaş

Acosta diye bi adam ne ya, ayıp yahu :/ Bunun babasını bilirdik biz Arjantin'de oğlu da yarısı kadar yetenekliyse zaten götürür tek başına takımı.

tunch said:

fm'nin klasik dönemine gelmiş bulunmaktayız.. herkes en az 2-3 takımla şampiyonlar ligini almış , canı sıkılmış ; yeni heyecan arıyor dandik takımlarla :)

bende tam tersi valla, dandik takımlarla deli gibi oynadım ilk defa büyük takımla oynuyorum.

İnanılmaz bi çeyrek final maçı yaptım biraz önce, o maçın üstüne daha fazla stres yaşamayayım diye kapattım

ilk maçı wolfsburfa 3-1 kaybetmiştim, ikinci maça bayağı eksikle ve 4-2-4 taktiğiyle çıktım risk aldım, ilk yarı 1-1, ikinci yarı 2-1, son dakkalar artık bi tane daha lazım, 1 değişiklik hakkı kalmış, ya Huntelaarı alacam oyuna forvette tekleyen patoyu değiştiricem, ya da sarı kartlı gattusoyu. Gattuso kesin kırmızı görecek o allahın emri zaten. Risk aldım huntelaarı soktum oyuna, 3-1 oldu, uzatmaya kaldı, uzatmanın 2. dk gattuso gördü kırmızıyı, geri çektim takımı, penaltılara kaldık, ilk penaltıları ronaldinho ve dzeko kaçırdı karşılıklı ama sonrakilerde adamlar 1 tane daha kaçırınca eledim, böyle stres yok ama.
Sosyal ağlarda paylaş

tunch said:

fm'nin klasik dönemine gelmiş bulunmaktayız.. herkes en az 2-3 takımla şampiyonlar ligini almış , canı sıkılmış ; yeni heyecan arıyor dandik takımlarla :)

lan kaç yıldır oynarım şu oyunu, harika takımlar kurdum.

ŞL'yi bir kere kaldırabilmiş değilim adsfdsa

gerçi en fazla 3 sezon oynuyorum ben, bir kere yarı finale yükseldim o kadar. Genelde oynadığım takımlar direk ŞL'ye giden takımlar olmadığından ŞL'ye gidip yeterli kadroyu toplayana kadar sıkılıp bırakıyorum.

Misal en son oynadığım takımlar, FM 2008'den beri sıralı olarak, hatırladıklarım.

Beşiktaş - Kayseri - Leeds United - West Ham (FM 2008)
Hoffenheim - Leeds United - Not. Forrest - Beşiktaş (2009)
Beşiktaş - Bursa - Beşiktaş şimdiye kadar 2010'da sadfsda

bakalım bu sefer 2. sezonumda iyi gidiyorum. 2'de 2 yaptım ŞL'de inter maçları var karşımda, grup birincisiyim 2 puan gerimde inter :) hadi gireyim oynayayım hatta hehe
Sosyal ağlarda paylaş

tunch said:

burnley ile 13.sün daha ne istiyosun.. ingiltere liginde ufak takım alıp yukarı çıkartmak o kadar kolay değil.. senede 4-5 basamak yükselsen başarılı say bence.

ayrıca mccann mi ne öyle bi adam var burnleyde , sol iç inanılmaz iyi oynar :)

HADİ YA o mccan i ben hiç oynatmadım :) Sol iç dediğim central midfielder sport rolünde mi oynar yoksa başka rolde mi
Sosyal ağlarda paylaş

öyle bir şamp. ligi çeyrek final maçı oynadım ki, heyecan hep doruklardaydı. ilk maçın ilk yarısı döktürdük resmen, 3 tane gol sıkıştırdık araya. sırf takımımı geri çekmem arkadaş triplerimden, vagner love 2 tane yazıverdi kontralardan ve 3-2'lik skorla ingiltere'ye döndük. Asıl bombada bu maçta patladı. rehavete kapılmayın diye salıverdim çocukları, ama sağolsunlar, 2 adet kontradan, bir de akinfeev'in pas hatası yüzünden ilk yarıda 3 adet yemeyi başardık. İkinci yarıda katı bir savunma anlayışıyla sahaya dönen marsilya karşısında 70. dakikaya kadar boş boş şutlarla kaleyi dövdük. agüero 4.5, dzeko 5.2 gibi komik rakamlarla sahada takılıyorlardı. fakat, nöbetçi golcüm wellbeck beni şaşırtmadı ve 77. dakikada montolivo'nun inanılmaz arapasında, hayvani patlamasıyla golü buldu. Maç bitti bitecek, rakibi boğuyoruz ama tık yok, mandanda olmayacak şutları çıkarıyor, ama 90+5'de akinfeev sizden iş çıkmaz diyerek kornerde ileri çıkıyor. soldan kullanıyoruz, arka direğe koşu yapan evans mandandanın üstüne kafayı yolluyor, ama sonuç yok. diğer köşeden korner kullanılıyor, 5 dakika uzayan maçta +7 leri oynamaktayız o sıralarda, akinfeev topu karambole indiriyor ve thiago silva karambollerin adamıyım huleyn diyerekten topu acımasızca ağlara yolluyor. Uzayan maçta, wellbeck yine hayvanlığını konuşturuyor ve araya yaptığı 2 çabuk koşuyla golleri bularak maçı bitiriyor. Bu arada, takımım Manu ve 2015 yılındayım ahahahaha
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...