Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

fotoğraf'a resim diyenleri ezmeye çalışan arkadaşlara tekrar hatırlatma

Dynun

Öne çıkan mesajlar

resim

1 . Varlıkların, doğadaki görünüşlerinin kalem, fırça gibi araçlarla kâğıt, bez vb. üzerinde yapılan biçimleri:
"Konulu resim parçaları kendiliğinden ve doğru olarak yan yana gelivermiş, hikâye ortaya çıkmıştı."- T. Buğra.
2 . Bunu yapmak için gerekli yöntemleri öğreten sanat:
"Türkiye'de resim bir müddetten beri soysuz bir sanat hâline gelmeye başladı."- O. S. Orhon.
3 . Fotoğraf:
"Güzel İnebolu kızı, duvara yapıştırılan Gazi'nin resmine uzun uzun baktı."- A. Gündüz.
4 . hukuk Bazı eşyadan ve işlerden alınan vergi veya harç:
"Osmanlı Devleti'nin birçok vergi ve resimleri bu yüzden doğrudan doğruya yabancı alacaklıların cebine gider."- Y. K. Karaosmanoğlu.
5 . Tören.
6 . Açık gösterge, kesin sonuç.

fotoğraf

1 . Çeşitli araç ve malzeme kullanarak görüntüyü özel bir yüzey üzerinde sabitleme.
2 . Bu yöntemle aktarılarak çoğaltılan resim, foto:
"Atatürk'ün hemen herkesin gördüğü, mektep kitaplarına kadar geçmiş bir fotoğrafı vardır."- A. H. Tanpınar.
3 . mecaz Görüntü:
"Bu adam iyi fotoğraf veriyor."- A. İlhan.

tşk ^^
Sosyal ağlarda paylaş

Valla böyle ufacık şeylere takılanlara çok sinir olurum ben, ya da forumda ciddi bir muhabbet yokken gelip de imla düzeltmeye çalışanlar falan.

En son birine facebook foto yorumlarında bana bunu dediğinde "sana bile insan diyoruz fotoğrafa resim mi demiycez" dediydim, tanıdığım bi adam değildi gerçi biraz ayıp oldu ama bi daha düzeltmeye kalkmadı :)
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...