Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Spartacus: Blood and Sand

mani

Öne çıkan mesajlar

Azmodai said:

abi filmde yazilanlara ne inanmissiniz sdfg.

shortswordun guzelligi kalkan arkasindan rahatca kilicla darbe vurabilmek. Uzun kilicla 'stabbing motion' daha zor, ama kisa kilicla sok cikar yani, ayrica kalkan altindan bacaklara hamstring cekmek ayri bir kralliktir, hepsi de kisa ve dolayisiyla hafif ve dolayisiyla da kral bir silahtir formasyon icinde dovusurken.

sorun gladius hafif dğeil ağır bi kılıc. Keskinliği değil apırlığı sayesinde zırhlara karşı etkili oluyor.
Deliknalı bi kılcı kullanmak cin alan lazım, yanyana 5 savascı duramazlar birbirlerini cizerler. Haliyle yanaya duran 5 usturalı lejonere karşı 1 barbar'ın savasması gerekiyor.

Romalılar, ortalama yeteneği, eğitimi, ekipmanı optimize etmeye kasıyor.
testudo falan yok abi, abartı onlar hep. Kalkanları havaya kaldırıyolar işte. donemin kral askerleri değil lejonerler.

Roma batı dünyasını avrupanın her köşesine fort kurup avrupayı aclıktan kırarak feth ediyo.
Sosyal ağlarda paylaş

Cuce said:

sorun gladius hafif dğeil ağır bi kılıc. Keskinliği değil apırlığı sayesinde zırhlara karşı etkili oluyor.
Deliknalı bi kılcı kullanmak cin alan lazım, yanyana 5 savascı duramazlar birbirlerini cizerler. Haliyle yanaya duran 5 usturalı lejonere karşı 1 barbar'ın savasması gerekiyor.

testudo falan yok abi, abartı onlar hep. Kalkanları havaya kaldırıyolar işte. donemin kral askerleri değil lejonerler.

Roma batı dünyasını avrupanın her köşesine fort kurup avrupayı aclıktan kırarak feth ediyo.

Arkadaş doğru demiş Romanın bu taktiği Zırhlı süvariler çıkana kadar(bknz Gotlar)çok başarıı olmuştur.Sonrası malum ağır at+zırh ve lance diye tabir edilen devasa mızrak ve silindir gibi ezilen roma piyadesi
Sosyal ağlarda paylaş

Cuce said:

Azmodai said:

abi filmde yazilanlara ne inanmissiniz sdfg.

shortswordun guzelligi kalkan arkasindan rahatca kilicla darbe vurabilmek. Uzun kilicla 'stabbing motion' daha zor, ama kisa kilicla sok cikar yani, ayrica kalkan altindan bacaklara hamstring cekmek ayri bir kralliktir, hepsi de kisa ve dolayisiyla hafif ve dolayisiyla da kral bir silahtir formasyon icinde dovusurken.

abi yaniliyorsun, ben cok savastim gladiuysla ordan biliyorum, bole acaip rahat bisi, sok cikar yani.

bu bilgilerinizi nerden ogreniyorsunuz anlamadim :/

yeni bolum ciksa da izlesek. resmen dizinin hastasi oldum.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Gösterildiği ülkelerde ortalığı karıştırıyor…
Önce Amerika'da yayınlanan ardından dünyada da büyük ilgi gören Spatarcus: Blo0od and Sand adlı dizi, gösterildiği ülkelerde TV'lerde tartışma yaratıyor..
Tartışmanın nedeni ise oyuncuların sürekli birbirleriyle sevişmeleri, toplu sevişme ayinleri düzenlemeleri. Son olarak Amerika'da, Hollanda'da ve İngiltere'de bazı bölümleri makaslandı..

Dizide dünyanın ve Türkiye'nin Zeyna olarak tanıdığı Yeni Zelandalı aktris Lucy Lawless da yer alıyor..

Dizide gladyatörlerden, senatörlere, köylülerden memurlara sürekli bir seks ayini, seks ritüeli yapılıyor. Bu durum tarihçileri de ayaklandırdı. Bazı kesimler, seksin Roma döneminde önemli bir zaman geçirme aracı olduğunu söylerken, bazıları ise dizinin Roma'yı salt bir orjiye çevirmesinlden rahatsız..
Sosyal ağlarda paylaş

Nosfe said:

Şu banyo sahnesindeki köle kız bi tek benim mi dikkatimi çekti. Tam hangisi olduğunu tarif edemiyorum ama anladınız siz. Adamların figüranları bile seçme.

Oyunculuk açısından tabi yanlış anlamayın.

slikondu ama farkedebildiniz umarım fgdfg
Sosyal ağlarda paylaş

Dizi konularına pek bakmadığımdan arada sırada giriyordum buraya da bakmayalı olayın bokunun çıkarıldığını gelen şikayetler sonrasında gördüm.

Donanım Haber'e çevirmişsiniz son sayfalarda özellikle, biraz daha seviyeli bir biçimde mesajlaşırsanız iyi olacak. Bende biliyorum dizide savaş ve seksten başka bir bok olmadığını da ona göre de kendinize kota koyun. Bu şekilde devam ederse birkaç kişiyi daha uçurmak zorunda kalabiliriz çünkü
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...