Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Dragon Age

Gryphonheart

Öne çıkan mesajlar

Sam said:

achievement denen olayın bir değeri yok, konsol oyuncusunun "OF 250 DMGYİ NASIL GÖMDÜM" demesi için konmuş birşey. shooter'lar, platformer'lar için düşünülen sistem rpg için yapılmaya çalışılınca çok komedi oluyor. reload ediyorsun aynen kalıyor. bütün karakterlere ortak zaten.

neyse gerisini de viktor yazsın, ben yazmıştım dün yeterince.

merak etme OLUM BAK İYİLİK MELEĞİ OLDUM MAVİ MAVİ PARLIYORUM diyen kitleyle aynı ikiside
Sosyal ağlarda paylaş

alakaya çam demleyip geliyorum şimdi... hah geldim.

23765476 demon öldürüp parti dmg'sinin %56'sını verdin, haritanın %37'sini açtına kadar vurdu kırdı/shooter mantığında çetele tutan level atlamalı bir oyunun karma göstermemesi normalde jagged alliance tarzı oyunlarda olacak birşey ki onlar bile dialog ağacıyla geliyor artık son zamanlarda. hoş gerçi benim "HAYIR BENİM İSTEDİĞİM OLAYLAR YOK, DEMEK Kİ BU OYUN RPG DEĞİL" gibi bir yaklaşımım olmadığından dert değil ama dragon age'de birşeyi yapmakla yapmamak arasındaki tek farkın seçimin sonucunda xp/item alıp almamak olması yine de cansıkıcı.

oyunun yapması gereken şeyleri hayalimde yapacaksam zaten kafamda kurar oynarım oyunu. tatilde pc yokken kafamda doom, kalem/kağıtla sim city filan oynardım, çok da güzel olmuştu.
Sosyal ağlarda paylaş

aligment kalıba sığmaz evet ama 9 başlıkta toplanabilir gayet, bkz mask of betrayerın sonu, chaotic evil bitirebildiğimiz çok fazla oyun bilmiyorum açıkçası 6 küsür son var, hepside gayet bir aligment başlığına konulabilir

oyunda kötü olamıyoruz böyle bir sorun var, ama gayet good ve natural başlıklar altında toplanabilir sonlar.

çünkü dünyayı kurtarma geyiği var, dolayısıyla kötü olmak saçma olurdu,
nwn2 oc de mesela bi kan davamız yok oyun sonu boss uyla , pratik olarak kendi çıkarımız için gidebiliyoruz
Sosyal ağlarda paylaş

giftle su sekil fulleniyo zaten

http://dragonage.wikia.com/wiki/Gifts

romance sig, mass effect daha sigdi arada gidip sohbet etmekten ibaretti ama oyun sonuna kadar devam ediyordu onu diyorum, son kapismadan once cok anlamli bir yerde sex vardi oysa burda daha circle of magi yi yapmadan hem leliana hem alistar maxlendi benim

romance bu kadar onemli iken ve oyunun en buyuk ozelliklerinden biri olarak lanse edilirken 2 basit quest ile (morriganinki zorduda leliana ile alistar asiri kolay, redcliff e geldimi bitiyor is ikisi icinde) romance i bitirmek cok motivasyon kaybettirdi acikcasi, ozellikle bole mazosist gibi BG2 de jaheria kastiktan sonra bu "BG nin ruhsal devami olucak!!!" hypeindan sonra benzer birseyler bekledim hayal kirikligina ugradim

NPC lerin alignmenti olmamasi cok sahane birsey, oylede olmali zaten gri karakterleri severimde kotu birseyler yapinca bir bedeli olsunda isterim, mass effectte ircci gazeteci vardi, kizip saldirmistim misal asansorde radyoda "barbar komutan sepird gazeteci tartakladi!!!!!" tarzi haber egctiginde baya gulmustum, seviyorum boyle yaptigim islerin bana dolayli yoldan dunay tarafindan anlatilmasini

ama boyle yaptigimiz hariketlerin hicbir cezasi olmamasi asiri sacma, ozellikle morrigan bile -1 lere dusuyor ilerde, bu kadar ucuz olmamalai yani yoldasinin karakterine zit isler yapmak

birde misal parti disinda tuttugun adamla daha rahat alignment kasiyorsun, ancak daha ocneden ayarlanmis secimlerde donunce seni azarliyor veya cikip gidiyor, ste naprtimde olsa deli approval kaybedicekken arada buldugum iki uc gifti atarak 80 olmus misal

illa mavi mavi parlamaya veya acik bir alignment yazmasina gerek yok, ama iyi bir hariket yaptigimda tesekkurden ote bir diyalogla odullendiriliyim veya pis bir hariket yaptigimda "sen ne serefsiz biriymissin" diyip cikip gitsin yanimdkai karakter, rusvet ile partide tutamiyim

dragon age cogu seyi dogru yapmis ama parti iletisimi ile romance baya sig kaliyor, oyun cok fazla seyi hayalgucunuze birakiyor bu hem iyi hemde kotu bisey
Sosyal ağlarda paylaş

oyun güzel oyun, sarıyo harbiden. fakat eksilerini de yazalım.

karma yok oyunda. yani ne yaparsak yapalım yanımıza kar kalıyo. oyuna yeniden başladıktan sonra herkesten reward istedim mesela ben. niye istemeyim ki? istesen de bi tepki yok, istemesen de. leliana sözde chantry de (tamam olayı biraz farklı ama), böyle holy giftleri seviyo fln hatunla cayır cayır hırsızlık yapıyoruz. tamam çalarsın arkadaş da yani gidip chantry deki mother bilmemkim den de çalmazsın yani.

oyunda barter skill yok. cidden büyük problem. chestleri bi noktadan sonra yalnız xp için açıyosunuz. rare itemlar yok satılan 3-5 tane dışında. oyunun akışı içinde aldığınız itemlar 5 basıyo resmen npc lerdeki itemlara. bi tek pot ya da pot ingredients lara para ödüyosunuz bi yerden sonra.

romance olayı cidden çok basit olmuş. uğraşmamışlar üzerinde. ve onun dışında da ilişki olayı çok kolay. diğer karakterler çok tahmin edilebilir bi kişilik yapısındalar (morrigan dışında).

aklıma gelenler şimdilik bunlar...
Sosyal ağlarda paylaş

abicim influence işi çok ayrıntılı çok güzel yapılmış

yani sen sınıfta yeni tanıştığın bir adamdan borç alır ödeyemezsin zamanında, ondan sonra işin çok zordur

birde yakın arkadaşından alırsın borç, ödiyemezsin. O sana en fazla -1 verir işte

Bunu birebir yaşıyorsun oyunda. Yok yani başka hiçbir oyunda yok bu. Şu ana kadar bundan daha başarılı ve ayrıntılı bir party interaction çıkmadı. Dating sim gibi ulan

Genel olarak ödül olayı gayet başarılı. Yani sen zaten "iyilik olsun" diye iyilik yapıyorsan o adamdan bekliyceğin en büyük hediye teşekkür olmalıdır ki hepsi de böyle yapıyor. Ne gibi bir ödül beklediniz de alamadınız çok merak ettim ben

Olaya katmadığın adamla influence kasmak konusunda senin yazdığın zaten daha mantıklı değil mi ? Yani adam senin yediğin haltları bilmiyorki ? Bildiği tekşey senin kampta anlayışlı bir adam olduğun ve ona hediye verdiğin

ve yani ciddi ciddi parti interaction ve romance olarak bu kadar başarılı bir rpg gelmedi
Sosyal ağlarda paylaş

Sonla alakalı başka bir hatada:

Eğer küllere ejder kanı döktükten sonra gidipte high dragonu öldürürseniz, bitişte öldürmemişsiniz gibi "high dragon sağda solda sürterken görüldü" gibilerinden birşeylerde yazıyor heh.

Bu oyunda barter kesinlikle olmalıydı. Shoplarda restock olmadığı için herb işlerine girmek zorunda kaldım. Bari alış verişlerde sürekli kazıklanmasaydım eheh.

Onun dışında wyne kabul edemeyeceği birşey yaptığım için bana saldırdı ve öldürmek zorunda kaldım. Leli ile ilişkimide yaptığım şey hakkında yalan söyleyerek kurtardım hatta. Aligmentleri yok demek çok abartılı bir tepki. Kaldı ki lawfulmuş, kaotikmiş gibi sınıflandırmalarada çok gerek yok. İnsanlar felsefelerine, çıkarlarına uymayan birşey yaptığımızda tepki veriyorlar işte. Grupta rahip varsa insanları genelde keyfimce kesip biçemiyorum, bu da bence yeterli. Gift spamı falanda olmasaydı bu açıdan bir dert yok bence.
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...