Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Dragon Age

Gryphonheart

Öne çıkan mesajlar

Ne kadar karaktere arka plan yaparsan yap burdaki insanların şikayeti "ay aman ne kadar kötü karakter yapmışlar" değil zaten daha hikayesi yok bişeyi yok

Bizim şikayetimiz karakterin aşırı itici dizaynı ve sunumu. İzin verseler alırım köteği, yatırırım dizime, vura vura kezban yaparım o ırıspıyı

Ha ayrıca sex sells mantığıyla yapıldı zaten ME1 romancei, gayet sıfır gelişme ile yüzüne gözüne vura vura.
Sosyal ağlarda paylaş

benim kizdigim sma in dedigi olay

ME1 i insanalr yerin dibine gecirirken ben gayet sevdim, hikayesini gayet guzel analtiyor bize bictigi rolu oynadigimizi hissettirmeyi basarabiliyordu ki benim icin bir RPG de en onemli 2 sey bu, karkaterlerde bence gayet iyiydi gayet kisilikelrini farkalrini cutscenlerde konusmalarda ortaya koyuyorlardi

her bolum basi gemiyi turliyim hal hatir soriyim herkese cilik oyniyarak bunu alabiliyorduk ama sirf cutscene lere bogsalar bu defada belkide hikayesini en mukemmel anlatan oyun MGS4 gibi "CUTSCENE ARASI OYUN OYNIYUUUUZZZ" diye abanilicakti bioware e

gerek ME2 gerek Dragonage olsun su mesaj var

DARKNESSSSSSSSSSSSSSSS
RAGEEEEEEEEEEEEEEEEEEE
METALLLLLLLLLLLLLLLLLL
SEXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX

ve bu insanin gozune gozune sokuluyor, simdiye kadar kac firma THIS IS THE NEW SHIT diye kan govdeyi goturuyor ve sex var traileri yapti?

ya romero tarzi diologlara nedemeli?
THIS WINTER
BIOWARE'S GONNA MAKE YOU THEIR BITCH
SUCK IT UP

reklami eksik bitek
ME yi su forumda benim kadar savunan olmasin ME2 ye hep olumlu yaklasmaya kastim ama su cover la can doldurma olayi falan filan derken olayin suyunu cikardilar
Sosyal ağlarda paylaş

arcane said:

Bence de benzer bir durum yok zira şirket adını duyunca kazan kaldıranların haklı çıktıkları durumlar çok daha vahimdi. Öte yandan karakter beğenmemek ile karakterlerin odun olmasının aynı kefeye konması şirket adını duyunca etek kaldıranların delüzyonlarına benziyor.

hüsrana uğrayan düşünsün heh.

valla doggy, onu bioware'in kendisinden ziyade reytingci haber bültenleri yaptı, böyle "IN YOUR FACE BIAAATCHHH" videolar hatırlamıyorum pek doğrusu. viktor anlatmış zaten. ben yine de buradaki 1999'da yaşamaya çalışan bazı arkadaşlar gibi "kesin beğenmeyecem, hayır beğenmeyecem, beğendiremezsiniz hayııııırrrr" ruh haliyle karşılamayacağım oyunu. :)

ha ben yine isyan etmezdim oldschool mantıkla o sidekick'i yanıma almadan kafasına sıkabileceğimi bilsem, ama oyun büyük ihtimalle izin vermeyecek heh.
Sosyal ağlarda paylaş

Sam said:

yok zaten ne mass effect 2'ye ne de dragon age'e yönelik olumsuz bir beklentide değilim özellikle, ikisini de merakla bekliyorum (özellikle me2'yi) ve normal bioware kalitesi olursa beğenmemem için sebep yok. ama suicide zero da ne yalan söyleyeyim, bir rpg'de gördüğüm en itici parti üyesi bugüne kadar. aynı şirketten birbiri arkasıra çıkacak her iki oyunda da böyle bir "KANNNN, SEKSSSS, METALLLLL" temasının üstüne basa basa sunulması şirketin normal çizgisini bildiğimizden sırıtıyor bence, burada viktor'un o sözü üzerine takılmamın sebebi o.

fo3 konusunda daha şirket adını duyunca kazan kaldıranlara benzer bir durum pek yok yani.

kan seks metal 3lemesinden bloodlines çıkmıştı. şimdi niye bu kadar endişe yarattı sizde anlamadım. sonuçta roleplay oyunu

ben oyunun tanıtım vidyolarını beğendim açikcasi. ayrıca gerçekten de this is new s hit geyi de normal. roleplay oyunlari baldurs gate'den sonra ne o kaliteyi yakalayabildi. ne de yeni bir şey getirebildi adam gibi. bir tek bloodlines farklıydı. o da kan seks ve gürültülü müzikle doluydu. no problemo. yeter ki oyun iyi olsun.güzel diyaloglar ve hikaye olsun. o zaman bu PAZARLAMA STRATEJİSİ QQ dediğiniz şeylerin aslında doğru kullanıldığında oyuna ne kadar renk kattığını görürsünüz.

bu yazdiklarim dragon age için mass effect 2 ye dair hiç bilgim yok bu arada onu da söyliyeyim.
Sosyal ağlarda paylaş

belli oluyor :p

burda elestirdigimizi yazdim zaten

bir oyun kendini icerigi ile ture getirdigi yenilikler veya hikayesi ile filan tanitir

SEX VAR BENDE GEL
METAL VAR GEL

diye yapmaz bunu

bloodlines yapmamisti bunu, ben vampir konseptini hic sevmem metal muzik gitar hiro oyniyana kadar gurultulu ve yorucu geliyordu kulagima eh peh biraz isindim ona ragmen acip dinliyemiyorum anca oyunda, whitewolf filanda cok ilgilenmem WoD filan cekici gelmez, redemption i gec oyandi mgrafikler filan ilk dungeonda biraktim oyunun fanida degilim

butun bunlara ragmen soyle bir bakiyim silerim diye yukledigim bloodlines beni ekran basian civiledi direk, kil oldugum bir konsepti sevdirip salyalari maka aka oynatti

bloodlines this is the new shit videosu filan yapmadi misal, sex vardi ama WoD un zaten yapisi o karanlik bir dunya tamamen her halt var

bunun yaninda bu yukardakilerle alakasi olmiyan mass effect e abidik gubidik tipleri sokmakta var, dragon age yeni IP bisey diyemiyorum fazlada ortacag settingi darkness sex metal gore bana dunya yaratmaktan cok tribunlere oynama hariketi gibi geliyor

videolar yapimcialrin yorumlari filan asiri kustahca, hype iyidir guzeldir de ITS GOING TO BE AWESOMME, WE WILL REBUILD YOUR WORLD, WE ARE MAKING THE BEST SHIT EWAAAAH gibi bagirip cagirip hype yaparsan oyun super olsun BEST SHIT olmiycagi icin indirir oyuncular seni asaga

oyuncuyu asiri gazlayip beklentileri asiri bir sveiyede tutunca cok iyi oyun olsa bile senin salladigin kadar fantastik olmadigindan ve olamiyicagindan yalan oluyor hersey

heleki karsinda Planescape den iyi oyun cikmaz bu saatten sorna azizim imkansiz diyen bir kitle varsa intehar etmek gibi birsey bu
Sosyal ağlarda paylaş

Viktor said:
heleki karsinda Planescape den iyi oyun cikmaz bu saatten sorna azizim imkansiz diyen bir kitle varsa intehar etmek gibi birsey bu
onu bekleyen de yok ki. millet biliyor torment gibisinin bir daha gelmeyeceğini, onun yolundan giden troika nın sonunun iyi olmadığını.

en fanatik bile bugün en fazla taş çatlasa bg2 ayarı bişey ister. en hayalperestler bile torment beklemiyor artık.

ki zaten torment tan sonra da o tarafa hiç göz kırpmadı bioware.

zaten o dediğin kitle de baya az. sırf sex gazına rpg yi duymamış adamlara satsalar, yine geçerler o kitleyi.

o senin uzun zamandır iddia ettiğin elitizm, ve bundan zarar gören oyun yok. lol olsa noolcak gerçi, minicik kitle torment gibi oyunları oynayıp sevenler.
Sosyal ağlarda paylaş

yalnız site de nedense kadın ve kana karşı bir tepki var. rahat olun.

ya bloodlinesta gayette kan ve sex pazarladi arkadaşlar yapmayın etmeyin. oyun motorunun hiç bu kadar sexy ve deadly olmadığını sağa sola yazdilar.

güzel olur veya olmaz oyun için ama oyunun - leri arasında yer almayacak şeyler bunlar.

hii satilmasina da sandığınız kadar neden olmuyor. bissürü zorluk çıkartıyor firmalara bu tür şeyler. sonuçta türkiye'nin aksine bir çok ülkede yaş sınırının koyulmasının bir nedeni var.

uzun zaman sonra gerçekten idiali bir rpg geliyor. ve merak içinde bekliyorum ben
Sosyal ağlarda paylaş

yok be bloodlines o kadar değildi. hatırlıyorum axedice larda ilk tanıtımını filan seyretmemizi. öyle arada görülen kafes dansçılardan fazla pek bişey yoktu... o dansçılarda çıkarıldı sonra zaten :/ bi vampir oyunu içinde kan kullanımı tadındaydı yani...

ya en azından pazarlama stratejisi olarak kullanmadılar. gerçi ihtiyaçları da yoktu; on küsür senedir bilinen bi setting in oyunu olarak çıkıyordu.
Sosyal ağlarda paylaş

http://www.giantbomb.com/quick-look-dragon-age-origins/17-1477/

Adam pek izometrik kullanmadı ama arayüz ve kamera açıları fena diil gibi. Karakter gelişimi mass effect kadar yüzeysel olmasa da sıradan görünüyor. Grafikler baya başarılı, özellikle dış mekanlarda iyi iş çıkarmışlar.

İlk defa NEW SHIEAT dışında bi vidyo gördüm, onun da kalitesiz geyikle içine etmiş herifler heh. Oyun güzel görünüyor ya alınır bence.
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...