Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Dragon Age

Gryphonheart

Öne çıkan mesajlar

Abi o kombolar efektif olabilir evet ama oyunda, modsuz dlcsiz falan sek halini oynuyosan, item yeri sıkıntısı var. Ateşe dayanıklılık için ayrı set, physicxal için ayrı set, ice ya da electrical için ayrı set tutmak ve her melee savaşçın için birer tane tutmak imkansız gibi bişey.

Ayrıca might&magic6 oynuyodum bundan hemen önce, 11'er tane fire, air, water ve earth büyüsü vardı oyunda.. Onun üstüne sadeec 4'er tane fire yada ice büyüsü görünce yaşadığım hayal kırıklığını siz düşünün :D
Sosyal ağlarda paylaş

valla area büyülerinin etkisizliğine ben de katılamayacağım çünkü yukarıdaki combo örneklerinde de olduğu gibi gayet de güzel yavaşlatıp harcıyor kalabalık gurupları aoe'ler

ben bu tür büyüleri cast zamanını da hesaba katarak biraz da mobların "koşu yoluna" atıyorum böylece bir iki istisna hariç mutlaka kesiyorum yollarını, birçok kere load yaptığım yerde aoe kullanıp çok rahat geçtiğim oldu o yüzden aoe büyülerinin sayısını arttırmaya çalışıyorum şimdi

blizzard'ın kaç koyduğu önemli değil mesela bu şekilde, adamları donduruyor, earthquake indiriyor mesela, etkisi geçene kadar da DD ile bitiriyosun zaten işi
Sosyal ağlarda paylaş

Abi item yeri diyorum sana.. Resistance'ları veren armor setleri yanında taşısan ölürsün. Tek tank alistair olacak da 3 ranged'le mi dolaşacaksın şu komboları kullanmak için? Ayrıca komboları da bi yerde bulamıyosun sanırım.. E şimdi earthquake üstü grease üstü fireball üstü inferno gibi bi komboyu kendi kendine bulmak da kolay olmaz heralde di mi? :D

Sonuç olarak büyü ağacı yetersiz, oyunun sek haliyle kampa bi sandık gelmemesi de rezalet.

Ama oyun mükemmel yine de yani 130 saat oynamışımdır muhtemelen :D
Sosyal ağlarda paylaş

Bone said:

burdaki area damage büyüleri çok sıkıntı yarattı bende. bg2'de düşman olduğunu bildiğim yerlere 2-3 area damage büyüsü atardım, ordaki herkesin canı azalırdı öyle dalardım.

ve infinity motorlu oyunların izin verdiği en saçmasapan abuse idi. burada tankı heallerken onun üzerinden döşeyebiliyorsun ki en makülü bu. wow mageler gibi zıplaya zıplaya ae spam mi yapsaydık moblara? :P

ha bu arada golem form şahaneymiş, milletin ortasına dalıp quake & hurl ile the thing rp'si yapıyorum lol. yürürken OP, OP, OP diye çıkıyor ayak seslerim.

ha bir de ilk kamp yerinde tier 7 helm bulmak da bal mıdır, dlc midir bilemedim ama adamlar blood dragon dlc ile benim fo2'de oyuna san fransisco'yu soyarak başlama fantezimi legalize etmişler resmen 2009 oyununda.

ha bu arada, warrior oynayan arkadaşlar stat'larını neye verdi armor ve skill yetecek kadar str & dex dağıttıktan sonra? str abanmak harici karar veremiyorum bir türlü.

ha bu arada spam'lemişim resmen yuh.
Sosyal ağlarda paylaş

Sam büyü yapıyoruz farkındasın di mi? Zıplaya zıplaya aoe spam de olabilir gayet. Büyücü be. Destruction temelli büyücü oynayıp raistlin gibi herkesin korktuğu bi ölüm makinası yaratmak kadar keyifli bişey varken oynarken kalkanın arkasına sığındığından çok da keyif vermeyen tankı heal manyağı etmek için kenarda duran ekstra bir itemdan farkı kalmıyor büyücünün ve bence gayet bayık oluyor.

Dünyayla da alakası var gerçi "magic serves men" olayı, destruction magic abanılmasına templarlar izin vermiyolardır. Ama bu o zevkin oyundan çıkarılmasına sinir olduğum gerçeğini değiştirmiyo :D

edik: Warrior için constitution verdim tabii ki, armor falan bi yere kadar büyücüsü var o var bu var dalishlere gelmeden de pot sıkıntısı çok çekiliyo. Canın yüksek olsun ne güzel işte. Bunlarla beraber willpower'a vermek lazım baya bi, zira tek silahla vurunca özellikle kalkan da kullanıyosan 3 ataktan 2si miss oluyor dexterity gayet iyi de olsa. Özel ataklar ya da sustained abilityler çok önemli oluyo bu noktada ve willpower gerekiyor. Bi de cunning'e az biraz bişey vermek lazım. 16 falan yap bırak yani ama ben talent olarak poison making aldım o çok güzel ek damage ve stun vs. veriyor zatne. Bi de intimidate/pursuade olmadan oyunu good olarak oynamak imkansız gibi bişey. Fakir kalırsın valla. Onu da almak için 16 cunning kafi :D
Sosyal ağlarda paylaş

yok yahu niye saç baş yoldursun
ceset patlatma var erken şahane aoe
cc için force field gibin zıkkım var sleep var saykik blast var
debuff ve buff var imoende
deli gibi heal rejuv vs var teyzede

sam fade deki bütün buffları aldıktan sonra ne kadar dex gerekiyorsa son talentlarını kullanmak için o kadar dex ver, sonra sadece str asıl

willpower pek efektif olmuyor armor penaltısı yüzünden ama ihtiyacın da olmuyor. 2 t4 skillini atıyorsun sonra momentum u açıyorsun sağ tıklıyorsun
Sosyal ağlarda paylaş

sam said:

ve infinity motorlu oyunların izin verdiği en saçmasapan abuse idi.

o motordan değil pek. mesela bg1'de vardı ama expansionda değiştirdiler. moblar dmg yeyince direk saldırmaya başladılar tales'da.

bg2'de de mesela sonradan oyunu zorlaştıran modlarda yapılamıyor olması lazım.

kolaylık olsun, kafa kafaya girip dövemeyenlere bir yol olsun diye filan öyle yapıyorlar sanırım.
Sosyal ağlarda paylaş

ok düşündüğüm gibi, 2h gittiğim için dex vermedim zaten. kotor gibi forza str anlaşılan.

nil, sıfırdan yaratılan bir evrende dnd'deki ultra-gimp başlayıp sonlara doğru god-mode olan büyücü sistemi beklemenin mantığı yok. raistlin bizim için ne kadar hayali bir karakterse bu dünyanın karakterleri için de öyle. ve bilgisayar oyunları için hayli dengesiz bir gelişim sistemi.

ae yapa yapa zıplansa çöp olur ki zaten şu oyun.
Sosyal ağlarda paylaş

fenris said:

o motordan değil pek. mesela bg1'de vardı ama expansionda değiştirdiler. moblar dmg yeyince direk saldırmaya başladılar tales'da.

kolaylık olsun, kafa kafaya girip dövemeyenlere bir yol olsun diye filan öyle yapıyorlar sanırım.

iwd'de filan da vardı, druid ile wizard'ın bütün büyü kitabını boşaltmıştım quan-ti boss üzerine. hoş gerçi o oyunlarda bugünkü kadar powerplay yapılamıyordu, ölünce tam ölünüyordu filan, affetmiyordu sistem ama bariz saçmaydı. kolaylık olsun isteniyorsa bunu oyunun kurallarına uydurmanın yolları var. sonuçta kimsenin masaüstü oynarken "şimdi göremediğim karanlığa fireball sallıyorum" dediğini sanmıyorum heh.

dex ile attack speed'in alakası var mı ki? yazmıyor statlarda öyle birşey?
Sosyal ağlarda paylaş

Sam said:
ha bu arada, warrior oynayan arkadaşlar stat'larını neye verdi armor ve skill yetecek kadar str & dex dağıttıktan sonra? str abanmak harici karar veremiyorum bir türlü.

Two handsin sanırım, biraz canını ve staminanı artır, tank olmasan bile damage aldığında healer bir de senle uğraşmasın.
Bu arada respec mod ile statları sıfırlayınca müthiş bir köpek ortaya çıkardım, tam Dogo Argentino oldu. Önce charge yapıp ardından da bir dişledimi uzaktaki okçu tipler dağılıveriyorlar, hem de arada 2. tank oluyor rangedları korumak için. Üstüne savaş boyası bile çektim.
@nil, zıplayarak büyü falan atmak tabiiki saçmalık, sonuçta bir konsantre ve mental güç toplama var büyü olayında.
Sosyal ağlarda paylaş

valla bütün oyun boyunca boktan bi grubum vardı, başlarda zorlandım baya. main character dwarf warrior, berserker yaptım sonra dual hand. yanımda morrigan ve artık kim olursa diğerlerine. zaten doğru dürüst adam almadım yanıma hiç, 4 kişi vardı partimde, fazla bi seçenek yoktu :p
ama oyunun başlarından sonra(reddcliffe'ten sonra) çok ez mode oldu. berserk açıp allah ne verdiyse dalıyorum bodoslama, aoe falan hiç gerek duymadım. son combat'ta çok kolaydı. tabi normalde oynadığımı da belirteyim :p
Sosyal ağlarda paylaş

Sam said:

fenris said:

iwd'de filan da vardı, druid ile wizard'ın bütün büyü kitabını boşaltmıştım quan-ti boss üzerine.

ilk halinde kapılara filan da sıkıştırabiliyordun. sonra ya exp. la ya da patch le onu da değiştirdiler. ilk çıktığında oyunlar hep oluyordu, sonra değiştiriyorlardı.
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...