Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Dragon Age

Gryphonheart

Öne çıkan mesajlar

Wynne ve hikayesi

Bugün şu Warden's Keep'e bi gidiim dedim, oraya giderken yolda kavga çıktı, kavgadan sora wynne şöle bi sendeledi düştü yere falan.
Questten sonra kampa gittim nöorüyün dedim, hikayesini anlattı işte yok veledin birini kurtarmak için fade'e girmiş, orda ölmek üzereyken fade'deki bi spirit onu kurtarmış falan. Ama şimdi o spiritin Wynne'i yaşama bağlayan gücü azalıyomuş. Wynne yakında ölcekmiş falan.
O an evde bi kalabalık oldu da tam göremedim, quest falan veriyo mu Wynne için, gidip güçlendirelim ölmesin kadın asfkja
Ya da oyun esnasında ölüyo mu?

Sosyal ağlarda paylaş

Kojiroh said:

Wynne ve hikayesi

Bugün şu Warden's Keep'e bi gidiim dedim, oraya giderken yolda kavga çıktı, kavgadan sora wynne şöle bi sendeledi düştü yere falan.
Questten sonra kampa gittim nöorüyün dedim, hikayesini anlattı işte yok veledin birini kurtarmak için fade'e girmiş, orda ölmek üzereyken fade'deki bi spirit onu kurtarmış falan. Ama şimdi o spiritin Wynne'i yaşama bağlayan gücü azalıyomuş. Wynne yakında ölcekmiş falan.
O an evde bi kalabalık oldu da tam göremedim, quest falan veriyo mu Wynne için, gidip güçlendirelim ölmesin kadın asfkja
Ya da oyun esnasında ölüyo mu?

eheh

yok yaw sapasaglam, hatta ileride bir ability getiriyo o spirit

Sosyal ağlarda paylaş

Daha önceki soruma cevap verenlere geçte olsa teşekkür edeyim.Morriganla mercimeği fırına verdim şimdi benden Flemethi öldürmemi istiyor benim warden,ali,cüce ve köpek gittik konuştuk flemeth inkar filan ediyordu Mory yalan söylüyor diye kısa kes dedim combata girdim.Flemeth ejderhaya dönüştü büyü olmadan yenmek zor gibi.Şimdi tek büyücüm Morrigan o olmadan nasıl kescem Flemethi?Yoksa Flemethle mi anlaşmalıyım?Morriganı kaybedermiyim?Başka bir npc mage bulabileceğim yer var mı?

Sosyal ağlarda paylaş

oyunun 95% inde evet özellikle ilk 3-5 tur atası bütün kontrol bende oluyor. sonra koyver gitsin diyorsun

ayrıca sakın arcane warrior yapem obarey süper class ezerim nightmare diye düşünmeyin

parti ile oynarsanız agro tutamıyorsunuz imkansız

solo oynarsanız 75% resistinizi geçen her crushing prison / curse of mortality / overpower vs de reload yaparsınız
Sosyal ağlarda paylaş

kendi karakterim assasin rogue, alistar tank, wynn healer/cc, leliana bard ve archer. combat sürekli durdurmuyorum, sadece çok kritik anlarda.

yukarda da yazmıştım genel taktikleri aslında ama gene söyleyim 1-2 bişey.

mage tower sonrası mana pot sorunu yok o yüzden wynn paso pot içiyor %50nin altına düşünce. gerektiğinde force field crushing prison chill falan atıyorum wynn ile manuel, onun dışında kendisi takılıyor genelde.

alistar bodoz dalıyor tank, threaten ve shield wall açık. arada ona geçip hedef değiştiriyorum çok kalabalık gruplarda. %25 altına düşünce pot içiyor direk. champion olunca daha da rahatlıyacak durum.

leliana rangedlardan birine arrow of slyaingle başlıyor sonra sırayla diğer rangedları kesiyor. yakına gelene stun atıp uzaklaşıyor. ilk bard song açık hep.

kendi karakterimle stealth başlıyorum. rangedlardan birine açıp kesiyorum direk. sonra aynen rangedlar bitene kadar devam. rank4 stealth ftw.

2 tehlikeli ranged varsa birini wynn chain cc, diğerini kendi karakterim ve leliana focus fire. ikiden fazla tehlikeli ranged varsa ikisine cc diğerlerini teker teker aynı taktikle indiriyorum. alistar blooddragon armorla kolay kolay yatmıyor.

alistarın silahına physical resistance ve spell resist rune taktım. kendi silahlarımda paralyze var. stun veren poison kullanıyorum bu arada silahlarımda genelde.

heroic defense offense aura falan kullanışlı gelmedi bana. ayrıca tek healer varken bunları sürekli aktif tutmak imkansız gibi. getirisi götürüsünden çok o yüzden salladım ben. bi tek heroic aura ve stone armor mu ne onu açıyorum bazen wynnde. glyphler süper bu arada.

ilerde büyük ihtimalle çok kalabalık savaşlar problem yaratıcak gibi ama bakalım görücez.
Sosyal ağlarda paylaş

solo oynarken diyorum işte ehue. parti bile nightmare de çok zor gelmedi bana o yüzden yarım bıraktım solo başladım ama taktikten çok şansa bakıyor işte oyun. Belki duo yaparım erkeğim ali yi alırım yanıma champion/templar olarak bende arcane warrior/blood mage oynarım

plate giymenin penaltısı bonusundan çok daha fazla. üstüne üstelik verdiği agro kesinlikle yetmiyor tutmaya. hallediliyor gerçi ama taktiğinin içine turp suyu sıkıyor ve ancak küçük combatlarda oluyor. büyük bir ambushta agro kaybettinmi gg
Sosyal ağlarda paylaş

BonePART said:

Dworgian said:

abiler heryerin destegini aldım (mage elf cüce ve humanlar), ama hala denerimde sadece back alleyler, blood mage binası ve şu mamanın evi açık, 3 tane de q var 1 adam bulcam 1 saat mi ne bulucam fln. nasıl nedir?

+ köpek nerden alınıo?

seyi yapytin mi a bi
gitcen earle baba ben herkesi buldum dicen
oda ok landsmeeti baslatam dicek

hümmmmmm. ben o oyunun sonunu getiriodur daha bişeyler yapmam lazımdır die düşündüm gitmedim :D
Sosyal ağlarda paylaş

Bu arada kaç gündür başlamaya üşeniyordum. Dün başladım dwarven noble warrior açtım. Yarım saat oynadım kaptırdım direk. Bu başlangıçtaki ırka özel tanıtım şeysini iyi düşünmüşler. Çok hoşuma gitti oyun sadece savaş sırasında kameralara alışamadım.

Kamera kullanımı hakkında tip vercek var mı?
Sosyal ağlarda paylaş

Ben kamerayı kuşbakışının hemen bi altındaki seviyeye getiriyorum. Karakterleri de WASD ve QE ile hareket ettiriyorum. Bu tarz kullanıma WoW'dan alıştığım için çok çok çok rahat geldi kamera ve karakter yönetimi. Hatta rahatlıkla şimdiye kadar gördüğüm en rahat karakter yönetimi bu oyunda diyebilirim (RPG'ler arasında).

Edit: Artı, kafayı çevirmek için A ve D'den ziyade mouse'un sağ tuşuna basılı tutup çevirme olayını kullanıyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

çok iyi yapmışsın bence. son zamanlarda çıkan kendini en çok oynatan single player oyun resmen. xboxta dlc olayı nasıl bilmiyorum ama ben baya bi sorun yaşadım oyun içinden yüklerke. en sonunda gittim indirdim bi yerden updaterla manuel yükledim hepsini. sadece blood dragon armor ve stone keeper gelmişti bana normal versiyonda böyle yapınca wardens keep ve diğer bütün dlclerde yüklenmiş oldu herhangi bir sorun çıkmadan. (dlcye para vermek istemeyenler için güzel çözüm :>)

@mirage

ben Q ve E yerine A ve D kullanıyorum. diğer çoğu oyundan o şekilde alıştığım için daha rahat oluyor. kamera için ise combat başında özellikle kapalı mekanlarda max zooma çekip ilk hareketleri falan ayarladıktan sonra biraz zoom in yapıp öyle devam ediyorum. mage ile los abuse yapmayı düşünüyorsan max zoom baya faydalı bu arada.
Sosyal ağlarda paylaş

bu oyun yüzünden tek sinir hastası olan ben miyim ? Bi kaptırıyorum sonra bi anda ya oyun ya ben saçmalıyorum.

Bir kere oyunda party elemanlarını ne kadar kötü yapmışlar ya, sleep atıorum alana, tum mob lar uyuyor dmg alana kadar, benim party elemanları seçmece tüm moblara dalıyor sağolsunlar, diyorum mage e dal gidio abuk subuk yakınında gördüğüne fln dalıyor....
Hele bir de heal olayı delirmek üzereyim, bu heal'cı yengeyi de mi biz yönetmek zorundayız? %50 de heal at %25 de group heal at diyorum bi bakıyorum fight başında rogue bi anda yatıyor.

Ben mi beceremiyorum gerçekten acaba :S Zorluk seviyesi Medium bu arada Hard fln da değil...

Nerede problem var anlamadım ki, 2 mage 1 rogue 1 tank oynuyorum tank benim, okçu melee varken herşey şükela oh ne ala hepsini keseriz yeriz bi mage çıkıyor abaow binbir takla atıyorum fight ı alabilmek için, yoruluyorum valla oynarken ...

Edik: imla

Bir de sınırsız mana pot satan bi amcam fln var mı sağda solda? Bi ara çantamda çok eşya oldu diye health pot ları ayırıp seriye bağlamıştım satışta tüm mana pot larım gitti :(

ve bir de hala bu mob çekme olayı nedir birader ya, hangi çağda yaşıyoruz, gidiyorum çekiorum 10 kişi var 2 tanesi geliyor diğer saplar bekliyor, sanki sıra onlara gelmeyecekmiş gibi... Yapmıyım diyorum tutuyorum kendimi sıkıştım mı da engel olamıyorum kendime çekiyorum kesiyorum tek tek :)

Karşıda birden fazla mage olan savaşlarda taktik bekliyorum, fireball fln attılar mı hiç imkanı yok pata pata yatıyorum :(
Sosyal ağlarda paylaş

Karşıda mage varken HP<50%'de heal inene kadar karakter ölebilir. Mage'in manasının olup olmadığı da etkiliyor olabilir.

Taktiklerde Aggressive, Ranged, Healer gibi ayarlar var. Buradan bakabilirsin. Bunların arasından daha pasif seçenekleri seçersen kafalarına göre saldırmazlar. Ancak sen birine atak komutu verdiysen karakterin o komut dışında birşey yapmıyor olması lazım. Yapıyorsa mutlaka hedef değiştirmesini sağlayan bir başka taktik vardır veya saldırı altındadır.

HP<90% => Regeneration
HP<75% => Heal
gibi daha garantili ayarlar deneyebilirsin.

Düşman tankın dışındaki karakterlere dalıyorsa o zaman aggro sorunun var. Aggro abilitylerden (threaten, taunt vb.) eksiklerini alıp, hasarını arttırmaya bakıcan.
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...