Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Dragon Age

Gryphonheart

Öne çıkan mesajlar

Oyunu warrior ile bitirip başka bi ending var mı diye kontrol etmek için rogue actım.Şimdi oynayan varsa rogue iki üç sorum olucak.

-Statları sırf dex e mi abanmalıyım

-Backstab Attack otomatik ama her vurduğum critical hit oluyor oyunda mı bi bug oluştu yoksa bu oyunda böyle mi?

-Tuzak sistemi nasıl çalışıyor yani tuzak ve poisoning kullanan oldu mu olduysa dragonlarda da işe yarıyor mu (boşuna skill vermeyeyim yoksa eğer)

Onun dışında skill specialization u en zor olan classlardan biriymiş rogue luk hem persuade hem tactics hem poison making hem de trap making açısından , düşünüyorum lvl 20 ye gelene kadar bunlar masterlanmaz.

Bir de expansion pack ya da fanların yaptıgı yan sanayi ürettiği questler var mı (dlc yüklü onların dışında)
Sosyal ağlarda paylaş

Demin hardda bitirdim oyunuda son bos cok dandirik ayrica oyunda 2 yer disinda tank kullanmak zorunda degilsiniz mageler cok over power olmus hexleri atiyorsunuz sonra 2 buyu boss gg oluyor

oyun sonu sorusu

Bu arada eger morigandan cocuk yapmazsam ne oluyor oyunun sonunda :) bi yerde toplu liste felan varmi cok uzun suruyor oyun bayiyo bir daha oynamak

Sosyal ağlarda paylaş

Poisonlar işe yarıyo baya evet. Hatta belirli bi şansla stun koyan poisonlar var, yanlış hatırlamıyosam stunlamıştı dragonu.
Trap çok etkili değilmiş gibi geldi bana. Glyphler gayet yeterli çünkü.

Stat konusuna gelince. Yaklaşık bi 12-13. levela kadar dex-cunning ve arada bi de const verdim. Fakat sonra hiç str vermediğimi farkettim. Str gerekmez diye düşünmüştüm aslında ama meğer hem physical damage artırıyomuş, hem de adam gibi armor giyebilmek için gerekliymiş. Str'yi 22'ye çıkardıktan sonra str-dex-cunning arası gittim. Şu an yanlış bilmiosam 26 str, 37 dex, 35 cunning ve 16 mı ne const var. Cunning tüm rogue özelliklerini ve persuade checkleri etkilediği için çok önemli.

Specialization olarak da ilk duelist almıştım, boş yere almış olmiim diye verdim bi puan ama çok da işe yarar değil gibi sanki. Ama assassin deyince akan sular duruyo. Assassin fena.
Sosyal ağlarda paylaş

Letsgetthesunshine said:

Oyun Sonu
Salt sacrifice yapıp kendini öldürüyorsun ardından ağıt yakıyorlar ben de çocuk yapiyim morrigandan diyorum o zaman ne oluyor

kurtuluyorsun, morrigan da çocuğu alıp gidiyor. olumsuz bir etkisi olmuyor ama tahminimce ikinci oyunu o çocuğa bağlayacaklar. ölmenin esprisi yok, trailer'a da o sevişme sahnesini koymuşlar zaten.

Sosyal ağlarda paylaş

valla benim karakter iyilik timsali olduğu halde kardeşine kavuşmak, babasının topraklarını geri almak istiyordu, üstüne seviyeli bir ilişki içerisindeydi. dahası ÜLKEM VAR. "yeter be inceldiği yerden kopsun" dedim, morrigan ikna etti çocuğun corrupted demon olmayacağı konusunda. hiç istemediğim halde grey warden davasına hayatımı harcamışım zaten.

en sonunda da "ferelden sizin adınızı son defa duymadı" diye bitiriyor. :)

Sosyal ağlarda paylaş

Letsgetthesunshine said:

Oyunu warrior ile bitirip başka bi ending var mı diye kontrol etmek için rogue actım.Şimdi oynayan varsa rogue iki üç sorum olucak.

-Statları sırf dex e mi abanmalıyım

-Backstab Attack otomatik ama her vurduğum critical hit oluyor oyunda mı bi bug oluştu yoksa bu oyunda böyle mi?

-Tuzak sistemi nasıl çalışıyor yani tuzak ve poisoning kullanan oldu mu olduysa dragonlarda da işe yarıyor mu (boşuna skill vermeyeyim yoksa eğer)

Onun dışında skill specialization u en zor olan classlardan biriymiş rogue luk hem persuade hem tactics hem poison making hem de trap making açısından , düşünüyorum lvl 20 ye gelene kadar bunlar masterlanmaz.

Bir de expansion pack ya da fanların yaptıgı yan sanayi ürettiği questler var mı (dlc yüklü onların dışında)

bioware forumlarındaki şu post sana yardımcı olur rogue statları konusunda.

backstab yapabildiğin sürece crit vuruyor, bug falan değil.

tuzak bilmiyorum hiç kullanmadım ama poison 1 puan veriyorum ben sırf kullanabilmek için. bi dolu poison oluyor nasılsa ilerledikçe.

eğer cunning gitmeyi düşünüyorsan 10 base str +1 human +4 te fadeten gelenlerle 15 str ediyor zaten. tier7 light armor giymek için 22str gerekiyor. 22 den fazlasına gerek yok bu durumda. armor tercihini warden commander armordan yana kullanmak niyetindeysen 26 str gerekecek.

ben armor tercihini warden commander armordan yana kullandım. silah içinselong sword / dagger cunning build tercih ettim sırf starfang için açıkçası.
Sosyal ağlarda paylaş

@Letsgetthesunshine

Arkadaş linki vermiş yukarda zaten DPS calculation rouge oynamak isteyen için iyi olmuş...ordan kullanmak istediğin silah kombinasyonuna göre hem hangi itemleri giymen hemde hangi stat pointleri vermen gerekiyo adam güzel bi açıklama yapmış çok yararlı...(ben rouge için zaten aklımda olan dagger/dagger için ordan cunning kombinasyonunu yapıyorum su anda baya baya saglam vuruo isteyen denesin..)
ayrıca rouge spec ler için kesinlikle assasin ve duelist almak lasım..özellikle assasin feci.. bard ve ranger cok gereksiz olmus ancak hani sırf görmek denemek için alınabilir...
Sosyal ağlarda paylaş

alistar tank, kendi karakterim assasin, leliana bard/ranger, wynn spirit healer bende şu an. nightmarede oynuyorum. mage tower, wardens keep bitti. shale'i kurtardım. elflere gidiyorum şu an.

flemmeth dışında çok zorlandığım yer olmadı. onu da 3. denemede kestim. genel taktik olarak alistar bodoz dalıyor, wynn sadece healer ve cc, leliana song of valor açık hep ve uzaktaki okçu yada magelerden birine arrow of slayingle açıyor sonra devam sırayla uzaktakilere teker teker. leliana yakınına gelen olursa stunlayıp uzağa çekiliyor. kendi karakterimle stealthte uzaktaki okuç yada magelerden birinden başlıyorum. genelde stundan çıkamadan geberiyor o ilk hedef zaten. rank 4 stealth sağolsun agro derdi falan da yok zorda kalınca kaçabiliyorum. ikiden fazla ranged tehlikeli tip varsa karşıda, wynn devreye giriyor. force field / crushing prison, chill vs ile. mage tower bitirdikten sonra zaten lyrium derdi kalmadığından %50 nin altına düşünce manası direk pot içiyor wynn. aynı şekilde en küçük healing pot ta çok ucuz. bol bol içiyorum pot.

bundan önceki karakterim dwarf warriordu, berserker 2 hand kullanan. bilmiyorum ya ben yetemedim yada başka bir sorun vardı ama rogue ondan çok daha iyi dps yapıyor gibi geliyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...