Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Yatırımın gözünü çıkardım

SeaGle

Öne çıkan mesajlar

Olm bugün gaza geldim, 2 mm galvaniz sacdan 16-15-14 ölçülerinde kumbara yaptım. Kumbaranın sadece para atma deliği var. Hesaplamalarıma göre sadece 1 lira ve 50 Kr atarak bir yılda çok para yapıcam. Günde 3 lira atsam 1000 liraya yakın para, ki o kadar bozuk geçiyor elime, oraya buraya koyuyorum boşa harcanıyor falan sonra.

Atılıp ezilip darbelerle falan açılması mümkün değil, gazaltı kaynağı ile kaynattım. Gerçi puntaladım daha ama yarın komple kaynatıcam. Çelik kasa gibi olacak yani.

1 yıl sonra taş motoru ile kesicem, parayı da çatır çatır yivem.

Tabi yatabilir bu plan da, bilmiyorum denemek gerek.

Ha birde normal sac varken gidip galvanizden yapmışım babam farkederse yiyecek beni. İlk biriken para ile bi tabaka galvaniz almak zorunda kalabilirim hahaha
Sosyal ağlarda paylaş

BonePART said:

isin ne be
gazalti kayn agi galvaniz sac felan
cok tanidik kavramlar cunku

dayı, asıl iş tentecilik bizim.
http://www.hakantente.com/koruklu/1.jpg

şunlardan

birde balıkçı teknelerine kazan yapıyoruz, galvaniz sac orada kullanılıyor. Kazan muhabbeti şey, hani görmüşsünüzdür balıkçılarla ilgili haberlerde, bi borudan ya da metal bi oluktan balık akıyo böyle, işte o balık ağ ile denizde sıkıştırılıyo, ortasına bi pompa salınıyo ağın, balık+su+deniz anası+yosun+pislik vs şeyler pompadan o kazana geliyor, kazanın içindeki elekler falan balığı bi tarafa diğer şeyleri bi tarafa ayırıyo, balık teknenin güvertesine geliyo pislik denize geri. O kazandan yapıyoruz işte galvaniz orada. Kaynak ikisinde de kulanılıyo
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...