Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

oeeehhh... tobe tobe benzine gene zam

BonePART

Öne çıkan mesajlar

http://www.hurriyet.com.tr/ekonomi/12074666.asp?gid=229

bu nedir ya. adamlar benzin sirketlerine kar payi dusurtcek kanun cikardi benzin 20 30 kurus geriledi simdi 20 30 kurus zam yapiyolar vergiye.

terbiyesizlik resmen ya. 3.20 olacak benzin

1 lira rafineri cikis fiyati
1.65 otv
ustune bide gidip kdv koyuyolar
otvli fiyatin
terbiyesiz
Sosyal ağlarda paylaş

Apis said:

Selamlar Paticik Patinaj ahalisi!

Korkuya mahal vermeyiniz, benzin fiyatları en yakın zamanda tekrardan layık olduğu yüksek mevkiilere ulaşacaktır!

Bu tip kısa dönemlik düşüşler şevkinizi kırmasın!

En yakın zamanda haşmetli hükümetimiz bu konuya tekrar el atıp akaryakıt fiyatlarını eski görkemli günlerine geri döndürecektir!...

Saygılar, sevgiler...
Esen kalın efendiler!

Demiştim benzin fiyatlarını indirdiklerinde.

Bence bu zam geç dahi kaldı...
Ben daha erken bekliyordum.
Sosyal ağlarda paylaş

BonePART said:

turkiyede sistem sunda karisik
isverene yane satici kalsa o vergisini oducek
sorun normal fiyatin ustune 20% vergi odemek istemeyen alici
yoksa herkes kdvli satmak ister tabiki malini

katilmiyorum. tum alimlar perakende sektorde degil. hatta tam tersine ticaret yapanlarin buyuk kismi ara mal alip satiyor. kdv yi odemek istemeyen alici varsa o da aslinda bir nevi son urunde satici.

bugun yil sonunda fatura satanlar, fatura kesip sonra 2 yilda bir mali kayitlari tuttugum depo yandi diye mahmekemelere tasinanlar, taksimde 4. sinif otellerde yatan hamallar ustune kurulmus sadece fatura kesen naylon firmalar varsa bunun sebebi tamamen ozel sektor, son alici degil.

isin ilginc yani hep deriz ya devlet vergiyi cok yuksek tuttugu icin artik kar etmek imkansiz oldugundan insanlar mecburen 2 muhasebe tutuyor diye, bunu engellemek icin vergi indirimleri denemelerinde tam tersine inanilmaz gelir dususleri oldu.

bu da turk tuccarinin hic vergi odemek istemeidginin kaniti.
Sosyal ağlarda paylaş

bu arada ben de sabit maasliyim. devlet baba sagolsun hersey sabit maasliya luks tuketim sayildigi icin hepsi cebimden cikiyor.

sirketler utanmasalar evin buzdolabi masraflarini bile giderlestirecek. (calisana yemek kafeterya masrafi diye onu da yapan komsularim var gerci. artik 500 milyonluk buzdolabi harcamasini bile devlete verecegin vergiden dusuyorsun. o kadar da olmaz, insaf be.)
Sosyal ağlarda paylaş

• 3 hafta sonra ...
  • Yeni Oluştur...