Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

BlizzCon 2009

Dragonmax

Öne çıkan mesajlar

Spyro said:

2 gün sonra bedava izleyebileceğim bir organizasyon için ne o bilet ücretini ne de live stream parasını veririm.. ama verene de bir şey demem..

bundan onceki blizcon u canli beles vermislerdi hani, oturup saatlerce onu izlemis, canli canli oyunlar icin heyecanlanmistim.
O yuzden blizzard a eski ilgim olsa, wow a sc 2 e , alabilirdim mesela stream ini paralinin, ama dedigin gibi tercih meselesi, ben gidip figure icin 200 300 tl verirken, millet tip tip bakabilir, baskasi da araba parcasi icin parasini harcarsa, bende ona. O yuzden zevk mevk meselesi, bu konularda insanlarla ben dalga gecmiyorum artik hic :D
Sosyal ağlarda paylaş

oyundan lan desteğinin kalkmasını, kaçınız "olumlu bir özellik, oyuna birşeyler katacaktır." şeklinde yorumluyorsunuz?

oyundan lan desteğinin kalkması, çok açık şekilde kespa'ya karşı girişilen savaşın bir sonucu. bnette ya da wow serverlarında ne kadar sorunsuz bir oyun imkanı sağlıyor blizzard bizlere? internet bağlantısı giderse turnuvalarda ne olacak eleştirisine, verilen cevap: "lan organizasyonlarında elektrik de gidebilir her an." doğru ama gerçekleri yansıtmayan bir cevap.

kore'deki oturmuş oyuncu kitlesine konmak yerine, neden a.b.d'de benzer bir organizasyon kurmaya çalışılmıyor? çin'den sonra kore'nin oyunu +18 ilan etmekle tehdit etmesi, geçen 2 büyük organizasyonda scII gösteri maçlarının çin ve kore tarafından yasaklanması, biz oyunculara ne kazandıracak?

işi oyun yapmak olan bir firma, kirli bir savaş başlattı. benim üzüldüğüm nokta da bu zaten. blizzard'ın kaybettiği ya da kazandığı para, benim cebime birşey eklemez ya da cebimdekinden eksiltmez.

ben oyun oynamak istiyorum. oynamak istediğim oyunu yapması gereken firma, böyle konularla karşıma gelince endişeleniyorum. yoksa ayda 2 milyar dolar kazansınlar, daha ne isterim? daha güzel oyunlar yaparlar, biz de oynarız; ama bu kafayla sonunda 3'ün 1'ini alırlar.
Sosyal ağlarda paylaş

con olayına yanlış gözle bakıyorsunuz. fan olup con'a giden çok azdır. gidenlerin neredeyse hepsi bir şekilde bu işlerden para kazanan adamlar. bloguna aldığı reklamla olsun, yazdığı review'le olsun para kazanan, sektörün öncüsü adamlar gidiyor. zaten koyulan fiyat da sadece bu adamlar gelebilsin diye. o gözle bakınca bu konferansın ederi 200-300'den az değil.
Sosyal ağlarda paylaş

hunn farkındamısın bilmiyorum ama geçen yıl blizzcon biletleri kapış kapış gitti millet giremedi kapılarda kaldı diye , müşteri talebiydi paralı olsun gerçekten gelmek isteyen gelsin diye blizzard da eyw. canıma millet dedi başka bişey değil hatırlayın geçen sene 2 kere yeni bilet basmak zorunda kalmıştı 1000 er adet fazladan.
Sosyal ağlarda paylaş

ben arz-talep eğrisine eleştiri getirmiyorum ki. konunun arz-talep olmasına benim eleştirim.

mum'un dediği gibi profesyonel amaçlarla bir con yaparsın, tamam. hangi medyada, ne iş yaparsın diye sor; bilet dağıt. geçen seneden farklı ne açıklanacak ki bu blizzcon'da, ne bu talep ne bu arz?

iktisatat say kanunu diye birşey var. her arz kendi talebini yaratır. bokunu paketleyip satmaya kalksan, alacak bi enayi çıkar; bundan emin ol.
Sosyal ağlarda paylaş

Kanuni said:
iyide bu sirketin basarisinin olcusu ne olacak sormasi ayip. ne yapsa begenmiyorsunuz bu forumda .. adam dunyanin gelmis gecmis en populer mmosunu yapiyor olmuyor, dunyanin gelmis gecmis en basarili ve cok satan oyunlarini yapiyor olmuyor, 10 senelik eskimeyen hala oynayan oyun yapiyor olmuyor, blizzcon yapiyor olmuyor, para ile bilet satiyor olmuyor, basarili oluyor olmuyor, ne yapacak bu adamlar ki sizler evet iste blizzard diyeceksiniz ?

lutfen biriniz cevaplasinda guzel guzel karsi yorumlarda da biz bulunsak. benim icin basarili bir sirket blizz . oyunlarida guzel, alir oynarim , gerisinede istersem karisirim istemessem ellesmem. milletin derdi, cebinden cikan paralari sizleri neden bu kadar geriyor ?

birseylere karsit olmak hic bir seyi begenmemek yeni bir kitlesel dalgamidir nedir :P

Blizzard başarısız veya para kazanmak başarı değildir demedim ki. 125 dolar gibi abartı bir ücreti ödeyen insanların olması Blizzard'ın başarısı değildir diyorum. Düdükleyebildikleri kadar düdüklesinler bana ne ehueh, o parayı verenle de, savunanla da geçerim dalgamı.

wildpervert said:

BlizzCon 2009-exclusive World of Warcraft in-game pet, Grunty the Murloc Marine

PRICE
29,95 EUR

nuff said.

Ayrıca Blizzard favorim olmasa da her halikarda top3'me girer. Yanlış bir izlenim oluşmasın ;)
Sosyal ağlarda paylaş

Venator said:

E3 yaklaşık 100$, 4 gün süren dünyanın en büyük oyun (RPG vs.) convention'ı GenCon 68$ tutuyorsa (ki emin olun GenCon'u 1 yıl boyunca bekleyen çok daha fazla insan vardır) BlizzCon'un 125$ olması çok pahalı da ondan. Streaming ücretleri falan da cabası. Adamlar huun'un dediği gibi "0"ları saymak moduna geçmişler demektir, ki bu açıkçası beni firmadan soğutmak için yeterli.

Para kazanacaklar tabii ki de, ama gözleri dönmüşçesine "PARAAAA" diye dolaşmaları bir firmanın iyiye gittiginin göstergesi değil.

Abi 8dk'da bitmesine bişey diyemiyorum artık. Gelecek sene 200 dolar olursa ama yine "soyma" modu on diyecem. Sonra EA, Sims'e 6 ayda bir expansion çıkardı diye "ooh nası sömürdü" oluyor, aynı mantık abi :)

blizz mali sıkıntı nedeniyle vergilerini ötelemek için başvuruda bulunmuş
Sosyal ağlarda paylaş

abi 20k bilet satmış adamlar iyi güzelde oyun piyasında çalışan insanları atlıyorsunuz 20k kişi direk fanlar olarak geçiyor ki bir düşünün kaç tane oyun dergisi, oyunlarla ilgili web sitesi, serbest yazar vs. var. sadece amerikadan da değil dünyanın her yerinden.

bence o 20k kişinin içinde normal oyuncu olan kişi sayısı 4-5 bini geçmez. ha bunları yazdım tartışılan konuyla bir alakası yok farkındayım ama;

starcraftı 3 paket halinde çıkarıp 3ünü de ayrı ayrı normal bir oyun parasından satacaklarsa kafasına sıçayım ben öyle firmanın.
Sosyal ağlarda paylaş

ucunbiri said:

starcraftı 3 paket halinde çıkarıp 3ünü de ayrı ayrı normal bir oyun parasından satacaklarsa kafasına sıçayım ben öyle firmanın.

Yada Terran hikayesini üçe bölüp 3 Expansion'da tamamlamak yerinde her bölümde tek bir ırka odaklanarak onun hikayesini tek seferde işleyeceklerdir, ama herkes bunu "para kazanmak için yapıyo işte, vay çakal Blizzard!!!" diye görüyodur... O da bir ihtimal.
Sosyal ağlarda paylaş

huun said:

ben arz-talep eğrisine eleştiri getirmiyorum ki. konunun arz-talep olmasına benim eleştirim.

mum'un dediği gibi profesyonel amaçlarla bir con yaparsın, tamam. hangi medyada, ne iş yaparsın diye sor; bilet dağıt. geçen seneden farklı ne açıklanacak ki bu blizzcon'da, ne bu talep ne bu arz?

iktisatat say kanunu diye birşey var. her arz kendi talebini yaratır. bokunu paketleyip satmaya kalksan, alacak bi enayi çıkar; bundan emin ol.

keynesgiller adina seni lanetliyorum

keynes mezarindan cikip sopayla kovaliycak seni

her arz kendi talebini filan yaratmaz ispatlanmis bir kanunda degildir say varsayimidir o

said:
Bu kanunun gerçekleşmesi için: fiyatlar maliyetlere eşit olmalı, maliyetler gelirlere eşit olmalı, ve bütün gelirler harcanmalı. Bu varsayımlar altında üretilen malın maliyeti, faktör gelirlerine eşit olacak ve bütün gelirler harcanacağı için üretilen her mal satılacaktır

a.k.a. olme essegim olme
Sosyal ağlarda paylaş

biz klsik iktisatçıyız, gel sen de bize katıl. adamlarda o kadar düz bir mantık var ki, nerdeyse 100 olayın 100'de bile itiraz edemezsin.

yok maliyet analizi, yok ordinal fayda bunlar bizi bağlamaz.

100 katrilyon dolara bir ürün geliştirsen ve ancak 1 cente 1 kişiye satsan bizim açımızdan olay gerçekleşmiştir heeheh
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...