Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

BlizzCon 2009

Dragonmax

Öne çıkan mesajlar

21-22 ağustos 2009 tarihlerinde yapılacak olan blizzconu heycanla bekliyoruz. diablo 3, starcraft ve wow hakkında birsürü yeniliği duyuracakları gibi bir de yeni bir mmo nun adının duyurulup duyurulmayacağı soru işareti. (level dergisi köşe yazısı gibi yazdım lan noluyo). neyse.. fakat dikkatimi çeken bişi var. bilgisi olan lütfen paylaşsın:

resimdeki silahlı adam bir ghost sanırım. acaba o elemanla sc2 yi mi simgelemişler yoksa world of starcraft için ufak bi şey olabilirmi ?

ayrıca diğer blizzcon2009 muhabbetlerini burdan götürebiliriz..

Sosyal ağlarda paylaş

alakası yok

blizzard ilk vivendi ile anlaştı hisse senetleri karşılığında blizzardın reklam ve dağıtım işlerini üstlendi vivendi sonrasında vivendi activision ile birleşti ayrı olarak e bu birleşme sonunda Vivendi 54% hisse sahibi oldu Activision da kalan hisseleri ama aynı zamanda CEO luğu aldı.

activision un EA ile tek bağlantısı ikisininde amerikan menşei li olması ve rekabet halinde olmaları.

Activision Blizzard ın şuan sahip olduğu oyun firmaları arasında en ünlüleri şüphesiz

Blizzard Entertainment ve Sierra

ama blizzard halen kendi iç işlerinde bağımsız iken , sierra nın sözleşme şartlarında "eğerki activision oyunu yetersiz görürse , yeniden ürettirme hakkına sahip veya proje iptaline."

özetle Activision un EA ile hic bir bağlantısı yok , blizzard entertainment üzerinde oyun üretiminde de hic bir söz hakkı yok , ancak dağıtım reklam ve ticari anlaşmalarda müdehale hakkı var

aynı şekilde fransız medya devi vivendi de öyle

blizzardın başkanı Mike Morhaime yıllar evvel vivendi ile anlaştıklarında da belirtmişti bunu , biz halen kendi işimizi yapmaya devam edicez, bu güne kadar böyle başarılı olduk , vivendi bizim şartlarımızı kabul ettiği için böyle bir birleşmeyi uygun gördük diye belirtmiştir, sebebi de açık , ticari olarak o dönem güclü olan bir firmanın altına girip , reklam dağıtım maliyetlerinin altından kalkabilmek.

hatta hic inanmadın diyelim git bak NASDAQ endeksine :P EA (ERTS) nın hisseler nerde , blizzardınkiler (ATVI) nerede ehehe

EA 2 yıllık istatistiği : 61.40$ dan 21.17$ a gerilemiş vaziyette ciddi bir gerileme mevcut
ea gibi büyük bi firmanın istikrarlı olarak değer kaybetmesi bence oturup düsünmeleri gereken bişi Market Value $ 6,836,957,350

ATVI ise 7.13$ dan 18.80$ cıkmış ama son 6 aylık kriz sebebi ile 14.x$ seviyesine gerilemiş vaziyette(en düsük 8.18$) Market Value $ 14,604,760,050

Edit : o frost wrym : Sindragosa , Malygos un yakın ekibinden eşlerinden biri =)
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...