Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

FPS kaybı

Fin

Öne çıkan mesajlar

merabalar
cok ciddi şekilde fps sorunlarım var
staj basladıgı için şehir dısına cıktım,geçen yıl kullandıgım laptopu aldım yanıma ama 25m raidlerde 5-10 fps arası oynuyorum hersey lowest sadece projected textures acık ve feci sekilde kasıyor,kötü değil laptop o kadar geçen yıl sunwell yapıyordum 30-40 fps arası gidip geliyordu bu kadar cok dustumu anlamadımki noluyoruz yani =(
Sosyal ağlarda paylaş

WotLK'nin min.requirements'ı normal wow'un üzerinde, ayrıca normal wow'a da arada bir grafik update yapıyorlar falan, haliyle oyun aynı oyun değil, fps kaybı normal.

Ben mesela Dalaran'a giremiyorum. Yani ancak gece 2-3 falan gibi girebiliyorum, daha erken saatlerde girersem direkt logout ediyor bir daha da girmiyor.

Aynı şekilde AV falan yaparken son savaşta eskiden kaldırırdı wotlk'den beri kaldırmıyor yine disco yiyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

Grafik motoru değişmediği sürece performans açısından böyle sorunlar hep olacak. Wow hala warcraft3de kullanılan grafik motorunu kullanıyor, temel sorun bu. Ben Phenom II 940 Ati 4870 kullanıyorum arkadaşım I7 ve nvidia 295 kullanıyor aldığımız fps değerleri ortada. Dalaranda 30-40 fps görüyoruz ki 3000-4000tl değerinde sistemlerle bu değerler alınıyorsa daha orta seviyede bir sistem için dalaran bir işkence olacaktır. Bunun sebebi wowun harika grafiklere sahip olmasından ileri gelmiyor elbette. Tek sebep eski grafik motorunun ihtiyaçları performans anlamında karşılayamayacak seviyede olması.

Blizzard saçma sapan şeyleri geliştirmeye uğraşacağına yeni grafik motoruna geçiş için çalışmalara başlasa birçok anlamda daha iyi sonuç elde edecektir. Belkide başlamışlardır ama gizli tutuluyordur bilemiyorum ama bu duruma duyarsız kalınmamalı.
Sosyal ağlarda paylaş

Nessarien dediğin doğru yanlız bende nvidia 8600 Gt var ( yakında değişecek) bütün ayarlar fullde bir tek shadowu kapatıyorum açıkçası sevmiyorum o gölgelerin görüntüsünü kalabalık sadece. Dalaranda 40 fps alıyorum ve çok dolu bir serverdayım bu arada (stomscale) Ulduarda fightlarım hepsinde 50-60 arası fps.

Edit: Ama tabiki benimde fps arada dalaranda 10-20 arasına düşüyor haliylen :P
Sosyal ağlarda paylaş

özellikle notebook kullanıcıları için, bilgisayarınızın fanını temizletmeniz inanılmaz derecede performans farkı gösteriyor. ben 6senedir notebook kullanıyorum ve her 3 ayda bir bilgisayarın içini teknik servise temizlettiriyorum ve her temizletmemden sonraki gün o performans farkını çok hayvani bir şekilde hissediyorum. cidden bun göz ardı etmemenizi tavsiye ederim. şu anki notebookumda nvidia 9650m GT var, ve yine bilgisayarda toz birikince fps kaybını hissediyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

mangal said:

9800M GTS 1GB GDDR3 var laptopun altına özel süngerimsi bişi koyuyuroum 6 aydır 60 fps nin altını görmedim

görüp görmezden gelmişindir, illa iner o FPS..

Bende HD 4870 var, bazen kartla değik grafik motoru ile atakalıdır, TBC de sorun yok bende 60 dan aşağı inmiyorum ama wotlk da işler değişiyor bazen 30 da sabitlediği oluyor ama dungeonlarda hiç sorun yok 60 sabit..
Sosyal ağlarda paylaş

Yeager said:

özellikle notebook kullanıcıları için, bilgisayarınızın fanını temizletmeniz inanılmaz derecede performans farkı gösteriyor. ben 6senedir notebook kullanıyorum ve her 3 ayda bir bilgisayarın içini teknik servise temizlettiriyorum ve her temizletmemden sonraki gün o performans farkını çok hayvani bir şekilde hissediyorum. cidden bun göz ardı etmemenizi tavsiye ederim. şu anki notebookumda nvidia 9650m GT var, ve yine bilgisayarda toz birikince fps kaybını hissediyorum.

geçenlerde onu kendime yapayım diye niyetlendim de baktım olacak gibi değil..tırstım kapadım.

haklısın yaptırmak gerek..bariz bir ısınma artışı var çünkü
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...