Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Interplay Kapatıldı!

Norak

Öne çıkan mesajlar

klavye + mouse, mouse'ı unutmayalım, gocunur :hmm:

artık baldur's gate gibi oyunlar satılmıycak mı amazonda felan? Tükenmeden alalım mı nedir yani?

"yazık oldu süleyman efendiye"
yazık oldu interplay efendiye...

acaba interplay, bioware ile birleşseydi, daha iyi mi olurdu diye düşünmekteyim.

said:
Sam, 05 Haziran 2004 23:23 tarihinde demiş ki:
kafam girsin konsollara, hep konsollar yüzünden derinliği olan oyunlar rafa kaldırılıp ucuz popcorn oyunlarına yatırım yapıyorlar..

said:
Foxx, 05 Haziran 2004 23:32 tarihinde demiş ki:
Konsol oyunlarındaki konular/konuşmalar zaten 9-10 yaşında çocuklara anlatılır gibi anlatılıyor. Çok yapmacık oldu ea nın oyunları falan artık.

çok alacalı bulacalı grafikler güzel, ama bir konu yok, derinliği yok.

pc ile meşhur olan firmalar konsola kayıyor (ör: midtown madness, gta). Neyse hala Half-Life gibi kahramanlarımız var...

Bullfrog gitti, Westwood gitti, Black Isle gitti, Interplay de gitti. Blizzard zaten yarım yamalak olmuş. Sierra da gitse şahane olacak ortam. Paso EA+Microsoft takılırız ortamda..[signature][hline]XaGoN, 14 Şubat 2003 17:35 tarihinde demiş ki:
Hala GeoCities yasiyor ona hayret ediyorum
Sosyal ağlarda paylaş

valla bence hem guzel hem kotu bir sey konsollara tasinilmasi

guzel cunku PC ler is bilgisayarlari olacaklar artik, oyun oynamak isteyen konsol alicak, rekabet orda articak ve konsollar biliyorsunuz oole PC gibi sureklib i upgrade istemiyolar

kotu cunku turkiye de konsol yok, XBox da oynama sansina ulastim, bu kadar guzel bisi olamaz, turkiye de dogru duzgun ve ayni fiyata satilsa, hem orjinal oyunlar falan da alinmaya baslanicak, ama o marketin turkiye de gelismesi imkansiza yakin seyrediyo.

Fable ciksin, amerikada olucam o sirada buyuk ihtimal, alicam XBox imi, takicam Fable i, allaaaa

haa unutmadan, Sims 2 cikicak daha, ayrica bi firma kapatildi diye fazla uzulmemek lazim, bakin Peter Molyneux a, BUllfrog kapandi, Lionhead i acti, herif tanricilik oynatiyo bize :)[signature][hline]Yattım, ağladım, uyuyakaldım

[Bu mesaj Volfied tarafından 06 Haziran 2004 09:34 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

10 sene oncesinin konsollari ile bugunun konsollari arasindaki farki anlatmama gerek yok sanirim :)
yavas bi degisim ama sonunda oyle olacak, PC deki oyunlar genel olarak MMORPG ler olucak.

Soole sooliyim, Turkiye market degil oyun programcilari icin, umurlarinda degiliz kisacasi cogu sirketin :) Ama Amerika da bi adam bilgisayarini upgrade edip DOom 3 oynamktansa XBox unda SC: Ghost oynamayi yegliyor.[signature][hline]Yattım, ağladım, uyuyakaldım
Sosyal ağlarda paylaş

izledim derken
xbox u gordun mu, yani televizyonda falan degi, gercek olarak goruntusunu, oynanisini falan gorebildin mi?
dedigimi anlarsin o zaman. PS basladigi zaman PC ile grafikleri ayniydi, su anda ise XBox ya da PS2 fiyat olarak bi PC upgrade den daha ucuz, ve amerikada oyun bulmak cok kolay (ki market amerika ve avrupa, turkyieye bak demeyin bana)[signature][hline]Yattım, ağladım, uyuyakaldım
Sosyal ağlarda paylaş

yahu tamam. ucuz. su an daha da iyi grafikleri.

1 sene icinde nasi olacak bak gor. hep boyle oldu hep boyle olacak.

cunku pcyi surekli guncelliyorsun, pc guncelleme bariz bir sektor. insanlar bikti olayi da olmayan bir olay mecbursun guncellemeye.

al iste swg simdi tam idare ediyor beni, ama neden amd 2500 islemci nforce 2 anakart var. averaj bi anakart olsa esek gibi gidip ekran kartini degistirmem gerekecekti.

bu boyle oldukca hicbir zaman boyle esnek olmayan bir konsol pcyi gecemez.[signature][hline].~:&:* Let the sunshine in *:&:~.
Sosyal ağlarda paylaş

x-box la halo mudur nedir böle bişi oynamaıştım
en cafcaflı zamanalrında
iki tecrübe edindim

1-pad den fps oynanmaz
2-halo iğrenç bir oyun, şeker gibi grafikelrle doldurmuş etrafını, sanki savaşmıyorsunuz da, su tabancası savaşı yapıyrosunuz. Oyna ki, Operation Flashpoint i dşünüyorum veya bir max payne i canlandırıyorum aklımda
Sosyal ağlarda paylaş

da şirket dün kapandı? nası 1 ay önce açılmış o topik ehe

zaten aramada topu topu 4 tane interplay başlığı çıkıyor 3 tanesi 2003 tarihli, yakın zamanda yok böle bi topic :) o dediğin blackisle olmasın :)[signature][hline]FR - Wow - MM - G.Spot - SmS
let the echoes of doom resound across this wretched world that all who live hear them and despair
Sosyal ağlarda paylaş

unity ne düşünüyorsam aynını söylemiş konsol vs pc konusunda. konsollarda pc tarzı oyunların oynanabilmesi için fare, klavye, sabit disk filan lazım ki o zaman alet pc oluyor. zaten bakın, x-box şu anda upgrade edilemeyen ucuz bir pc gibi ama başka işleri yapamıyor, sadece oyuna yönelik optimize edildiğinden ve mass production'dan ötürü elbette daha ucuz..

konsol grafikleri ik çıktığı yıl pc'lerin önündedir, 1,5-2 yıl içinde geride kalmış olur. daha 2001'de ps2'den pc'ye portlanmış oyunu gördüğümde "ne rezil dokular" demiştim. ps3 çıkacak ve muhtemelen biraz etkileyecek, sonra geride kalacak gene. konsol daha hesaplı değil yaptığı işlere göre. ayrıca konsol oyunları genelde yapay zeka ya da grafik dışında fazla işlemgücü gerektirmeyen oyunlar oluyor dikkat ederseniz. muhteşem bir dövüş oyunu görüyorsunuz böyle grafikler cgi gibi ama sadece ufak bir alan ve iki karakter var topu topu. pc'de de yapılsa aynı oyun gene aynı hatta daha güzel olur. x-box ut2003 ss'lerini gördüm de pc'dekine kıyasla komik kalıyordu mesela..

burada esas sinir bozucu olan taraf interplay oyunu misali oyunları yapan şirketlerin el değiştirmesi gibi durumlarda yeni sahibin paraya para dememek kaygısında olması. bakın mesela paradox'a, adamlar az satmayı kabullenmiş ama muhteşem oyunları ve oturmuş bir hayran kitlesi var çıkan her oyunlarını satın alacak. böyle şirketlerin yaşayabileceği bir ortam gerekli ki konsol piyasasının genişlemesi nedeniyle haliyle oyunlar oraya yönelik yapılıyor imkan varsa..

mesela sw: kotor'un da konsol için hazırlandığı oyuna başlar başlamaz belli oluyor, pc için son derece abidik gubidik kontrolleri var. hele o mini taret oyununda filan aklımı yitirecektim. gamepad oyunu olmuyor tabii pc'de..

konsolda fps oynanmaz doğrudur ama halo'ya laf yok, pc'de piyasaya sürülseydi 2001'de şu anda başa güreşiyor olurdu. microsoft'un kendi kabızlığı, bungie gelmiş geçmiş en iyi pc oyunlarından bazılarını yapmış şirket. adamları microsoft alınca mecburen x-box'a yönelik hazırlamak zorunda kaldılar..[signature][hline]Where life had no value, death sometimes had its price. That is why the bounty killers appeared.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Volfied, 06 Haziran 2004 10:54 tarihinde demiş ki:
10 sene oncesinin konsollari ile bugunun konsollari arasindaki farki anlatmama gerek yok sanirim :)
yavas bi degisim ama sonunda oyle olacak, PC deki oyunlar genel olarak MMORPG ler olucak.

Soole sooliyim, Turkiye market degil oyun programcilari icin, umurlarinda degiliz kisacasi cogu sirketin :) Ama Amerika da bi adam bilgisayarini upgrade edip DOom 3 oynamktansa XBox unda SC: Ghost oynamayi yegliyor.

ya da xbox'ında doom3 de oynayabilir o adam zira doom3 ve hl2 xbox'a da çıkıyo =)[signature][hline]
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Sam, 06 Haziran 2004 20:54 tarihinde demiş ki:

konsolda fps oynanmaz doğrudur ama halo'ya laf yok, pc'de piyasaya sürülseydi 2001'de şu anda başa güreşiyor olurdu. microsoft'un kendi kabızlığı, bungie gelmiş geçmiş en iyi pc oyunlarından bazılarını yapmış şirket. adamları microsoft alınca mecburen x-box'a yönelik hazırlamak zorunda kaldılar..

pad dediğin ne ki alah aşkına ? hmpf
mouse gibi cyborg vari bir alet varkene
Ben halo u öle multi tadında çift pad ile oynamıştım belk ondan
oyuncak gibi geldi bana. atmosferi seneryo + ara demo + düzgün seslendirmelerle yaratıyorsa bilemiyorum tabii
Sosyal ağlarda paylaş

"atmosferi seneryo + ara demo + düzgün seslendirmelerle yaratıyorsa bilemiyorum tabii"

güzel tahmin.. ;) ben pc sürümünü oynadım ama, konsolda birşeye benzetememek mümkündür, gamepad'le fps olacak iş değil cidden. katılıyorum o konuda..

unity benim fareye bir lafım olmadı ki? ben fare hastası bir insanım hatta, oynadığım sevdiğim oyunların %95'i fare kullanmaya dayalı, mouse pad'imde bile klavye tuşları dağının üstünde mağrurca duran bir fare var.. :-p[signature][hline]Where life had no value, death sometimes had its price. That is why the bounty killers appeared.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...