Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

dandik tasarım

Hagii

Öne çıkan mesajlar

Sylian said:

Dediklerinden apandisit hariç hangisi yanlış ki?

Yalan mı yani doğa dediğiniz olay gerçekten kusurlu.

Bir de neresini sığ buldunuz onu merak ettim. Laf atması mallık olmuş ama dediklerinin büyük bir kısmı doğru.

Sığ bulduk çünkü hepimizin bildiği klişeler.Gerçekliğine bir itirazımız yok zaten
Sosyal ağlarda paylaş

Sylian said:

Bir de neresini sığ buldunuz onu merak ettim. Laf atması mallık olmuş ama dediklerinin büyük bir kısmı doğru.

Dedikleri doğru evet. Doğa kusurlu insan da kusurlu. Ama bu kusurları açıklamaması, aa kuşun kanadı var uçamıyor TANRI YOK sığlığında ifade etmesi sorun olan. Bunu bir basit biyoloji dersinde uzun uzun incelerken, adamın birinin çıkıp bu basitlikte zannetmesi olayları, ve bu basitlikte tanrı yok yargısına varabileceğini sanması bana sığ ve gülünç geliyor.

Bu basitlikte evrime kanıt olarak kullansa daha doğru olabilirdi, çünkü evrimsel kusurları sayıyor. Ama evrimin varolması da bir yaratıcının yok olmasını gerektirmediğinden, belirttiği argümanları yetersiz ve sığ bulduğumu yineliyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

Sylian said:

Bu yazı www.ateisthumour.com gibi mavra bir siteye yakışcak bi yazı.

Bu yüzden yazıya cevap vercek çok şey yok ama erkekte meme olayını en basitinden anlatıyım.
--------Wall of Text başlangıcı :) ---------------
Hem kadın hem erkek default (fabrika ayarları :P) olarak belli bir taslağımız var. Bu taslakta da her iki cinsiyette de meme dokusu var, tiroidimiz, karaciğerimiz, kalbimiz gibi meme dokusu da her iki cinste de var. Memenin kadınlarda büyük olması onu kadına has organ yapmaz. Zaten erkek memesi de yazıda iddia edildiği gibi körelmiş değildir, sadece gelişmesi için gereken hormonal çevresi yoktur.Bunun da en güzel örneği erkekte östrojeni yükselten durumlarda kadın gibi memesinin belirmesidir. Bu yüzden yazıda erkeklerde de meme var diyerek insan vücuduna dandik tasarım demesi kişinini insan vücudu hakkında bilgisinin lise biyolojisini geçmediğini düşündürdü. Bu yazıyı yazan SRY geninden, müllerian inhibiting faktörden, cinsiyeti belirleyen kilit faktörlerden haberi olduğunu sanmıyorum. Cinsiyet farklılaşması ve gelişimi o kadar karışık bi konu ki XX kadındır, XY erkektir baside indigenebilcek durum değil, zaten XY kadınlar da var.

Şimdi yarın öbür gün bi yaratılışcı kalkıp, hamile kalan taraf kadın olduğu için, annelik duygusu tanrı tarafından kadınlara verildiği için kadınlara meme dokusunu büyütüp geliştirecek hormonal çevre sağlanmıştır. Bu rol kadınların olduğu için erkek meme dokusunda böyle bir gelişmeyi sağlayacak hormonal tasarıma ihtiyaç yoktur dese, bu yazıyı yazan ne der acaba :)
Sosyal ağlarda paylaş

Sylian said:

Ok son sorum:

el-bari: her şeyi kusursuz yaratan.

Allahın adlarından el-bari yanlış mı yani?

Kur'an'ın hepsini okumadım ama neden ciddi bir müslüman çoğunluk Allah herşeyi kusursuz mükemmel yaratmıştır diyor.

Lisede din hocam ööle diyordu.Tartışmaya girene de sözlüden sıfır çakıyordu
Sosyal ağlarda paylaş

BonePART said:

abi creatismciler kadar evrim angutlarindan da tiksiniyorum ben ya
balina ne memeli
niye denizde gibi sacma bi cumle kurarak beni benden aliyolar
evrim varsa tanri yok tanri warsa evrim yok
hasta guzel iki cumle bence
offf off

Doğru demişsin ancak evrim varsa en azından kutsal kitaplarda açıkça anlatılan yaratılış külli masal diyebiliriz.
Sosyal ağlarda paylaş

Sylian said:

Ok son sorum:

el-bari: her şeyi kusursuz yaratan.

Allahın adlarından el-bari yanlış mı yani?

Kur'an'ın hepsini okumadım ama neden ciddi bir müslüman çoğunluk Allah herşeyi kusursuz mükemmel yaratmıştır diyor.

Canlilarin sorunlari olmasi, onlarin kusurlu yaratildigi anlamina gelmez.
Sosyal ağlarda paylaş

insanın ortaya cıkış hikayesi kuranda bahsedilen hali , evrimsel teoriler ile benzerlik gösteriyor

, kan pıhtısından yaratılan insan, bir çamur öbeğinden oluşan insan , o çamur öbeğinin icerisinde kan pıhtısında olabileceğini varsaydığın mineraller varsa? ayrıca insanın topraktan yaratıldığı da söylenir kuranda yanlışmıyım? topraktaki o mineral oluşumları birleşmişsse?

adem cennetten(gökten) yeryüzüne gönderildi (indirildi) derler , evrimsel teoriye son eklenen şeylerden biriside yr yüzündeki yaşamın uzaydan meteorlar sayesinde gelmiş olabileceği , yani gerekli malzemeler yeryüzüne düşmüş olabilr , o ısınma su kenarlarında balçıklaşan topraklara vs neden olmuş olabilir vs vs zincirleme gider böle benzer noktalar ;p bi yerlerde okumuştum bunu , ha bana sorsan din inanç kolpa şeyler bi işime yaramaz ama böle iilginc benzerliklerinde farkında olmak lazim.
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...