Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

dandik tasarım

Hagii

Öne çıkan mesajlar

Turkoglu said:

Kainattaki ölçü yaratılış mucizesi Allah' ın kainattaki imzası .Bu kainatın tek elden cıktığının kainatta zerre kadar tesadüfe yer olmadığının her şeyin bir kast ve irade ile yaratıldığının isbatı.
ünlü bilim adamı ainştein'nin dediği gibi "Tanrı zar atmaz" yani kainatta tesadüf ve evrim yoktur izleyin [video]http://www.vindir.org/kutsal-gizemler-57104.html?feature=oembed" width="459">

o da kim
Sosyal ağlarda paylaş

Turkoglu said:

Kainattaki ölçü yaratılış mucizesi Allah' ın kainattaki imzası .Bu kainatın tek elden cıktığının kainatta zerre kadar tesadüfe yer olmadığının her şeyin bir kast ve irade ile yaratıldığının isbatı.
ünlü bilim adamı ainştein'nin dediği gibi "Tanrı zar atmaz" yani kainatta tesadüf ve evrim yoktur izleyin [video]http://www.vindir.org/kutsal-gizemler-57104.html?feature=oembed" width="459">

doğru demişsin ama eksik.Kainattaki ölçü yaratılış mucizesi evreni Allahın değil bugs bunny nin yarattığının işaretidir.ünlü bilim adamı ainştein'nin dediği gibi "Tanrı zar atmaz" yani kainatta tesadüf ve evrim yoktur.
Sosyal ağlarda paylaş

Buarada phi sabiti hakkında söylenenler doğru. Yani kullanıldığı söylenen yerler doğru mu bilmiyorum ama rasyonel sayılarla en zor yakınsanabilen irrasyonellerden biri olmasının verdiği özellik sayesinde bazı mekanik sistemlerin kararlılığında çok önemli bir rolü var (yani mekanik sistemin kaosa sürüklenmemesi ile ilgili). Yani gerçekten ilginç bir mevzuat.

Gel gelelim bunun benim bildiğim kuantum ile ilgisi yok yani aynşıtaynın "allah zar atmaz" dediği kuantumla bunun pek bir ilgisi yok. Daha çok benim bildiğim kuantum efektlerinin olmadığı büyük mekanik sistemlerin kararlılığı için önemli.

Videodan alınması gereken ibret de şu. Vladimir Arnold, Kolmogorov gibi matematikçiler oturur bunun neden böyle olduğunu çatır çatır ispatlar bu videoyu yapan zihniyetteki insanlar ise "alleah yaptı bunu" der oturur.
Sosyal ağlarda paylaş

Ha buarada mekanikte falan kullanılan altın oran gerçekten irrasyonel hali ile altın orandır ve tüm özelliği zor yakınsanan bir irrasyonel olmasından gelir.

buarada bence mekkenin falan özelliği ile ilgili söylenmiş olan şey tam doğru değil. mekke öyle olabilir ama mekkeden başka da öyle bir çok yer olduğundan oldukça eminim. hatta a+b/a = a/b özelliğini sağlayan çemberler olabilir dünya üzerinde bakmak lazım. En basidinden mekkeden başlayan ve ekvatora paralel olan çember üzerindeki her noktanın o özelliği az çok sağlaması lazım. Yani dünya üzerinde altın oranı bir şekilde sağlayacak başka bir sürü nokta vardır diye tahmin ediyorum.

Keza altın oran yaratmanın binlerce yolu var, tek gereken bir eğri ve o eğri üzerinde doğru oranlar. Keza bu da hristayan kafasında birinin yazdığı bir yazı:

http://goldennumber.net/earthphi.htm

Kısacası bu ibretlik yazılar pek güvenilir değil malesef. Ama bi bakmak lazım angelina jolie'nin dudaklarında altın oran var mı diye.
Sosyal ağlarda paylaş

Olivies said:

Yani dandik tasarim denilen seyin milyar misli kadar olaganustu tasarim varken, gidip serce parmak ne ise yariyor diye dusunen zihniyet gercekten dandik tasarim.
fikrim.

Böyle bişey yok.
Evrendeki herşey çok mükemmel canlılar çok mükemmel(değil?) demek ki allah var diyorsan mükemmel olmayan sistemleri açıklamak zorundasın.

Tanrı var mı yok mu bilemeyiz, belki bigbangi yaptı bıraktı ya da bi şekilde proteinlerin ilk polimerize olduğu çorbayı pişirip bıraktı. Ama sen bana "bak kambiyen patlaması hepsini bir arada yarattılar hepsi mük-kem-mel" dersen popomla gülerim ehuhe.

İlla ki bilimin karşısına din koymak istiyorsanız şunu söyliyim. 0 noktası ve sonrasından itibaren canlıların oluşumunu ve çeşitlenmesini açıklayan, bilim dünyası tarafından genel olarak kabul gören, artık varlığı yokluğu değil sadece mekanizmaları tartışılan bir teorimiz var. Bir gün sen gelir de bak ben tavşanın atasından daha eski tavşan buldum hadi bakalım dersen orda dururuz sonuçta bilimsel bir kuram bu çürütülebilir, gelip de göz çok mükemmel(ki berbat bir tasarım bence) demek ki allah var çok çok kötü bir yaklaşım.

Dediğim gibi siz de hristiyanlar gibi ille tapınmak istiyorsanız henüz bulamadıklarımıza tanrısal bir kuvvet yükleyin. Yoksa bilinenleri inatla inkar edip bunlar doğaüstü derseniz komik oluyor. Onun dışında kimsenin inancınızla alıp veremediği yok.
Sosyal ağlarda paylaş

Otrivine said:

Yahu çünkü yazıyor doğru bu herkesi doğruya çekmek zorundasın diye. Görevleri o.

nerde yazıomuş o ya :)

aksini söyler, hatta birini dine sokmaya çalışmak direk şirktir benim gözümde.

çok saçma yani kanıtlamaya falan çalışmak,

ulen zaten kanıtlasan bi esprisi kalmıo ki olayın :),

sorun şu, hadis kitapları vs vs yüzünden bir nesil - haklı olarak - ateist yetişior, adamlar gayet doğru yoldalar, puta onun bunun dediklerine veya sonradan kıçtan uydurulma islami gerçeklere inanmayıp sorguluyorlar.
ona sebep, benim gözümde ateist adamın değeri yüksektir, bilirim onun gerçekten bişilere inanmaya çalışıp düşündüğüne.

Şu salak herifler yüzünden islam 30 saniye içerisinde çürütülebilir bi mevzuata dönüştü,yazık yani.
Sosyal ağlarda paylaş

Şöyle bir durum da var yalnız, ateistlerin de bir kısmı bu işlere hiç kafasını yormamış adamlar. Öyle "abi yok yaaa tanrı manrı öyle saçmalık mı olur agaaaaaa" diye inanmıyorlar sadece. Hani hepsine bilimsel adam gözüyle bakmak biraz saçma.

Ha, dümdüz inanan müslüman da var tabi. Hatta belki de oranı ateistlere göre daha yüksektir. Ateistlere laf atıyormuşum gibi durmasın.
Sosyal ağlarda paylaş

o dedigin ateistler bile en azından araştırmasada sorgulamış ve saçma gelmiş.sorgulayacak kadar beyni olan adama yeterince saygı duyarım yok bilimsel araştırmamış sütten ateist falan değil yani.babadan oğla müslüman olup saçmalığın daniskalarına rağmen oturup savunmaktan iyidir.

güç bizi izliyor......
Sosyal ağlarda paylaş

Arkadaşlar insanlar neye inanacağını veya neye inanmayacağını seçerken bi akıl süzgecinden geçirir ve düşünür değil mi? Siz söz gelimi ateistseniz birkaç dinle ilgili az biraz şey okuduktan sonra mantıksız olduğuna karar verip hiçbir şeye inanmamayı seçmiş oluyorsunuz. Kafa yormak derken kastettiğim şey o.

Aynı şekilde bu tür meselelere hiç kafa yormadan anne babadan gelerek dümdüz müslüman olanlar da var yani.
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...