Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

tesisatçı..

Eoteyn

Öne çıkan mesajlar

efem olay şöyle gelişti;ev elemanlarıyla sabah uyurken deli bi' su sesiyle yataktan zıplayarak sese doğru ilerledik.. bide ne görelim kullanmadığımız ufak tuvaletin duvardaki su vanasından deli gibi su fıskırıo.. ana vanayı kapattım söktüm falan (sanki çok anlarmışım gibi) baktım işin içinden çıkamıorum tesisatçı çağırdık.. adam girdi mekana "abeeee bu gırılmışş yauuuww" dedi. söktü yenisini taktı. en azla 2 dk. halletti bende " abi borcumuz ne kadar dedim" 40 lira dedi.. anlık bi şokdan sonra öpe öpe verdik parayı..

şimdi düşünüyorum acaba bunlar öğrenci kaz bunlar mantalitesimi güttü yada eve ilk girdiğinde üzerine atlayan bizim köpeğemi inat yaptı bilemiyorum.. o kadar tutarmı ya parmak kadar bişiy?
Sosyal ağlarda paylaş

adamın biri varmış fabrika sahibi. bir gün en önemli makinada arıza çıkmış. fabrika sahibi bütün işçilerini çağırmış, kimse yapamamış. ne mühendisler ne doktorlar. e mecburen hemen bölgeden bi tamirci çağırmışlar o makinaları tamirde uzman. herif gelmiş, bütün işçiler başına toplanmış fabrika sahibi de dahil. nasıl olacak diye. eleman makinanın derinliklerinde yalama olmuş bir vidayı yenilemiş, makina çalışmaya başlamış. ooo vay kralsın kank falan çekmişler tamirciye. fabrika sahibi sormuş, borcumuz ne kadar? tamirdi demiş 1500 dolar.

fabrika sahibi iş adamı demiş ki sen kimi yiyorsun bilader. şimdi git, yarın bize ayrıntılı fatura yolla, düzgün rakam ver. ne yaptın da 1500 dolar istiyon it demiş.

adam ertesi günü fatura yollamış;
1 dolar vida
1499 dolar arızanın nerede olduğunu tespit etmek ve durumu çözmek için kullandığımız bilgi birikiminin 3 dakikalık kirası.

yaa. yaa.
Sosyal ağlarda paylaş

Babam teknik servis sahibi olduğundan bu konuda birikimliyim,

1- Öncelikle konukomşuya sorun, kim adam gibi yapar bu işleri diye,

2- Gelen adamla önce parayı konuşun, tamirciler öncelikle arızayı tespit etmek daha sonra müşteriye fiyatı belirtmek daha sonra eğer müşteri isterse işi yapmak zorunda.

3- Gelen kişinin işiyle ilgili derneğe üye olup olmadığını öğrenme şansınız varsa öğrenin. Çapulculara iş yaptırmayın.

Bir de tamir süresiyle adamın yaptığı işi kıyaslamayın, babam bir kamerayı 1 saat içerisinde söküp içerisindeki 50+ kondanstörü değiştirip toplayabiliyor mesela. Ama kamerayı sahibine verseniz, sökse bile toplayamaz.
Sosyal ağlarda paylaş

Vingthor said:

yenmişsiniz güzelce. 40 milyon ne be. o diil tesisatçı çağırmaya ne gerek var. al bir kerpeten giriş. önce kendiniz deneyin böle şeyleri yapamazsanız çağırın başkasını

+1

her türlü powertool mevcut.. az kassam ufak bi tamirat tadilat dükkanı bile açabilirim. sadece daha ağırından bi hilti almak lazım.

40ytl makul fiayat. adamı eve çağırsan 25ytl falan ister herhalde. işçilik vs 40olur.

kırılmış diyince ben borunun duvarda kalan kısmında çatlak var sandım. o durumda da vana kapat -> kurut -> epoksi uygula yolunu izlebilir belki.. ama epoksiyi solumayın

tamir işleri süpper eğlencelidir.. ama arabadan var ya.. hiç anlamam. bişi olursa telefona sarılırım sadece.
Sosyal ağlarda paylaş

dasaaa said:

Vingthor said:

yenmişsiniz güzelce. 40 milyon ne be. o diil tesisatçı çağırmaya ne gerek var. al bir kerpeten giriş. önce kendiniz deneyin böle şeyleri yapamazsanız çağırın başkasını

+1

her türlü powertool mevcut.. az kassam ufak bi tamirat tadilat dükkanı bile açabilirim. sadece daha ağırından bi hilti almak lazım.

40ytl makul fiayat. adamı eve çağırsan 25ytl falan ister herhalde. işçilik vs 40olur.

kırılmış diyince ben borunun duvarda kalan kısmında çatlak var sandım. o durumda da vana kapat -> kurut -> epoksi uygula yolunu izlebilir belki.. ama epoksiyi solumayın

tamir işleri süpper eğlencelidir.. ama arabadan var ya.. hiç anlamam. bişi olursa telefona sarılırım sadece.

babacım denedim komple vana kırılmış şarıl şarıl su akıo.. adam geldi yeni vana taktı sadece
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...