Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Final Fantasy 14 online

Kanuni

Öne çıkan mesajlar

Housing releaseden sonra gelecek diyorlardi...Crafting konusunda cok fikrim yok, quest icin kostururken bir odaya girdim 12-15 adet oyuncu yemek kursu gibi yanyana dizilmis craft ediyorlardi...rahatsiz etmedim eheh

Artwork falan baya tatli. Abiltylerin cooldownlari biraz yavas geldi bana, combat spamfest tadinda gecmiyor (en azindan Archer icin gozlemim)...ama zimba gibi de degil sanki..belki melee daha oturtuyordur bilemedim.

Ha birde "Git 100km uzakta ki 3x terminali tamir et gel" questi cikmadi henuz mutluyum, ama Themepark tadi var...grind gerektirmedi henuz hic, hatta enteresan bir ilave quest sistemi de koymuslar extra olarak, npc zorlugunu sectip mob spawn ettirebiliyorsunuz kendinize ozel, gidip halledip xpnizi aliyorsunuz..hani grind ve questi birlestirmisler.

Dungeon namima group finder yavas isliyor, 2 kere tutorial kivaminda 5 kisi lvl 10 sisman bir mob kesmek icin instance'a katildim...yani normaldi cok farkli bir sey diyemiyecegim. Adam gibi dungeon herhalde lvl20lerde falandir basliyordur)

Su cutscenelerde voice eksikligini fixlesem mutlu olacagim.

edit: Grafikler rezil ve vasattan uzak, temiz ve sade, ve hatta bence daha efekt kaldirir, ama bir sadelik hakim, ote yandan bir Tera degil tabiki. Hava, gun, ve muzik degisimleri baya iyi..ama sanki biraz daha Anti-aliasing, biraz daha gizli bloom falan iyi olurmus...Ozetle PS3 grafikleri baya kotu. PC ise gayet iyi..MEGA MUTHIS olmasada gayet iyi, mekan tasarimlari falan, aydinlatmalar guzel.
Sosyal ağlarda paylaş

leveling aslında alışılagelmişten farklı. daha oyunun başında iki farklı bölgeye yolluyor, kafamı karıştırmıştı. sanırım bir bölgeyi yapmayarak, subclass'a saklamamız gerekiyormuş. haldır haldır tüm questleri de yapıyordum bende.

"First class should level with hunting logs, fates, and main quest line. You can easily get to level cap with just hunting logs and the main quests. Save the side quests and guild leves for your other classes."

"You get an experience bonus based on how high your highest level class is on your lower level class. It would be quicker to consume all your quests and cap 50 first so that every other class beyond that gets a bonus based on level 50 main class. For example, if you have your level 50, any other class you level will get a 50% exp bonus while leveling, it slowly goes down as you get closer to the main class, when its even the bonus is obviously 0%
So just do all the quests you can, then just hunters log/fate it up till 15 then you can spam instances and use all those saved leves. It wont be brutal I promise!"

denmiş.

cross-class abilityler varmış, tek karakterde tüm classları kasabiliyoruz zaten. raidlerde çok shitstorm çıkar. bende dragoon olmak istiyorum o yüzden lancer açtım ama yanında pugilist kasmalıymışım mesela. ama conjurer kasıp protect, cure falan atabiliyormuşuz daha sonra lancera geçtiğimizde cross class ability işte. competitive oynamak için gerekli

FATE'leri kovalamamızı bekliyorlar sanırım yoksa tüm subclassı FATE ile kasmak eziyet olur. en iyisi 15 e kadar tüm questleri yapıp, sonra dungeonlar ve main questle devam etmek

etliye sütlüye bulaşmadan gathererlar çalışabiliyor. stealth ability açılıyor bir süre sonra, full time gatherer/crafter moblar saldırmıyor vs. crafting, gathering eğlenceli, detaylı falan ama dungeon ve raid gear'ı gene eziyormuş.

duty listte gözüken questleri ayarlamayı kaldırmışlar nedense,

chocobo mountunu da alabiliyoruz diye sanıyordum, ama daha questini alamıyormuşuz, biri geziniyordu. sanırım GM falandı herhalde

Odin'deyim bende

nick: Spike Spiegel
Sosyal ağlarda paylaş

Xenus said:

etliye sütlüye bulaşmadan gathererlar çalışabiliyor. stealth ability açılıyor bir süre sonra, full time gatherer/crafter moblar saldırmıyor vs. crafting, gathering eğlenceli, detaylı falan ama dungeon ve raid gear'ı gene eziyormuş.

bu baya iyi bisi aslinda..craft edilen itemlara imza da atiliyormu acaba eheh.
Sosyal ağlarda paylaş

ilk başta hangi classı seçtiğinin önemi var mı

ben Conjurer başladım

Scholar Requirements
Arcanist (30) -> Conjurer(15) -> Thaumaturge (??)

Paladin Requirements
Gladiator (30) -> Conjurer (15) -> Marauder (??)

Bard Requirements
Archer (30) -> Conjurer (15) -> Lancer (??)

White Mage Requirements
Conjurer (30) -> Arcanist (15) -> Thaumaturge (??)

bunların hepsini olabilir miyim, tamam white mage'de ilk başta gösteriyor da, sonra Bard hoşuma gitti mesela. Conjurerı 15'de bırakıp ARcher ile devam edebilir miyim?
Sosyal ağlarda paylaş

Xenus said:

yeniden satışa çıkmış oyunu almayı düşünen kaçırmasın

http://www.dr.com.tr/oyun-konsol/final-fantasy-x%C4%B1v-online-pc//oyunlar/rpg-role-playing-games-/urunno=0000000345104

1.0 kodları arr için geçerli

bu eskisi değil miydi ya? bunu alınca, şu an oynadığımızı oynayabiliyor muyuz?

bir de bu oyunun aylık subscriptionı var mıydı?
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...