Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

vicdanım rahat!!!

senko

Öne çıkan mesajlar

sabahın 11inden beri fizik2 çalışyıorum. an itibariyle bi bok anlayabilmiş değilim daha. gauss'tan sonrası hala kayıp.
formül kağıdı çıkarayım dedim 20yi aşkın formül çıktı önüme.
Ama buraya kadar paticanlar yapabileceğimi yaptım ben, üniv hayatımda bir gün içinde en fazla ders çalışma rekorumu kırdım.

Yarın gidecem paşa paşa 3.kez kalıcam fizik2ten. Ama Vıcdanım rahat olacak...

Burdan da size bir öğüt vereyim. ders harbiden derste öğreniliyormuş. saatlerdir aynı slaytlara bakiyorum hala birşey ifade etmiyorlar bana.
Sosyal ağlarda paylaş

senko said:

ahh ahh
o karambol ne güzel ilk alışımda rastgelmişti bana. nasıl oldu ne oldu bilmeden geçtiydim. Sonra ev arkadaşımın kafasına uyup yükseltcem diye bi daha aldım dersi (o zamanlar ortalama iyi tabi) sonra kalış o kalış. hala geçmeye didiniyoruz.

abi sunu yapan bi afedersin ama adam daha taniyorum
o 5 inci alisinda gecti
ahaha ben 7 de gectim
dersleri davutpasaya koydular
hata onnarin
Sosyal ağlarda paylaş

derse gitmediysen slayt işe yaramaz oturup gerekli miktarda saatini ayırıp kitaptan çalışacaksın. ama derse gitmediysen son gün kitaptan çalışmayla da zor. dolayısıyla derse gitmeiyorsan sınavdan 2-3 gün önce çalışmaya başlayacaksın (ki bunu bölüm derslerine yapmanı tavsiye etmem çünkü bu bilgiler kısa hafızalı oluyor)
Sosyal ağlarda paylaş

fizik 2 temel gerektirir. en basitinden 3 farklı koordinatta (çizgise,yüzeysel, küresel) işlem yaparsın gauss u ne kadar bilsende biraz önce bahsettiğim gibi koornat çevirimleri hakkında bi bilgin yoksa gauss un bi önemi kalmaz keşke iyi bilen biriyle çalışsaydın olayın matığını yalayıp yutmuş biriyle o zman koparırıdın işi neyin nerden geldiğini anlatabilen biriyle.. derse girmek konusunda ben 6 yıllık üni hayatımda bir ders harç hiç bi dersi derste öğrenmedim.. dediğim gibi fizikse söz konusu olan olayın mantığını anlamak önemli. başarılar
Sosyal ağlarda paylaş

oh misler gibi sıçtım sınavda. sadece gauss sorusunu yapabildim. manyetizma, kondansatörler fln bomboş.

adam kolay nasılolsa diye silindirik kondansatörlere bakmadıydım 4 sorunun 2si silindirik kondansatördü aq.

sene BB üstü notla geçmessem yalnız bu dersi, bende senko değilim.
Sosyal ağlarda paylaş

senko said:

sabahın 11inden beri fizik2 çalışyıorum. an itibariyle bi bok anlayabilmiş değilim daha. gauss'tan sonrası hala kayıp.
formül kağıdı çıkarayım dedim 20yi aşkın formül çıktı önüme.
Ama buraya kadar paticanlar yapabileceğimi yaptım ben, üniv hayatımda bir gün içinde en fazla ders çalışma rekorumu kırdım.

Yarın gidecem paşa paşa 3.kez kalıcam fizik2ten. Ama Vıcdanım rahat olacak...

Burdan da size bir öğüt vereyim. ders harbiden derste öğreniliyormuş. saatlerdir aynı slaytlara bakiyorum hala birşey ifade etmiyorlar bana.

abi kacıncı alıyosun sen o dersi 3.senen degilmiydi senin
Sosyal ağlarda paylaş

deadwoll said:

Ahaha failin vücut bulmuş hali. Gerçi bizde yeniden almak gibi bir olay yok ama hiç öyle bir maceraya atılmazdım olsaydı da.

Yarın belki cevaplar gökten zembille iner oluyor bazen sınavlarda.

Macera değilki belirli bir ortalamayı geçemiince barajlar var, komple sınıf tekrarı var mezun olamama var.mecbursun yani alttan düşük notla geçtiğin bir ya da bir kaç dersi yeniden almaya.Tam değil ama aşağı yukarı böle sistem

Adama ölmek mi mokoko mu diye soruyolar yani.Eh sen de ister istemez mokoko diyosun
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...