Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Left 4 Dead 2

Sylian

Öne çıkan mesajlar

o oyunun mantığı bol miktarda map vs dir. sen kalkıpta 3-5 campaign yaparsan hadi yaptın diyelim sonrası için yeni campaignler vs ler hazırlamazsan tabiki milletin tepkisini çekersin. Çok mu zor düzgün campaign tasarlamak. Yapılamaz mı 3-4 tane daha yeni silah/ekipman? Valla hakkaten stEAm olmus. Kalkıpta bunun nesini savunuyorsun anlamıyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

tamam da diyorum ki tf2 tarzı oyunlara yeni silahlar,yeni eklentiler vs. yaparak sürekliliğini sağlayabilirsin ama mevcut l4d'in oyun dinamiğinde bunu sağlayamazsın.İsterse her ay bir tane map koy oyun tek düze işliyor bir süre oynadıktan sonra,

istersen sürekli yeni silah koy,yapımcıların dediklerine göre şuan ki oyun düzeni mod yapımcılarını bile zorluyormuş.

Adamlar ilk oyunu anladığım kadarıyla test etmek için sistemini ortaya sürdü.L4D2'de yine yapımcılara göre onlar birşey yapamazsa bile mod yapımcılarının önünü açacak şekilde tasarlıyorlarmış.Oyun süresini arttıracak yeni özellikler gelecek ve ilk oyunun çıtasını çok daha yukarılara çekecek.

Şuan ki sistemi,oyun işleyişini düşün,yeni mapler gelirse ne olacak ? 2 hafta en fazla oynarsın expertte bitirince arada sırada bakarsın.Survival mode'da bile arkadaş sayesinde bugları kullanarak 25-26dk dayandığımız yerler oldu,onun dışında da normal oyunlarda bayağı dayandık fakat sıkıyor bir yerden sonra,

adamlar her yeni oyunda farklı bir hikaye sunuyor sana,vaat ettiklerini yapabilecek durumdalarsa eğer L4D2 olması gereken şeydir,gidipte EA ile bir tutmak saçmalık
Sosyal ağlarda paylaş

DarKRideR said:

tamam da diyorum ki tf2 tarzı oyunlara yeni silahlar,yeni eklentiler vs. yaparak sürekliliğini sağlayabilirsin ama mevcut l4d'in oyun dinamiğinde bunu sağlayamazsın.İsterse her ay bir tane map koy oyun tek düze işliyor bir süre oynadıktan sonra

e ozaman L4D2'de gene aynı şey olcak. bir harita bir iki item dışında L4D1'den hiç bir farkı yok.

DarKRideR said:

ya cidden daha ne istiyorsunuz ?

TF2'nın gelişimi ile karşılaştırıyorsunzu da beleşçiliğe alışılmış.L4D'ye yapılabilecek herşey yapılabiliyor zaten,yapımcıların açıklamalarını da vaatlerini de okudum ve ancak sıfırdan başlanan yeni bir oyun ile sağlanabilir bunların çoğu,

Yepyeni bir AI motoru geliyor bunu eskisini kaldırıp nasıl koyacaksınız? 1. oyunun neredeyes herşeyi o motorken kaç mblik patchlerle düzeltebilirsin ?

AI motoru yolları değiştirecek deniyor,5 campaing olacak yeni oyunda işte tamam da bunu eski oyuna nasıl uyarlayacaksın ?

Yeni silahlar vs. yanında çerez sadece bu vaatlerin,

yepyeni bir oyun yapıyorlar adamlar çok ağladı millet.

Her sene bir COD çıkıyor,her sene başta devam oyunları geliyorda sorun yokta adamlar doğru bir hamle de bulununca mı millete battı.

Vaat ettiklerine ve adamların açıklamalarına bakın,ne kadar doğru bir harekette bulunduklarını anlarsınız

doğru bir hareket derken?

...

dalga geçiyorsun sanırım.
çünkü L4D1'de vaat ettiklerini daha yapmadılar, oyunda birçok eskik var, bunlar tamamlanabilir, oyunun mevcut potansiyeli daha gelişmeye müsaait ve şu anki oyuncu popülasyonu gayet yerinde. daha yeni çıkmış bir oyun bu. insanlar arasında epey yayıldı ve popülerleşmeye başladı.

zaten yeni oyunun çıkmasının nedeni, bu popülerleşmeyi abuse etmek. henüz herkesin ilgisini çekiyorken, ikinci oyunu da yapıp çifte para kazanmayı ümit ediyorlar.

yani ikinci oyunu gerektirecek kadar uçurum yok. zaten oyun yeni çıktı, mevcut teknolojiyle gayet güzel uyuşuyor. "ay biz bunu oyuna koyamıyoruz, çünkü oyunun kendi yapısı çok geride kaldı" denebilecek bir durum da yok.

o "vaat ettikleri" dediğin şey sadece 1-2 map, 1-2 silah olayından ibaret.
bu tip birşeyi mevcut oyuna da koyabilirler.

"beleşçiliğe alışılmış" lafı çok saçma. yıllardır fps dünyasında olan birşey bu. yeni oyun çıkartacaksan herşeyi tamamiyle yeni yaparsın. quake'ten tut, unreal tournament 3'e kadar bir sürü oyun, ücretsiz patch, map ve indirilebilir dosya sunmuştur. bu, "oyuncuların" suçu değildir, oyuncuların "beleşçiliğe alışması"yla da alakası yoktur. bunu oyunun geliştiricileri yapar. nedeni ise, oyunun popülaritesi arttırmak, mevcut oyuncuların devamını sağlamak ve yeni oyuncuların ilgisini çekmektir.
"beleşçilik"le alakası yok bu işin. çünkü getirdikleri her yeni ücretsiz content, sadece mevcut oyuncuların beleşine oynamasını sağlamaz, aynı zamanda yeni oyuncuların oyunu satın almasını da sağlar.

Bu yüzden Tf2 kıyaslastırılması anormal değil. TF2 oyunu sadece ilk ay alan oyuncular için yeni patch getirmiyor ki "beleşçilik"ten bahsedelim. TF2'ye gelen her yeni patch ile, oyunu yeni alan kişilerin sayısında da artış göstermiştir. Bunun grafiği vardı, gördün mü bilmiyorum. Diyelim ki oyun ilk çıktığında 1x kişi aldı, zamanla alan kişi sayısı düşüşe geçti, ertesi ay 0.9x, ondan sonra 0.8x, 0.7x vs. Adamlar ilk update'i çıkartınca o ay oyunu satın alan kişi tekrar 1x'e fırladı. bir sonraki patch'e kadar düşüse geçerken, yeni update yine oyunu aatın alanların sayısını yine 1k'a çıkardı. Bu yaptıklarının iki olayı var. Birincisi sürekli oynayan oyuncular için sürekli taze kan tedarik etmiş oluyor. Diğeri de oyunu yapan kişilerin sürekli yeni oyunlar satarak yeni updatelerle para kazanmış oluyor.

Yani firmanın para kazanması için illa yeni oyun yapması gerekmiyor, aynı oyunu güncelleyerek de yeni satışlar gerçekleştirebiliyor.

Yapımcıların açıklamaları diyorsun, dedikleri ancak yeni oyun yaparak mümkün olabilir diyorsun, bir kere AI motoru başlı başına yeni oyun yapılması gerektiriyor diyorsun da, merak ettim, oyun yapımıyla ilgili bilgin ne kadar da bu kadar emin konuşuyorsun?

Bana göre o dedikleri oyuncuları keklemekten başka birşey değil.
Birçok AI motoru gördüm, sadece küçük patchlerle AI'yi çok değişik boyutlara taşıyabildi. Yani uğraşılarak mevcut oyundaki AI'yi geliştirebilirler.
Dedikleri content ve AI'yi koyabilmek için tamamen yeni motor yapma zorunluluğu mantıksız çünkü zaten aynı motoru kullancaklar. Bir iki ufak detayı değiştirmek için tamamen yeni oyun yapmaları gerekmiyor.

Örnek gösteriyim, World Of Warcraft var. Adamlar yıllardır oyunun şeklini çok değiştirdiler, çok geliştirdiler. Bunun için tamamen yeni oyun mu yapmaları gerekti? Yoo, updatelerle ve ek paketlerle gerçekleştirdiler. Bunlar öyle iki yeni silah, iki yeni map, iki yeni düşman gibi ufak değişiklikler de değildi. Çok daha uçuk değişiklikler, "yeni oyun" çıkartılmadan yapılabilindi.

"yepyeni bir oyun yapıyorlar adamlar çok ağladı millet."
diyorsun da, ilk oyuna 50 dolar vermiş olsan, bir iki yeni item dışında hiç bir değişikliği olmayan aynı oyuna yine 50 dolar vermek zorunda kalsan sen de ağlardın.

yine world of warcraft'tan örnek vermek istiyorum.

Bu oyuna ek paket çıkartmamış olsalardı, onun yerine World Of Warcraft 1, World Of Warcraft 2, World of Warcraft 3 şeklinde üç "farklı" oyun çıkartsalardı, 1'deki karakterini 2'de oynayamasaydın, 2'deki karakterini 3'de oynayamasaydın, her üç oyunun da fiyatı aynı olsa ve AAA oyunu kabul edilip üçüne de 100 milyon bayılmak zorunda kalınsaydı, oyuncular yine aynı şekilde tepki gösterirdi.

Sosyal ağlarda paylaş

tamam da verdiğin wow örneği bir kere saçma bone,mmorpg oyunuyla bir fps oyununu karşılaştırıyorsun.

Şimdi size sorarım ilk L4D'nin neresi iyi ?

Farklı bir konsept ve yepyeni bir AI motoru dışında zaten oyunun oynama süresi,hergün az biraz düzenli oynayan biri için 2-3 hafta iken,asosyal gibi bağlanan insanlar bile 2 ayda sıkılıyor.Oyun zaten çokta iyi bir oyun değil uzun vade de.Dediğim gibi kötü bir oyun değil çünkü oyunu alıp oynadığım ilk 3 haftalık sürede oynadığım diğer oyunları bıraktım,kendimi buna adadım ve verdiğim 45tl'ye her şekilde değdi,hala yüklü arada girip oynuyorum ama nadir,çünkü sıkıyor bir yerden sonra,

adamların yeni oyun çıkarması bu zaten,ilk oyundaki çıtayı yükselteceğiz diyorlar.Dedim ya adamlar mevcut L4D'nin çok eksik ve düzeltmesinin zor olacağını kabul ediyorlar zaten,yeni oyunun uzun soluklu olacağını söylüyorlar.Yeni infectedlar ve yeni mapler,maplerin tamamı versus olacak.Gün değişimleri,hava şartları oyunu etkileyecek,her oyununda farklı bir yol izleyeceksiniz,bunu bu oyuna entegre edemezsiniz.

Çıkıp şu hali ile L4D'ye birşey bekliyorsanız,alabileceğiniz şeyler mapler ve silahlardır en çok,o maplerde bir süre sonra sıkacak.

Hem üstte demişsin yeni oyun demek yeni şeyler demek diye,adamlar zaten sana yeni şeyler sunacaklar.COD5 çıktı ne yeniliği vardı mesela? Quake 4? ve aklıma gelmeyen bir çok oyun yine,araştırsam sana o dediğini çürütecek bir ton şey sunarım.

TF2 gelişime açık bir oyun bu arada,adamlar yapabileceği herşeyi yapabiliyorlar.Oyun ilk çıktığında oynadığımda aklıma hiç gelmezdi mesela trade gelsin şu oyuna diye,ama adamlar yapıyor çünkü sistem müsait.L4D'nin neresi müsait ?

Adamlar şunu kabul ediyor zaten,L4D çok yetersiz bir oyun,iyi yaptık ama olmadı işte diyorlar.Adamlar ilk oyundaki yaptığı hataları 2'de yapmayacaklar işte bu kadar basit

ha yine yaparlarsa,gelip burada "dark göt oldu uzhauha" diye dalga geçebilirsiniz :) O zaman sesim çıkmaz işte

ha bunun da yanında,ben 50 dolar verirsem yeni şeyler beklerim diyorsunuz da işte yani insanın L4D'den alabileceği şeylerin üst sınırını ciddi anlamda merak ediyorum.Günde 4-5 saat oynadığımı hatırlarım ki 3 haftada bitirdik tüm mapleri 2-3 kere hemde ve sıktı,sıktı yani bu kadar basit.Hala sıkılmadan aynı yerleri ayın şekilde defalarca oynayan adamların neden zevk aldıklarını ciddi anlamda merak ediyorum,bugların çözülmesi ve oyunda kullanılması dışında herşeyden önce artık AI'yi çözdük resmen,o bile zorlamıyor,nasıl sıkılmadı millet merak ediyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

Bone said:

DarKRideR said:

tamam da diyorum ki tf2 tarzı oyunlara yeni silahlar,yeni eklentiler vs. yaparak sürekliliğini sağlayabilirsin ama mevcut l4d'in oyun dinamiğinde bunu sağlayamazsın.İsterse her ay bir tane map koy oyun tek düze işliyor bir süre oynadıktan sonra

e ozaman L4D2'de gene aynı şey olcak. bir harita bir iki item dışında L4D1'den hiç bir farkı yok.

üstte biraz bahsettim de açıklanan yeniliklerden birkaç tanesi şöyle;

-AI Director 2.0
Yapay zeka sistemi işte,L4D'nın ilkinde süperdi bence ama her zaman yetersiz gelmişti.Sonuçta yaptığı şey çoğu zaman en mantıklı yerlerde senin üstüne special ve hordeları yollamasıydı,bir süre sonra etkisini yitiriyordu.

yeni oyunda şunları vaat ettiler şimdilik,yeni AI sistemi ile;

-Oyuncuların aim almasından tut,koşularına kadar oyun süresi içinde değişime uğrayabilecek hava şartlarından ötürü oynanışa etki edebilecek.Misal yağmurlu bir havada görüş mesafen daralabilecek ve yapabilirler mi bilmiyorum ama E3 fuarındaki geyikler olursa rüzgar estiğinde aim alman zorlaşabilecek.Ayrıca gündüz-gece değişimleri de oyunu etkileyebilecek.

-Her yeni oyunda tek bir yoldan değil,AI 2.0'ın sana verdiği farklı yollardan dolaşacaksın,bu yol bazen kısa olduğu gibi bazen çok uzun süre kat etmen gereken bir yolda olabilecek.Hatta sanırım her oyunda yine değişse bile tek bir yoldan değil,kolay-zor ayrımları olan 2-3 farklı yoldan gidebileceksin,hatta bir adam alıp yanına ikiye ayrılıp farklı yolları kat edebileceksin.Bunun yanında oyundaki sabitlerin,arabaların olsun hatta binaların ve enkazların bir bölümü de olsun bunların da her yeni oyunda yerlerinin değişebileceğini söylüyorlar.Bu bana biraz zor gibi geldi ama ciddi anlamda az sorunlu bile olsa yapabilirlerse bunu asıl olay bunda biter.Mapın değişmesinden ziyade sabitlerin değişmesi ciddi anlamda iyi birşey olur böyle bir oyunda.Yine yapımcılar mesela ne kadar riskli bir yol seçerseniz ödül o kadar büyük olacak diyorlar.

-Infectedlar mesela hep tekdüzeyken,AI bunlar artık her oyunda farklı kıyafetler,farklı yüzler verecekmiş.Yeni ses efektleri falan filan işte geri kalan şeyler kolay :)

Yeni bosslar ve infectedlar olacak işte.Bir tanesi de açıklandı hatta Charger diye bir tip.Felç ediyor kismi süre ve canını kendine çekiyor.Heal drain olayı işte

Ayrıca şu var,eski oyundaki herşeyi güncelleyip ve yeni oyuna uyarlayıp buna da koyacaklar.Eski karakterler de olacakmış oyunda,yeni maplerde eski karakterlerle de oynayabilecekmişiz.

Bunun yanında yeni silahlar,kıyafetler olacakmış.Kıyafet değişimi olabilirmiş belki oyunda sanırım.Yani bunlar temelde açıklanan şeyler şuana kadar ki yeter bile,

ayrıca oyunun yapımcıları artık L4D'nin bir marka olduğunu ve kafalarında çok fazla hikaye olduğunu,belirli aralıklarla bunları da ayrı ayrı oyun yapacaklarını söylediler.Yani L4D3 falan da gelecek üstteki resimde olduğu gibi :)

Ha şu da var,yapılamayacak gibi geliyor bana da bu şeylerin çoğu ama Valve'ye güveniyorum herşeyden önce,yapamazlarsa bu vaat ettiklerini herşeyden önce çok büyük prestij kaybederler ve o zaman büyük darbe alırlar.Ha dediklerini yaparlarsa paşalar gibi de satarlar,daha fazla oyuncu da çekerler.Ayrıca evet,NERDE EPİSODE 3 LAN
Sosyal ağlarda paylaş

12 ay oynamak için PES,FIFA falan alınıyor ama ?

Yani şu kısa süre oynamak için alınır mı bu kadar para verilir mi saçmalıklarını bırakalım,adamlar uzun soluklu olarak çıtayı kat kat daha yükseğe çekeceğiz diyorlar işte ki L4D çoktan ömrünü tamamladı bence,ancak gidip yeni alanlar için ilgi çekici,eskilerden kim oynuyor ciddi anlamda asosyal olanlar dışında sürekli ? Ben ki evde olduğum sürenin büyük bölümünde oyun oynarım,halen UO oynamaya da devam eden bir adamım ama L4D'ye dönüpte bakmıyorum ancak arkadaşlar arada sırada çağırmazsa,hatta silmiştim bile aslan gelip yüklettirdi bana,

Yapılan çok doğru bir hareket bence,olması gerektiği gibi yapıyor adamlar
Sosyal ağlarda paylaş

Gazanfer said:

bone 5 dolar verip hayatinin sonuna kadar o oyunu oynamak istiyosun anladigim kadariyla. kagittan ucak yapip onunla oynarsan istedigin verimi elde edebilirsin :)

50 dolar verdiğimiz bir oyunun buglarının temizlenip biraz daha uzun ömürlü olması için yeni content eklemelerini istemek != 5 dolar verip hayatının sonuna kadar o oyunu oynamak

diğer tüm oyun yapımcıları gerizekalı, bir tek L4D2 yapımcıları akıllı yani?

ayrıca 5 dolar verip hayatımın sonuna kadar o oyunu oynamanın neresi kötü? 5 dolara aldığım bir sürü oyunu halen oynuyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

DarKRideR said:
adamlar uzun soluklu olarak çıtayı kat kat daha yükseğe çekeceğiz diyorlar işte ki L4D çoktan ömrünü tamamladı bence

L4D çoktan ömrünü tamamladı bence diyorsun da, senin mantığınla gidilseydi WoW daha ilk ayını tamamlamadan WoW 2 çıkması gerekliydi.

uzun soluklu olarak çıtayı kat kat daha yükseğe çekecekler diyorsun da, söylüyoruz işte, getircekleri şeyler bir iki yeni itemdan başka birşey değil. Bir patch ile eklenebilecek şeyler.

Öyle tamamen yeni bir oyun gerektirecek kadar radikal değişiklikler yok ortada.
Sosyal ağlarda paylaş

heh o zaman blizzard çok eşek hala battle.net i açik tuttuğu için. l4d i alacaktım ben biraz fiyat kirmasını bekliyordum. ama gördük ki adamlar hiç fiyat kırmadan ikincisini çikartmaya kasıyorlar ki ne bilim insan bi expansion falan çikartmayı dener önce en azından direk 2. oyun acayip erken olmuş.
Sosyal ağlarda paylaş

anlamıyorsun,anlamak istemiyorsun,

WOW'la niye kıyaslıyorsun bir kere onu anlamadım,MMORPG bir oyunla online FPS oyununu karşılaştırmak saçmalık,ben burada TF2 ile L4D arasında bağ kurunca hemen karşı çıkıldı ama...

patch ile gelebilecek şey diyorsun ama adamlar diyor ki oyun desteklemiyor,DESTEKLEMİYOR bu kadar,mod yapımcıları bile kolay kolay mod yapamıyorlar,map yapamıyorlar diyor adamlar hala niye getirmiyorlar diyorsunuz.Olmuyor işte adamlar baştan değiştirecekler birçok şeyi

Adamlar şunu kabul etti siz edemiyorsunuz,L4D adamlar için bir nevi yeni teknolojilerini test etmek için kullandıkları bir oyundu,adamlar 1 sene geçmeden devrim sayılan AI sistemlerinin 2.sini çıkardılar herşeyden önce bu bile buna kanıttır.

Adamlar geliştiriyorlar işte sistemlerini,işlerini bu kadar.

Ha evet 50 dolar pahalı ama gidipte yaptığınız karşılaştırmalar olsun,örnekler olsun saçma,ha derseniz o 50 doları verip aldığınız oyunun size ilk zamanlarda vereceği zevki o para fazlasıyla hak ediyor bunu hep söylerim.L4D kötü bir oyun değildi fakat birçok konuda eksikti.Adamlarda işte bu eksikliklerle boğuşmak yerine gidip daha az sorunsuz ve gelişime açık bir oyun getiriyorlar bu kadar yani
Sosyal ağlarda paylaş

abi anlamak istemiyorsun diyorsun da esas sen anlamak istemiyorsun.

TF2, Starcraft, WoW, SWG, Quake 3, sana bir ton örnek sayabilirim. Bunlar oyun dünyasında önemli yeri olmuş oyunlar. Adamlar ek paket ile, content update ile hem oyunu canlı tutmayı başardılar, hem de bir yandan sürekli para kazandılar.

Hadi bizi oyundan anlamaz gerizekalı beleşçi yaptın da,
bu kadar oyun firmasının başı kel mi? Bunlar da mı hiç birşeyden anlamaz kişiler?

Bir tek L4D2 ekibinin yaptığı doğru yani?

Bir iki ek yeni silah koyma uğruna önceki oyunun aynısını yapıp aynı fiyata satıcaklar.
Sosyal ağlarda paylaş

ya ilk paragrafları okuyup bırakıyorsun değil mi bone ?

Adamların yapacağı 2-3 silah koymak değil,adamlar entegre edemiyoruz diyorlar kısacası,onla uğraşacağımıza sorunsuz bir oyun çıkaracağız diyorlar.

Bak tekrar diyorum,italic'le yazıyorum özellikle iki şeyi okuman için;

Adamlar diyor ki mevcut L4D'ye yeni sistemler yazmak,uyarlamak kendileri için bile zorken,işin geri kalan kısmında mod yapımcıları için olay daha da zorlaşıyor.Adamlar diyor ki işte yeni oyunda bununda önünü açacağız.Biz birşeyler yapmazsak bile bağımsız mod yapımcıları oyuna birşeyler ekleyebilecek diyorlar.

Şunun düşünülmüş olması bile yeni bir oyunun önünü açar,ikinci olarak herşeyi bir kenara bırakarak ve tabii ki AI Director 2.0 olayı,

Zaten oyunun çıkarılma sebebi herşeyden önce bu bence,adamlar 1.0 teknolojilerini L4D ile test ettiler,baktılar gerçekten harika çalışıyor.Ne yapalım dediler? Biz bunu geliştiririz daha iyisini yaparız.Üstte zaten yeterince bahsettim oyundan bunlar da 2-3 silah eklentisi değil işte,yepyeni bir oyun motoru geliyor.Diğer firmaların çoğu bir devam oyununu yeni sistemlerini vitrine çıkarmak için kullandılar,bunlarda böyle yapıyor.Ha biraz erken mi ? Evet olabilir,

TF2, Starcraft, WoW, SWG, Quake 3 gibi oyunları örnek göstermişsin de şimdi bir kere kaç kere dedim üstte,MMORPG'lerle bunları karşılaştırma,onlar gelişime açık ve yenisini de çıkaramazsın zaten,MMORPG'ler böyle karşılaştırma da baz alınamaz.

TF2 diyoruz,aynı adamların oyunu işte,ama geliştirme yönü var.Grafik motoru sabit,yapay zeka yok.Yapılacak şeyler de basit,patchlerle koyulabilecek şeyler hepsi,bir motor değişmiyor ya da ne bileyim oyunun işleyiş sistemi değişmiyor.Silahlar geldi,mapler geldi ve en gelişmişi olarak item sahip olma ve trade etme hakkı geliyor.Bunu istersek şimdi ki L4D'ye de koyarız ki.

Starcraft diyorsun,bu da aynı,tıpkı Quake 3 gibi ki Quake 3 yanlış hatırlamıyorsam hayvani derece de mod yapılmaya destekli bir oyundu.Her türlü modu yapabilecek durumdasın zaten oyuna ki şuan da oyunun kendisinden çok modcuların yaptığı şeyler daha çok oynanıyor.

Adamlar sistem değiştiriyor L4D2'de,basitçe patchlerle gelebilecek şeyleri tutupta yeni oyun çıkarıyoruz,cebinizi zikecez diyip çıkartmıyorlar ki,

ayrıca ben oyundan anlamayan gerizekalı beleşçiler gibi birşey demedim asla,birşeyi kabul etmek istemiyorsunuz sadece bu AI director'un değişimi ve vaat ettikleri şeyler patchlerle gelebilecek şeyler değiller.
Sosyal ağlarda paylaş

olay şu:

said:
- Significant content for L4D1 was promised, and never delivered
- Valve put little faith in L4D1 since they almost certainly started working on L4D2 right after release
- The fact that L4D2 is nearly identical to L4D1 will decimate the community for both games
- The announced date is not nearly enough time to polish content or make significant gameplay changes
- The new character designs seem bland and unappealing so far
L4D2 is too colourful to fit in with L4D1's visual aesthetic
- The fiddle-based horde music is extremely disliked, though the differently orchestrated music is otherwise welcome
- L4D2's release will result in a drop in quality and frequency for L4D1 content, even compared to before
- The community has lost faith in Valve's former reputation for commitment to their games post-release

said:
WE RECOGNIZE:

-Valve is a company with financial needs and cannot be expected to survive without the release of new games.

-Judgment cannot be passed on the quality of Left 4 Dead 2 until its release.

-Left 4 Dead was, and is, a quality game which deserves the praise of the entire gaming community.

WE ARE COMMITTED:

-To holding Valve to its promise of free, continual updates to Left 4 Dead in order to build and sustain the community.

-To keeping the Left 4 Dead community together in order to improve the quality of online gaming.

-To supporting the model of continual updates Valve has set forth with its staple products like Team Fortress 2.

WE BELIEVE:

-The release of Left 4 Dead 2 as a stand-alone sequel will split the communities and decrease the quality of multiplayer gaming.

-The announced content of Left 4 Dead 2 does not warrant a stand-alone, full-priced sequel and should instead become updates (free or otherwise) for Left 4 Dead.

-Left 4 Dead has not yet received the support and content which Valve has repeatedly stated will be delivered.

-The release of Left 4 Dead 2 will make Left 4 Dead an obsolete purchase and inferior piece of software after only one year since release.

WE REQUEST:

-That Valve honor its commitment to release ongoing periodic content for Left 4 Dead.

-That Left 4 Dead 2 not be released as a stand-alone, full-priced sequel but as either a free update to Left 4 Dead or an expansion with full compatibility with basic Left 4 Dead owners.

-That Left 4 Dead owners be given discounts for Left 4 Dead 2, should it be released as premium content.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...