Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

algalon 10 man down : ensidia

MasterHapLo

Öne çıkan mesajlar

Obaa ben yokken noktayı koymuş adamlar. Helal olsun valla, trinkette eziciymiş :D.

Ama nerdeyse 2 ay olacak hala content temizlenmedi. Bu sefer blizz birşeyleri doğru yapmış gibi.

Edit: Oooo mimiron hard modu bile dünyada sadece 4 guild kesebilmiş. Vay vay vay demekki buglı cthun'a gerek yokmuş zor boss koymak için.
Sosyal ağlarda paylaş

2 gün dayanabildi dediğin yogg'un non-hard mode olduğun farkındasın dimi? Yani content non-hard mode değil, o hardcore olmayan guildlerde yogg görsün diye konmuş birşey o kadar.

Asıl content hala ayakta ve hala tamamlayan guild yok. Algalon orda duruyor kesen yok, hard mode yogg orda duruyor kesen yok. hard mode mimiron'u daha 5 guild kesebildi ki 1 ayı geçti contentin geldiği.

Eğer blizzard vanila zamanında ki politikası ile instance hazırlıyor olsaydı şuan tüm ulduar sadece hardmode'ları içeriyor olurdu. Ve hardcore olmayan guildler ilk bossu bile rüyalarında keserdi ancak. Blizzard uzun süredir ilk kez gerçekten vanilla zamanında ki BWL-AQ havasını yakaladı zorluk olarak.

Hatta o zamanında ötesine geçti bence, her bossun zorluğu o kadar güzel ayarlanmış ki 25 man raid kapasiteniz ne olur olsun, kendinizi tamda sizin kapasitenizde zorlıyacak, ha kestik ha kesecez diye kıvrandığınız bir boss bulabiliyorsunuz.
Sosyal ağlarda paylaş

Bencede gayet basarili bu hard mode mantigi.

Herkes her encounteri goruyo eleniyo buda baya basarili bisi bence. Biz deliyiz kafayi siyirdik yarabbim diyennerde hard mode kasiyor iste. HArd modun bile hard modu war sonucta algavon asivment war 3 tane. Baya guzel olmus yane. Eskisi gibi 300 fire resi kasmadan girilemeyen raidlerdir son bosa kadar gelip cthunda 3 ay try yapmaktir felan yok.
Sosyal ağlarda paylaş

eger t8.5 lar sadece hard mode kesince dusecek olsaydı dediginiz gibi olabilirdi evet. boss bi kere kesildikten sonra normal/hard farketmiyo benim icin. ya kesersin kolaydır ya da kesemezsin zordur. eskiden iyi bi guildde yer bulamayıp endgame raidlere katılamadıgım icin sıkılırdım, simdi tamamına yakınını patchin geldigi hafta gormekten sıkıldım. bende de var bi anormallik, arayı bulamadım o ayrı :)
Sosyal ağlarda paylaş

Ama şöyle birşey var.

O T8.5'lar eskiden olduğu gibi o contentin en iyi itemleri değil. Tüm set 226 level itemlerden oluşuyor, ve 226 levellar zaten Ulduar gelmeden öncede, naxx son bosstan malygos'tan ve sarth 3D'den düşüyordu.

Yani ulduar'dan düşen gerçek itemler 239 level olan bu itemler ve bunları almak için hardmode kesmek gerekiyor. Gerçek Ulduar dropları bu ve bunun gibi daha bulunanamış en az 100 tane olduğunu tahmin ettiğim itemler.

Bunları farmlamaya başlayan guildlerin T8.5 lardan vazgeçmesi bile olası, o kadar deli itemler bunlar. 4x set bonusları falan yalan olabilir.
Sosyal ağlarda paylaş

bide ben sey diyorum siz ne dusunursunuz bilmemde
hard mode 10 itemlari ile hard mode 25 itemlari ayni olmaliydi
yane hard mode 10 u biraz daha zor yaparsin olur biter

simdi bi guildin hard mode 10 yapmasi cokda mantikli diel
2 tane 25 man itemi icin

bu arada wispy biz buyuk ihtimalle puglicaz ulduar 25 bu hafta
15 20 guile icinden adam
kalani iyilerden seklinde
ilk 4 bossu kessek yeter diyoruz
Sosyal ağlarda paylaş

ya peki 25 man yapmadan 10 man hardmode kesmek ne kadar zorlıcaktır bizi?

bizim guild sırf 10 man yapan bi guild. 25 man belki pugla ilk 3-4 bossu keseriz ama bitirdik ulduarı 10 man, hardmode yapıcaz. fakat 10 man gearı yeticek mi, yoksa 25 man gearlanmak mı lazım. Tabi ki blizzard ın anlayışına göre 10 man gearlandıysan 10 man hardmode u yaparsın da. pratikte öle olabilio mu?
Sosyal ağlarda paylaş

10 man'lerde 219 level item düşüyor. 25 manlerden 226 ve aralarında fark olsada öyle inanılmaz boyutlarda değil bu. Yani elinde doğru dürüst 200 level kalmamış bir ekibiniz varsa yavaştan hard mode temizlemelerine başlarsınız. Ama iş mimiron'a, yogg'a, algalona gelince orası biraz kasar.

Tabi hard temizledikçe düşen itemler zaten direk 25 ayarında loot, silahlar 232 - diğerkleri 226 level. Bunları 3-5 hafta farmlasanız artık her hard mode yapılabilir olur 10 mande. Çünkü 10 man gerçekten 25'le kıyaslanınca çok daha kolay.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...