Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

3 adet 500.000, bir mavi, teklif 199.000

Masquerade

Öne çıkan mesajlar

olasılık ve termodinamik. herkes çok seviyo bu ikisini ama bunları haklı çıkarabilecek matematiği öğrenmek için matematikçi olmak lazım burdan da bu ikisini çok seven herkesin sadece bu ikisini kullanmasını bildiğini anlıyoruz, nerden geldiğini bildiğini değil sdf

zor matematik derken de kesinlikle mühendis uygulamalı matematiğinin zor alanlarından bahsetmiyorum, topolojik dinamik gibi oldukça soyut ya da nispeten daha uygulanabilirimsi olan real analizden bahsediyorum (hoş gerçi ne kadar uygulanabilir olsa da matematikçi dışında bilen azdır).
Sosyal ağlarda paylaş

kutumda büyük hissediyorum diyenlerden farkınız yok lan teorisyle açıklayanlar

en mantıklısı benim var mısın yok musun da büyük açmış kutular kitabımı beklemek
mantik şu: noter huzurunda verilen numaralara eşliğinde önceki kutu ve numaralar not ediliyor, aynı kutuya aynı paranın gelme yüzdesine göre küçük açılan kutu tavsiyelri yapılıyor
şu salak programı 23482340923 kere izlemeketenm bıkmayan insanlar sayesinde verilerimiz çok kuvveli

abazan verisyonu da yakında gelcek büyük kutulu hatunlara var mısın yok musun
Sosyal ağlarda paylaş

ginaly said:
Adamın şu anda devam etmesi lazım,
conditional probability diyolar buna.
Anlaması baya zor bi konsept ama amerikalı bi kadın vardı güzelcene açıklıyordu.
Buna göre 500bin kazanması ihtimali %50 değil, 50%den çok daha yüksek.
karışık şeyler, ardeth biliyodur o anlatsın.

Markov dude'un zincirlerine göre %50 olmalı, hani kurbağanın 1k sıçrayışı probleminde olduğu gibi. Ama ben hala 2 sonuçlu bir olayın sadece bir sonucunun sürekli tekrarlamasının diğer olayın olma olasılığını arttırması gerektiğine inanıyorum, sonuçta örneklem hacmi arttırıldıkça %50'ye yaklaşacaktır olasılığı)

/Diğer postları okuyup bakayım adam kazandı mı ne yaptı? :P
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...