Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

3 adet 500.000, bir mavi, teklif 199.000

Masquerade

Öne çıkan mesajlar

ginaly said:
Adamın şu anda devam etmesi lazım,
conditional probability diyolar buna.
Anlaması baya zor bi konsept ama amerikalı bi kadın vardı güzelcene açıklıyordu.
Buna göre 500bin kazanması ihtimali %50 değil, 50%den çok daha yüksek.
karışık şeyler, ardeth biliyodur o anlatsın.

olasılık dersinde anlatmışlardı o konudan sonra olasılığın tüme varım içeren bilimleri doğrulamak için sallanmış bir matematik alanı olmasının yanında saçma olduğu sonucunu da vardım. measure theory vs gibi analiz üzerine inşa edilmiş bir olasılık dersi görmeden de bu fikrim değişmez artık sdf
Sosyal ağlarda paylaş

game theory anlatmıştı bir fizikçi bize. biraz ucundan anlat bakayım nasıl açıklanıyor, mantığını anlatsan yeter merak ettim

ortada karşısındakinin ne yapacağını bilmeyen ve kazancını maksimize etmeye çalışan iki kişi var tamam da bunun kutudan 500000 çıkmasının normal beklenenden (yani birbirine bağımsız olasıklar durumunda) yuksek çıkmasıyla ilgisi ne
Sosyal ağlarda paylaş

Ardeth said:
ginaly said:
Adamın şu anda devam etmesi lazım,
conditional probability diyolar buna.
Anlaması baya zor bi konsept ama amerikalı bi kadın vardı güzelcene açıklıyordu.
Buna göre 500bin kazanması ihtimali %50 değil, 50%den çok daha yüksek.
karışık şeyler, ardeth biliyodur o anlatsın.

olasılık dersinde anlatmışlardı o konudan sonra olasılığın tüme varım içeren bilimleri doğrulamak için sallanmış bir matematik alanı olmasının yanında saçma olduğu sonucunu da vardım. measure theory vs gibi analiz üzerine inşa edilmiş bir olasılık dersi görmeden de bu fikrim değişmez artık sdf
katilmiyorum ben buna.
olasilik candir. ve aksini dusunmenin tek sebebi risk duygusunun mantikli dusunmeni engellemesi, daha dogrusu baskalarinca mantiksiz dusunmenin aslinda mantikli dusunmek olmasi. anlatabildim mi bu noktayi bilmiyorum euhe.

simdi bu adam 750 tl varken devam etse gerizekali derler buna. ama yarismanin basindan beri 500 bin tl alma ihtimali hic bu kadar yuksek olmamisti. olasilikta soyle bisey var, sana giren cikan yoksa zaten meraktan girersin oyuna, bi anlami olmaz. giren cikan oldugu zaman da korkup giremiyosun, iki ucu boklu degnek.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...