Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Ne Mutlu Türküm Diyene yazısı silinmeli

unac

Öne çıkan mesajlar

Daha önce de yazdım bu başlığa tekrar yazıyorum Mao'nun sözünü.

Karmaşık bir şeyin gelişme sürecinde birçok çelişki vardır; bunlardan birinin varlığı ya da gelişmesi, öteki çelişkilerin varlığını ve gelişmesini belirler ya da bunlar üzerinde etkili olur ki, işte bu, baş çelişkidir.
Örneğin kapitalist bir toplumda çelişkideki iki karşıt güç, proletarya ve burjuvazi, baş çelişkiyi oluşturur. Öteki çelişkiler, örneğin feodal sınıf kalıntıları ile burjuvazi, köy küçük-burjuvazisi ile burjuvazi, proletarya ile köy küçük-burjuvazisi, tekelci olmayan kapitalistler ile tekelci kapitalistler, burjuva demokrasisi ile burjuva faşizmi arasındaki, kapitalist ülkeler arasındaki ve emperyalizm ile sömürgeler arasındaki çelişki, bu baş çelişkiyle belirlenir ya da onun etkisi altındadır.

O yüzden bu tartışmalarda "eh gerçek amaçları belli heolhe" diye atıp tutmanın hiçbir bilimselliği yok. Önce bu çelişki yasasını hazmeder bir düşünürsünüz sonra konuşulur. Bunun dışında Kürt dili ve kimliği ile olan tartışmaların hepsi insan hakları ile ilgilidir. İnsan haklarına aykırı her hareketin cezasını da tarih verecektir.

NOT: Kusura bakma 007'ciğim özel mesajdan bir bölüm yazmak zorundayım.

-007- said:
cogitoz said:
ne olarak tanımlıyorsun liberal misin sosyalist misin

ben her ideolojide iyi ve kötü yanlar olduğunu düşünüyorum. Genel olarak Atatürk'ün görüşleriyle uyumlu olduğumu düşünüyorum. Irkçılığa karşı özgürlükçü bir ulusalcıyım.

Yani bu bağlamda "ırkçılığa karşı özgürlükçü bir ulusalcıyım" sözünün hiçbir bilimsel geçerliliği yok.
Sosyal ağlarda paylaş

Sizin anlayışınıza göre tüm ulusalcılar ırkçı mı oluyor? İlla bir takım fikirleri anlamanız için isim mi vermek gerekiyor Atatürk gibi. Bu sefer anlamanız için isim verince de "Atatürk'ü kullanıyorlar" oluyoruz. Ulusalcılık özgürlüklerle çelişmez. Ulusalcılığın özgürlüklere karşı olduğunu düşünen biri özgürlüğü yanlış anlamıştır.

cogitoz said:
Bunun dışında Kürt dili ve kimliği ile olan tartışmaların hepsi insan hakları ile ilgilidir. İnsan haklarına aykırı her hareketin cezasını da tarih verecektir.

Kürt isyanları insan hakları açısından ele alınacak kadar basit değildir. Kürtler cumhuriyetin kuruluşundan beri sömürülüp isyan ettiriliyor. Mesele insan haklarıyla özetlenemez. Kürtlerin sömürüldüğünü bilmeyen/anlamayan cahildir ve o da sömürülenin ta kendisidir.

Günümüzde "olmayan bir kürt milleti yaratma çabaları" da bu Türk-kürt iç savaşı çıkarma çabasının bir sonucudur.
Sosyal ağlarda paylaş

Kurtlugun bir irk olmadigina soyle karar verdim ben... simdi tum dunyayi konu alan, Hearts of Iron turu bir oyun yapacak olsak, dunyadaki her irki koysak, denge balans cikarsak, patchlerle expansionlarla oyunun kapsamini arttirsak bile kurt irkini anca birileri disardan modlayarak ekler, yapimci bastan koymaz.

bu kurt meselesi de ayni bunun gibi bisi, personal modding yani.

(irkcilikta da bir numarayim)
Sosyal ağlarda paylaş

-007- said:

Yukarda örneklerle uzun uzun kürtçenin çakma bir dil olduğu açıklanmış. "dil olması", çakma olduğu gerçeğini değiştirmiyor. İsterse 1 milyar konuşanı olsun grameri yok! Çakma yani sonradan yaratılma.

e türkceniinde yoktu, cumhuriyet kurulduktan sonra yazıldı.

tabı senın gramer dediğin şey kitap kitap kural yazılmış olması, yoksa butun dillerin kurallar var zaten, hepsinin grameri var.
Sosyal ağlarda paylaş

Azmodai said:
Kurtlugun bir irk olmadigina soyle karar verdim ben... simdi tum dunyayi konu alan, Hearts of Iron turu bir oyun yapacak olsak, dunyadaki her irki koysak, denge balans cikarsak, patchlerle expansionlarla oyunun kapsamini arttirsak bile kurt irkini anca birileri disardan modlayarak ekler, yapimci bastan koymaz.

bu kurt meselesi de ayni bunun gibi bisi, personal modding yani.

(irkcilikta da bir numarayim)

abi dooomsdayde türkiye dışında bir ülke ile release edebiliyorsun
böylece kürtlerin bir ırk oldupunu kanıtladım :P
Sosyal ağlarda paylaş

kuş said:
Snefru said:
Sizin gibi bakarsak şu andaki dünyadaki dil ve ırk sayısı nerden baksan en az 10 katına çıkar.

şu anki sayısı kaç ki? sayı x çıksa sen bu x'i tanımayıp aslında x bölü 10 olduğunu iddia edebilirsin keza.

Ne alaka ya ben sadece diyorum ki her küçük etnik kökeni koskoca bir ırk yapacak olursan mevcut olan ırk kavramını yok edersin üstüen birde o yeni yarattığın ırkların sayısı eski kavramdaki ırklara göre nerden baksan en az 10 katına ulaşır.Batılılarda vardır bu hastalık herkesi bölüp parçalayıp yutmak hastalığı.Bunuda güç ellerinde olduğu için medyada hep dillendirirler bilinçsiz insanlarda bu güdümde papağan gibi konuşup durur.Kimi kim finanse ediyor ona bakarsak herşeyi çok daha iyi görürüz.Vatanını milletini seven insanları yine anadolu insanının azmi kararlılığı vatanına olan sevgisi besliyor bununla güç buluyorlar ve mücadelelerine halktan alınan bu güç ile devam ediyorlar.Birilerini ise soroslar,ab,rusya vb kaynaklar besliyor ki onların sonu yine herzamanki gibi hezimet olacaktır.Ülkemizi bilim ve akılı ele alarak korumak istemenin dışında ne yapıyoruz?Kimse kimseyi hor görmüyor kimse kimseye zülm etmiyor fakat illa birilerine hizmet etmek isteyen insan adam gibi vatanına hizmet etsin.Vatanına hizmet ederkende ülkesindeki tüm yabancı elleri kessin ve evrensel aklın hizmet ettiği yolda ülkesini geliştirmek çağa adapte etmek için çalışsın.Öyle sağdan soldan gelen şekerler ile kandırılan zırtapoz sözüm ona demokrasi kelebeği şarlatanlar kendilerini adam yerine koyup kelam etmeye kalkmasın zira bu ülkenin insanlarının akıllarını zehirliyorlar.
Sosyal ağlarda paylaş

Kürdistan kurulması için işbirlikçi insanlara bir kimlik kazandırılması gerekiyor bunun içinde batılı güçler çalışıp çabalıyor şişme bir ırk yaratmaya çalışıyor.Halbuki sizin kürt dediğiniz bir ırk değil bir organizasyondur.Elinde para olan batılı güçlerin bölgedeki tüm işbirlikçileri tek bir çatı altında topladığı bir organizasyon ki bunların içinde o bölgede yaşadıklarından dolayı türkler,araplar,farsiler vb insanlar var.Dünyanın belkide en çok istila gören yerinde saf bir ırk milliyetçiliği yaparak bir yapı oluşturulması ve bu yapıyı o bölgede yaşayan ve bölgenin etkisinde bulunan insanlara yutturmak o insanların zekasını hiç saymak ve o insanlara hakaret etmektir fakat bu oyuna gelmeyenler faşist oluyor ırkçı oluyor oyuna gelen saf salaklar ise demokrasi kelebeği mükemmel gökten zembille inmiş etrafına ışıklar saçan insanlar oluyorlar.Halbuki bize kürt diye yutturulmaya çalışılan şey batı medeniyetinin ortadoğu coğrafyasındaki enerji kaynaklarını sömürmek adına kurduğu bizim açımızdan bakacak olursak işbirlikçi her insanın elde ettiği bir etikettir ve bu organizasyona bir ırksal anlam yüklemek istemelerinin tek sebebi ise bölgede bulunan büyük güçlerin kendi yarattıkları bu balon ile muhattab olmalarını sağlamaktır.Kaldı ki biz zamanında müslümanlığın esas olduğu içinde bütün ortadoğu insanlarının bulunduğu birbirlerini hor görmeden yaşadığı ama tabiki insanların doğası gereği savaşların kaçınılmaz olduğu selçuklu ardından osmanlı organizasyonunu oluşturduk ve bunu oluşturan kişilerin etnik kökeni türk olduğu için türk devleti kimliğini aldı aynı şimdi batılılar tarafından yaratılan organizasyonun kürt kimliğini alması gibi çünkü bu işbirlikçilerin içinde kürt olarak lanse edilmeye çalışılan etnik kökenden gelen insanların sayıca fazlalığı var fakat bizim doğu bölgemizde zazalarada süryanilerede kürt deniliyor amacı tamamen onları güçlü göstermek ve psikolojik baskı yaratmak onları bir muhattab gibi görmemizi sağlamaktır.Batının amaçlarından birisi de budur.
Şahsi fikrim olarak kürt etnik kökeninin varlığını hiçbir şekilde inkar etmiyorum kaldı ki tek söylemim onların ırk anlamında değil sadece etnik köken anlamında kaldığı ve büyük devletlerin dillerini kullanarak karma bir dil yapısına sahip olduğu ve bu karma dil yapısının başlı başıan bir dil olmaya yetecek özelliklere sahip olmadığıdır.Kaldı ki kürtler ile ilgili araştırma yapan kişiler kendilerinin kuzey iranlıların bir boyu olduğunu kanıtlamışlar.Türklerin birsürü boyu var her bir boyumuza mesela avarlara avaritürk diye ayrı bir ırk yapcak olsak oğuzlara otürk hunlara hunutürk gibi ayrı ayrı ırklar olarak bakmak tam bir saçmalıktır ve bu saçmalıktan doğacak kargaşa ortamından yararlanacaklar ise mevcut bölgenin hammadde kaynaklarına göz dikmiş sömürgeci ve her türlü insani bilgiden yoksun olarak yetişmiş ve bu bize göre çarpık yapı olan yapıda yetişmiş insanların oluşturduğu batı medeniyetidir.

Lütfen oyuna gelmeyelim biz bu coğrafyada aktif olarak 1000 senedir varız ve kimse bizi etnik milliyetçiliği körükleyerek parçalayamaz kaldı ki dünyada hiç kimseyi hor görmeyen ırkçılık yapmayan herkese insani anlamda şans tanıyan insanların olduğu coğrafyada bu coğrafyadır çünkü bu insanlar mevlana ile yunus emre ile sarı saltuklarla vb büyük düşünürlerle zihni beslenmiş insanlardır.
Sosyal ağlarda paylaş

Snefru said:
kuş said:
Snefru said:
Sizin gibi bakarsak şu andaki dünyadaki dil ve ırk sayısı nerden baksan en az 10 katına çıkar.

şu anki sayısı kaç ki? sayı x çıksa sen bu x'i tanımayıp aslında x bölü 10 olduğunu iddia edebilirsin keza.

Ne alaka ya ben sadece diyorum ki her küçük etnik kökeni koskoca bir ırk yapacak olursan mevcut olan ırk kavramını yok edersin üstüen birde o yeni yarattığın ırkların sayısı eski kavramdaki ırklara göre nerden baksan en az 10 katına ulaşır.Batılılarda vardır bu hastalık herkesi bölüp parçalayıp yutmak hastalığı.Bunuda güç ellerinde olduğu için medyada hep dillendirirler bilinçsiz insanlarda bu güdümde papağan gibi konuşup durur.Kimi kim finanse ediyor ona bakarsak herşeyi çok daha iyi görürüz.Vatanını milletini seven insanları yine anadolu insanının azmi kararlılığı vatanına olan sevgisi besliyor bununla güç buluyorlar ve mücadelelerine halktan alınan bu güç ile devam ediyorlar.Birilerini ise soroslar,ab,rusya vb kaynaklar besliyor ki onların sonu yine herzamanki gibi hezimet olacaktır.Ülkemizi bilim ve akılı ele alarak korumak istemenin dışında ne yapıyoruz?Kimse kimseyi hor görmüyor kimse kimseye zülm etmiyor fakat illa birilerine hizmet etmek isteyen insan adam gibi vatanına hizmet etsin.Vatanına hizmet ederkende ülkesindeki tüm yabancı elleri kessin ve evrensel aklın hizmet ettiği yolda ülkesini geliştirmek çağa adapte etmek için çalışsın.Öyle sağdan soldan gelen şekerler ile kandırılan zırtapoz sözüm ona demokrasi kelebeği şarlatanlar kendilerini adam yerine koyup kelam etmeye kalkmasın zira bu ülkenin insanlarının akıllarını zehirliyorlar.

Ah bebeğim çok kültürlü ve bilgiliymişsin. Kürt hareketleri hakkında birinci ağızdan kimi dinledin, okudun da böyle yorumlar yapabiliyorsun. Ha ben dinledim, sor bunu neden yapıyorlar şunu niye söylediler Amerika ile olan durumları nedir falan sana anlatayım.
Daha sosyalist düşüncelere sahip olacağınıza, etnik kimlikleri tanıyıp dayanışmacı bir Türkiye'nin planlarını yapacağınıza ırkçı bir söylem (evet ırkçı) takınıp malum partilerin ekmeğine yağ sürmektesiniz. Somut sorunları somut tahlil etmeyi öğrenin artık 1923'te yaşamıyoruz. (Ha bu da tartışılır pek bir şey değişmedi yani)
Sosyal ağlarda paylaş

Elbette Ne Mutlu Türk'üm Diyene yazısı silinmeli.
Silinmeyip de nolcak.
Yaşasın antimilitarist Demokrasi.
Çağdaşlaşın arkadaşlar. Bırakın böyle tabuları.
Tabuları yıkalım.
Özgürlüğe yelken açalım.
Çağdaşlaşalım, demokratikleşelim, uygarlaşalım.
Sosyal ağlarda paylaş

Bone said:
Silinmeyip de nolcak.
Tabuları yıkalım.
Özgürlüğe yelken açalım.

Doğru demişsin bak.
Sosyal ağlarda paylaş

Bone said:
Silinmeyip de nolcak.
Tabuları yıkalım.
Özgürlüğe yelken açalım.

Eğer çağdaşlaşmak buysa, faşist olurum militarist olurum daha iyi..
Sosyal ağlarda paylaş

Cuce said:
-007- said:

Yukarda örneklerle uzun uzun kürtçenin çakma bir dil olduğu açıklanmış. "dil olması", çakma olduğu gerçeğini değiştirmiyor. İsterse 1 milyar konuşanı olsun grameri yok! Çakma yani sonradan yaratılma.

e türkceniinde yoktu, cumhuriyet kurulduktan sonra yazıldı.

tabı senın gramer dediğin şey kitap kitap kural yazılmış olması, yoksa butun dillerin kurallar var zaten, hepsinin grameri var.

gaf yapmışsın. Dil ailesi kökenine bakılarak o dil yapısı binlerce yıldır aynı.

Kürtçede böyle yapı kuralı yok. çakma kökensiz yaratma dil yani.

cogitoz said:

Ah bebeğim çok kültürlü ve bilgiliymişsin. Kürt hareketleri hakkında birinci ağızdan kimi dinledin, okudun da böyle yorumlar yapabiliyorsun. Ha ben dinledim, sor bunu neden yapıyorlar şunu niye söylediler Amerika ile olan durumları nedir falan sana anlatayım.
Daha sosyalist düşüncelere sahip olacağınıza, etnik kimlikleri tanıyıp dayanışmacı bir Türkiye'nin planlarını yapacağınıza ırkçı bir söylem (evet ırkçı) takınıp malum partilerin ekmeğine yağ sürmektesiniz. Somut sorunları somut tahlil etmeyi öğrenin artık 1923'te yaşamıyoruz. (Ha bu da tartışılır pek bir şey değişmedi yani)

adamın mesajının ırkçılıkla ne ilgisi var. etnik köken tanımak ne. neden etnik kökende takılarak onlarca etnik kökenin oluşturduğu ortak bilinçten herhangi sıradan bir etnik kökeni ayırmaya çalışıyorsun?

Bone said:
Silinmeyip de nolcak.
Tabuları yıkalım.
Özgürlüğe yelken açalım.

demokrasiye falan da gerek yok hatta, direk olarak yaşasın antimilitarizm. lol

adamlar bundan ibaret. yaşasın kürt terörizmi diyemedikleri için yaşasın antimilitarizm diyorlar.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...