Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Her Yonuyle Daum ve Medya

-sharfschutze-

Öne çıkan mesajlar

Oncelikle size medyanin oyuncu uzerine kurulu olmasindan duydugum rahatsizligi dile getiricem.Gecen dunya kupasini hatirlarsaniz(genellikle dunya kupalarinda futbol adina original
taktikler varyasyonlar formasyonlar kulanilir) bir A.B.D gercegi vardi degeri 1-2 milyon dolari gecmeyen adamlar (donovan haric) futbol nasil 11 kisiyle oynanir nasil yardimlasmali? ve nasil bir uyum icinde oynanir gosteriordu demekki bu is birtek futbolcuyla olmuyor teknik direktor un etkisi buyuk hatta herkesden fazla Bruce Arenayi kutluyorum...
Dunya kupalarinda futbol adina original seyler kulanilir demistim ya bunlardan biri de az orta sahayla oynayip orta sahayi rakibe vermek diceksiniz ki simdi bu acikca intihar etmek... eger sizin orta sahaniz rakip takimdan ustun degilse hatta rakip takimin orta sahasinin size ezici bir ustunlugu varsa adamlarinizi zaten sonu belli olan ve adamlarinizi yorucak bir mucadeleye itmek yerine orta sahayi onlara birakarak en azindan adamlarinizi yormadan sizin yari sahanizda kapilan toplari uzun paslarla mumkun olan en az pas sayisiyla gole donusturmek. Basta danimarka teknik direktoru olsen ve senegal teknik direktoru metsu olmak uzere bazi teknik adamlarin uyguladigi kurnazca bir taktik olarak goruyorum ve de bu taktik bugun avrupanin Arsenal basta olmak uzere onde gelen takimlarinin
sikca uyguladigi bir taktiktir.peki oyleyse arsenal neden boyle oynuyor da fener boyle oynuyor diyenleri duyar gibiyim arsenal
yillarca birbirinden yanyana oynayan tecrubeli ve kalitelerini fiyatlariyla belli etmis oyuncular bu yuzden 20 milyon eruoluk bir oyuncuya orta sahayi gecen oyuncunun topunu kapmak vede onu uzun bir pasla forvetin ayaginin onune gondermek zor olmasa gerek.Fenerde de bunu yapabilecek potansiyel insanlar var fakat cok genc bir takim oldugu icin Fenerin kritik durumlarda eli ayagi birbirine dolasiyor.
Ve bence dunyada futbolu cok iyi takip edip ve dunya futboluna birseyler katmak isteyen Daum elindeki kadronun yapisina uygun bir taktik deneyerek ve de cogu kisinin yerini bu taktik uzerinde degistirerek hem gonderilecek ve gonderilmeyecekleri gormustur hemde kadro sikisikligi icinde eger bir futbolcu yeri degisirse veya mac icindeki ani degisiklerde oyuncularin yerlerini yadirgamamasini saglamistir.
Ama bazi yazarlar elebasi olarak Engin Verel ve Can Bartu yu goruyorum oncelikle size Can Bartu dan bahsedeyim.Can Bartu
zamaninda cok basarili bir atak orta sahasi ve oyun kurucu kendi deyimiyle orta sahada adam eksiltebilen bir futbolcu oldu-
gundan kendisi bir takimda bu tip futbolcu olmadan veya so- nucu degistirecek bir futbolcu olmadan maclarin kazanilmaya-cagina inanmaktadir bu yuzdendir ki Fenerbahcedeki bu tip oyunculari barlara pavyonlara gitmelerine ragmen hep savun- mustur ornek olarak Yusuf ve Ortegayi verebiliriz.(demekki bunlar zamaninda takimlari kendilerinin kurtardigini saniyorlardi)
O yuzdendir ki bu insanlarin orta sahasiz uzun passli modern futbolu elestirmesi hic de beklenmedik birsey olmasa gerek.

Engin Verel yorumculuk yaptigi spor programinda Tuncay a
"sen madem orta ikilinin arkasinda oynamak istiyosun insallah seneye orda oynarsin cunku sen orda daha iyi oynuyorsun"
demesi futbol da teknik direktor sadece herkesi nerde iyi oynuosa oraya yerlestiricek bi de antreman yaptiricak baska hic birseye karismicak adam olarak gormesinin acikca bir gostergesidir.
Futbolda futbolcu faktoru tabiiki onemlidir ama hic bir futbolcu
ben burda daha iyi oynuyorum beni burda oynat deme hakkina sahip degildir hic bir futbolcu hic bir teknik direktorden karizma olarak on plana cikmamali heleki Turkiye de.
Fener bu gidisle seneye avrupada herzaman is yapan ama ismi olmayan takimlarin basinda gelecektir.2 senedir Lokomotiv moskova yi takip ediyorum Galatasayara 2-0 yenildiginden beri buyuk bir cikis icinde orta sahasinda cok buyuk isimler oldugundan mi boyle? hayir ben sizde soyliyeyim tamamen takim ruhu ve yardimlasma icinde olduklarindan ayni sekilde bu sene sparta prag ve monaco (portoyu saymiyorum deco var=))

Sizinde bu konudaki dusuncelerinizi bekliyorum Daum sizce elindeki kadroyu en iyi sekildemi degerlendirmistir?
Yoksa sacma sapan isler yapip takimi freekicklerle mi kurtarmistir?[signature][hline]coldplaying...
Sosyal ağlarda paylaş

Bence daum harika kullandı o kadroyu.Ve çokda güçlendirdi.
Yoksa bişii olmazdı bu takımdan.
Daumun kalitesi tartışılmaz.

ama eğer daumun elinde PVH nobre Tuncay gibi isimlerden biri yada birkaçı olmasaydı

Fener bu sene gs ile el ele yayla kupasına giderdi.[signature][hline]Düşünmemeyi düşünür müsünüz?Düşünmemeye çalışırken "düşünmemeye çalışmayı" düşünür müsünüz? Düşünmemeye çalışmamayı düşünmemeye çalışırken "düşünmemeye çalışmayı düşünme" diye düşünür müsünüz?Sonra düşünmeden duramadığınızı düşünür müsünüz?
Sosyal ağlarda paylaş

Onemli zamanlarda onemli oyuncularin rolu buyuk tabi kimini sahlandirir kimini yayladan kurtarir=)
Bi de su yoneticilerin teknik direktore danismadan oyuncu almalari cok kotu bisey

Werner Lorant ve Ortega..
Werner lorant almanyanin orta capli teknik adamlarindan biriydi
neden orta capli diorum cunku kume dusmeye mahkum birtakim olan 1860 munich le bile orta alt siralarda idare edebiliyordu
yani bi bakima Turkiye nin Yilmaz vural i gibi diyebiliriz..
Tabi bu insan 1860 i oynatirken diger takimlardan ezik oldugu icin eli mahkum kontra atak oynatiyordu siz hayati boyunca kontra atak oynamis bi adami fenerin basina getirirseniz feneri de 1860 ayari oynatmaya baslar.Werner beyfendi de kendi kendine dusunur ''ulan ben kontra atak oynuyorum ortega gibi bir futbolcuyla isim olurmu'' cunku AIK solna macina dikat ettiyseniz ortega kontra atak baslarken topu ayagina alip sacma sapan kendine calim ataraktan rakip defansin yerlesmesine yardimci oluyordu..
Sonuc olarak gelmek istedigim nokta ayni bizim medyamizda way efendim koylu insan ortegayi oynatmadi da yok bimemne
oyunculari goklere cikartip teknik direktorleri yerden yere vuran medyamiz icin bir ornek daha.tabiiki en buyuk hata da
teknik direktore sormadan oyuncu almaya calisan butun yoneticiler ve onlarin yardakcisi bazi yazarlar.[signature][hline]coldplaying...

[Bu mesaj -sharfschutze- tarafından 25 Mayıs 2004 23:08 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

said:
blackchaos, 25 Mayıs 2004 20:15 tarihinde demiş ki:
Bence daum harika kullandı o kadroyu.Ve çokda güçlendirdi.
Yoksa bişii olmazdı bu takımdan.
Daumun kalitesi tartışılmaz.

ama eğer daumun elinde PVH nobre Tuncay gibi isimlerden biri yada birkaçı olmasaydı

Fener bu sene gs ile el ele yayla kupasına giderdi.

hehehe şak-kaccc-ccııı!!!![signature][hline]herkes,
düşlerinin büyüklüğü kadar özgürdür..(chE)
Üstüne Şehir Örten Şehir
Sosyal ağlarda paylaş

gitmiyormusunuz kardeşim onu söyle :=)

ama müdavimi olan fenersiz[signature][hline]Düşünmemeyi düşünür müsünüz?Düşünmemeye çalışırken "düşünmemeye çalışmayı" düşünür müsünüz? Düşünmemeye çalışmamayı düşünmemeye çalışırken "düşünmemeye çalışmayı düşünme" diye düşünür müsünüz?Sonra düşünmeden duramadığınızı düşünür müsünüz?
Sosyal ağlarda paylaş

said:
fizban, 25 Mayıs 2004 20:58 tarihinde demiş ki:
yalnız blackchaosa notum olacak, sergen olmasa da beşiktaş yayla cup a gider.

sergensiz beşiktaş çok maç kazandı.
Tabiki başarısı göz ardı edilemez.
Ama bjk geçen sezon ve bu sezonun başında tam bir takımdı.Kimse kimseyi aratmıyordu.Ama işte geçmişte kaldı :=)[signature][hline]Düşünmemeyi düşünür müsünüz?Düşünmemeye çalışırken "düşünmemeye çalışmayı" düşünür müsünüz? Düşünmemeye çalışmamayı düşünmemeye çalışırken "düşünmemeye çalışmayı düşünme" diye düşünür müsünüz?Sonra düşünmeden duramadığınızı düşünür müsünüz?
Sosyal ağlarda paylaş

bence daum ii kullandı ama sizi tuncay ve hoijdonk mudur nedir o kurtardı birazda...[signature][hline]C'mon baby light my fire
Try to set the night on fire
the doors
EomerMcEwan, 09 Mayıs 2004 16:56 tarihinde demiş ki:
Biraz tuhaf bişi hissediyorum böle tam arkamda kuyruk sokumumdan biraz aşşada bişi hissediyorum ama tam çıkaramadım...
Sosyal ağlarda paylaş

said:
UltraPsycho, 27 Mayıs 2004 20:02 tarihinde demiş ki:
bence daum ii kullandı ama sizi tuncay ve hoijdonk mudur nedir o kurtardı birazda...

tabi zaten mutlaka birileri kurtarmistir takimi bence en basta gelen Tomas ama konu o degil ztn olay medyanin bole oyunculari hatta mumkunse tek oyuncuyu on plana cikararak teknik direktoruezerek futbolcunun kendini bisey zannetmesine sebeb olmak.Dusunsene bunu okuyan futbolcu "way be ben neymisim"sonra barlar pavyonlar sonra hocayla bir kawga.Futbolcu yildiz ya hele bi de gol atiosa tamam teknik direktor gider futbolcu yerine.futbolcu kim ki ? teknik direktorun dediklerini yapmasi gereken adam onun iscisi! nasi oluo da daha fazla on plana cikio?
Bence nasi magazalarda musteri daima hakliysa,(bazen hakli olmasa bile)
Ayni sekilde teknik direktor futbolcu iliskilerinde de daima teknik direktor haklidir ,daha dogrusu olmalidir.[signature][hline]coldplaying...
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...