Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

windows 7 rc1 hayırlı olsun

KillerLord

Öne çıkan mesajlar

muhalefet şerhi: laptopta partition açıp vista kurduğumda biraz grafik isteyen oynadığım tek oyunda (live for speed) grafikleri sonuna kadar açığımdaki görüntü kalitesi ve fps daha iyiydi (: üstelik 1gb ram vardı o sırada laptopta.

bu anormalliğin dışında da vistayı sevmiştim, niyeyse bana çok daha stabil vs görünmüştü. win7'den daha memnunum daha hızlı olduğu kesin de driverlardan dolayı sanırım yine de görüntü kalitesi xpyle aynı; yani vistadan kötü olmuştu.

şahsi bir anormali sadece, paylaşmak istedim.
Sosyal ağlarda paylaş

dep denilen şey zaten kapatılabiliyor. (eğer kast ettiğin şeyi yanlış anlamadıysam) ben de kapattım mı, yoksa hiç mi yoktu? hatırlamıyorum.

directx10 da destekliyor; en azından öyle yazıyor nvidianın programında. Görüntü kalitesini etkileyen pek çok şey olabilir herhalde. Hiç bilgim yok görüntü teknolojileriyle alakalı.
Sosyal ağlarda paylaş

DiadanLocke said:
peki guvenlik olayi nasil? zirt pirt soruyor mu tekrar ekrani karartip bunu calistirmak istiyor musunuz diye? yada DEP olayi var mi hala?

directx 10 destekliyor mu bide? destekliyorsa goruntu kalitesi oyunlarda ayni olmaz mi vistayla?

directx 10 ile directx 9 arasında neredeyse hiç fark yok. aynı teknolojinin farklı adla sürümü gibi birşey.
7 elbette dx10'u destekliyor, bu soru biraz gereksiz olmuş. dx11'e yönelik hazırlandığı bile söyleniyor. ne zaman çıkacak o, bilmiyorum.

"zırt pırt ekranı karartıp soruyor" en çok şikayet edilen konu da, "başlat" tuşuna basmak kadar kolay bir şekilde kapatılabiliniyor. ben vista kurduktan sonra ilk onu kapattığımdan, hiç karşılaşmıyorum. o yüzden şikayet edilmesini anlamsız buluyorum :)
Sosyal ağlarda paylaş

bone'un bahsettigi user account control yalnız, dep degil, dep'in ne oldugunu tam bilmiyorum da illet etti beni, ne zaman video dosyaları olan bir klasor acsam com surrogate has stopped working diyip duruyor, nette baktım dep'le ilgili bir seymis, bi fix vardı, yaptım, bi kac gun duzeldi, simdi tekrar cıkıyor o fix durmasına ragmen :, bayagı feci bir sey =)...

edik: tekrar okudum mesajı da, bone da dep'ten bahsetmiyormus zaten ehueh...
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...