Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Kopya Çekme Tutosu [Resimli + Hayal güçlü]

Böjeek

Öne çıkan mesajlar

Öncelikle alıntıdır. Resimlerin hiç birisi bana ait değildir. Bir yerde gördüm ilgimi çekti paylaşalım eksik kalmayalım dedim.

Malzemeler
-Bant
-A4 kağıt
-Bilgisayar
-Yazıcı
-Su
-Hayal gücü
-Elbise askısı

-İlk önce bilgisayarda kopyanın boyutunu "8" e getiriyoruz.

-Kopyaları yazıcımızdan Alıyoruz

-Şeffaf bir bantla yazılarımızın üzerini bantlıyoruz

-Kopyaları kesiyoruz

-Bandı ıslatıp kağıttan ayırıp yavaşça Çıkarıyoruz

-Çıkardıktan sonra Bu Hali Alcaktır

-Kurutalım, okula ıslak ıslak götürmeyelim

Burdan sonrası sizin hayal gücünüze kalmış.

Sosyal ağlarda paylaş

Ben hala unutamam, lise sonda Coğrafya sınavındaydık, sınav kağıtları A4, ben de kopya olarak sınav kağıdının altına A4 boyutunda kopya kağıdı koymuştum ve başarı ile sınavdan çıkmıştım. Ha, her türlü 90 küsürlü bir şey alıyordum zaten, ne derdim varsa.
Sosyal ağlarda paylaş

o değilde, bütün orta-lise hayatım boyunca ve bir kaç kere de üni de kopya çekmeme rağmen hiç böyle bir teknikten haberim olmadı. sdghf.

hoş hiç bi zaman ben kopya hazırlamadım. çok zor iş lan. oku oku yaz falan. sağdan soldan bakmak daha kolay. asdasd
Sosyal ağlarda paylaş

• 3 hafta sonra ...
üniversitede kıyafet serbest malum. ben de sınava şapkayla giriyordum. yazarken kafayı öne eğince, şapkanın siperliği gözleri kapatıyor, nereye baktığın belli olmuyor. sağındakinden veya solundakinden rahat rahat çekiyorsun kopyanı.

en azından başındaki gözetmen uyanık değilse işe yarıyor :) laf gelirse saçlarım çok kötü falan vs. o yüzden şapkamı çıkarmadım diye birşey sallayıp bir şans denemesi de yapılabilir.
Sosyal ağlarda paylaş

• 4 hafta sonra ...
-Deno- said:

Ben hala unutamam, lise sonda Coğrafya sınavındaydık, sınav kağıtları A4, ben de kopya olarak sınav kağıdının altına A4 boyutunda kopya kağıdı koymuştum ve başarı ile sınavdan çıkmıştım. Ha, her türlü 90 küsürlü bir şey alıyordum zaten, ne derdim varsa.

bizim bi arkadas aynisini yaptiydi, edebiyat dersi, sonra arkasindaki mal, hocam fotokopinin burasi bozuk cikmis okuyamiyorum dedi, hocada bu arkadasin kagidini alip duzgun haline bakiyim derken eline bi aldi kagidi bi bakti altindan bitandaha cikti. hoca bile kopmustu :D
Sosyal ağlarda paylaş

çok ilginç bi yöntem. ben lisedeyken paranın ışığa tutulunca atatürk resmi görülen yerine yazıp parmı da kalemliğime koyardım. kalemliği de sadece sınavlarda kopya çekmek için getiridim. kontrol eden hoca parayı görüp ellemzdi..

bir de kapıt altına kitap koyma izni verilirdi bazen. farklı bir dersin kitabının 2. ile 3. sayfaları arasına bi A4 yapıştırıp onun üzerine 100 üzerinden 200 alıcak kadar not yazardım. o sayfaları da hafifçe uhulayıp, kuruturdum. yapışkanlıkları baya bi gidince kapatırdım. açmak isteyince açılan ama silkelemeyle çevirmeyle açılmayan bi sistemdi. birisi ispiyonlamıştı sınavda, hoca gelip bütün kitabı 3 defa şırrr şırr diye baştan sona sayfa sayfa çevirdi hızlıca. ama o bölümü bulamadı ^^ fakat ispiyonlayan geldi orayı açıp gösterdi. okadar kasmasının sebebi de, benden kopya çekmek istemişti izin vermemiştin. onun yüzünden kendim yapamıyordum.. fakat daha da acı olan neydi biliyomusunuz. sınava deli gibi çaışmıştım ve o son dakikaya kadar kopya kağıdıma hiç bakmamıştım bile. kağıdım o haliyle 90 lıktı ve ben 100 almak için kopya kağıdıma baktıım sırada öteki pislik görmüştü..

sonuç: kopya çekmeyin. çekerserniz de arkadaşınıza bile göstermeyin. özellikle de çalıştığınız sınavlarda daha fazla not için asla kopya çekmeyin :P
Sosyal ağlarda paylaş

• 3 hafta sonra ...
Teknoloji diye birşey var lan kullanın artık şunu
Önce wireless varsa okulda sorun yok eğer yoksa wireless aranızın iyi olduğu bi hocanın bilgisayarına wireless adaptor takilir o adaptorden net paylasilir.iPod toucha wikipedia yüklenir.Konular paylasilir herkes belli konulari paylasir ve not defterine gecirir sonra herkes aga katilir.kac kiside varsa alet iste artik.Sonracima ipoda bir paylasim programi kullanarak notlar paylasilir.

P.S : saatinizi çıkarın ki hoca sorarsa saate bakıyordum diyebilesiniz.şifre de koyun ipoda sonra kıvrak hareketlerle kitlersiniz.
Sosyal ağlarda paylaş

zor. şey daha kolay görevimiz tehlikenin eski bölümlerinden büründe güneş gözlüü camlarının iç kısımlarında mercekli özel lcd tarzı ekran vardı. bakıyosun ama tek göz bi yeri görmüyo, direk ekran.. gözlüün kenarında mikro kamera var. kameradan okunan sorunun cevabı tek gözdekiş ekrana yollanıyo. oku yaz. oh mis..
Sosyal ağlarda paylaş

• 1 ay sonra ...
  • 2 hafta sonra ...
  • 2 hafta sonra ...
Lisede ortadan açmalı bir kalem kutum vardı. Cüzdan gibi düşünün her iki tarafında da cebi var ama içinin açıldığını bilmiyor tabi hocalar.
Küçük yazıyla 1A4'e yazılacak formulleri iğnelerdim arasına, hoca arkasını dönünce hooooop açıp bakardım. Coğrafya dersinden hep 100 alırdım bu yüzden hehe.

Tabi üniversiteye gelince, daha ilk sınav öncesi arkadaşlar yapmayacağınızı biliyoruz ama kopyadan yakalanırsanız büyük ihtimalle okuldan atılırsınız demişlerdi, Bilkent pek affetmiyordu plagurismi malesef.
Sosyal ağlarda paylaş

• 1 ay sonra ...
Benim bizzat uyguladığım ve yakalanmadığım birkaç yöntemim var...

ortaokul, lise yıllarında ceketin kolunun içine lastıkli bir karton üzerine kopya hazırlardım. lastiğin bir ucu dirsekle omuz hizasından ceket kolunun içine çatal iğneyle tutturulur diğer ucu kartonla birlikte bileğinize ancak gelecek şekilde ayarlanır.
sonuçta elinizle kağıdı çeke çeke kopya çekersiniz. yakalanma anlarında kağıdı bırkatığınızda lastik kopya hazırlanmış kartonu kolunuzun içine çekecektir. "beni henüz yakalayabilen olmadı. şüphelenenler oldu ama asla yakalayamadılar"

üniversite zamanlarında ise asetata 3 punto yazıyla çıkış alır bunu şeffaf versatil kalemlerin içine yerleştirirdim. çok da işimi görmüştür. bunda da yakalayabilien olmamıştır.

işin özü; zaten oturup bu kadar kopyayı hazırlayınca dolaylı olarak çalışmış da oluyorsunuz. kopyalar sadece hatırlatma vazifesi görüyor....
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...