Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

DK pvp build ve yapılacaklar?

Xoo

Öne çıkan mesajlar

Dworgian said:
(haaah dur şimdi birileri çıkıp omg l2p druid cats are op m8 wtfbbq dicektir de neyse)

cat dr00dlar dkdan da paladinlerden de daha cok sorun teskil ediyor bence. hatta diger druidler de gayet iyi, treantlar ben cyclonedayken vanish vs atamazsa rogueumu az bi yardimla kesebilir 900 kusuratli resilience 23k buffli hpmi yiyip bitirebilir.

hatta hayvan gibi pve geari olan hunter bi arkadasla benim shadow olarak 2-3 defa silenceladigim tree druidi o elemanin gelmesinden 2-3 dakika sonra anca kesebildik. dikkat bak pve gear, wtfbbq,

druidler iyi yani ya oturup priest olmadiginiza sukredin yada l2p
Sosyal ağlarda paylaş

laf çakayım diye değil dwor ama cidden feral druidin bir sıkıntısı oldugunu hiç sanmıyorum, iyi ratinglere de çıkıyorlar, özellikle pala-druid kombosunda palanın hiç manası bitmemesi ve druidin 30k nın üstünde hpye gelip kendine hem bear form hem cyclone sokup regrowth vs çakabilmesi çirkin yeterince. shaman dk vs feral pala kombosu çok rahatsız ediyor, disc pri olacak anca yanımda mana burn dispelle falan kesmem gerek, sırf holy pala arkadasım olmadıgından kendim pala kasıyorum su an,rkadaşa da verdim gazı 3v3 için hunterla goygoyluyoruz.
Sosyal ağlarda paylaş

aente said:
dk'nın hangi pvp gear sahinine 9k vurduğunu bir açıklasanız, en iyi ihtimalle 4-5k vuruyoruz. arenaya girip 100 resil. li adama 9k vurup sonra çok burstü var demeyin rica ederim. ben death griple çektiğim magein ben yere yapıştırıp blinkle kaçmasını izlemekten sıkılıyorum, sonra dönüp slowluyor mirrorlarla akıyor böyle falan, frost mage ile dkya ağlayan varsa camdan aşağı atlasın. bir pala bir mage var 1v1 de rahat kesebilen onla da kesemiyorsanız yapcak bişey yok.

arena olmuş zerg zaten mage rog çıkıyor sap, stunlol, blind, frost nova, sheep, vanish, cos, mirror. bu şekilde shamanın üstüne bir yağıyorlar ki zenci yapmaz böyle zulümü.

820 resilim vardı shamanda obligarete mi ne onla vurdu 9k.
Sosyal ağlarda paylaş

disc pri mana burn yaparken hem kitelaniyo hem oom oluyo yalniz

mana burnu sadece fear wardini dispelledigim ya da rogueuna atan priestlere kullaniyorum genelde. diger classlari spamlerken oom olmak cok cok aci.

ayrica fiend atip cyclonea alininca mana almamak falan mukemmel yani. harbiden kurban kesin priest olmadiginiz icin.

patchle geleceklere de aglamadan once disc priestin shieldini bufflayan talenti deep holye cakmalarina bakin.

herneyse dk pvp build ile icy touch spamlol
Sosyal ağlarda paylaş

dk icy spam cidden su an, benim partner sordu anlamdıgından dkdan, neden frost dmg abanıyorsun talentlara, dedim bunun olay tek tuş spam buildi fğopdslf...ya priest işte benim healerı daha önce oom yapar da karşı tarafın adamı cidden iyi ise ok de dediğin gibi priest ve çok iyi oynamadıkça resto druidin şansı olmuyor pek, çok iyi oynayanda kaçıp 2 sn su içiyor 3. sn çekiyorsun adamı hotları siliyorsun inner purgeluyorsun falan tiskiniyor hayattan.

dk güçsüz demiyorumda mage vs dk da ağlayan vardı da insaf dedim yani, her ikiside setuplarda röar diye akan classlar.
900 resile 9k saçmaymış ama cidden, benim shammy matede 800artı ile 7k üstüne 4.4k instant yedi mageden küfür limitlerini zorladı geçen gece fdsggsh
Sosyal ağlarda paylaş

Full deadly rogue um.3100 ice lance crit yiyorum...Hele cdlerim dolmadıysa.Aynen şekil şu.Novadayım mage zıplaya zıplaya 3100-3100-3100-3100....

Feral druid?Lol diyorum sadece.Ayıya acil nerf lazım.Bari ayıda vurmasın okadar damage.Bide 40k hp arenada 2v1 kalıyo sırf işkence için yatıyo ayıya bekliyo.
Sosyal ağlarda paylaş

arkadaşla disc lri- warrior biraz kasalım dedik geçenlerde. karşıda görüğüm en kötü feral druid- holy pala geldi. arkadaş mana burn yaparak OOM oluyordu yahu. aradkaş 4 kere su içti, karşıdaki paladin sadece mirkelam gibi koşup mana dolduruyordu.15 dk sonunda kazanmamıza rağmen bıraktık arenayı girmiyiorum artık. priestlere cidden sevgi gerek biraz
Sosyal ağlarda paylaş

aente said:
dk'nın hangi pvp gear sahinine 9k vurduğunu bir açıklasanız, en iyi ihtimalle 4-5k vuruyoruz. arenaya girip 100 resil. li adama 9k vurup sonra çok burstü var demeyin rica ederim.

830 resilience resto shamana, hemde üst üste 2 tane 9k çakıyor arkadaşlar hiç acımadan. VoA'dan büyük bal sonucu 2 parça deadly almadan önce DK'lı çift dps takımlarında tek strangulate'te silence bitene kadar öldürüyorlardı. O sebeple hiç boşa DK çok vurmuyor ki diye acındırmayın kendinizi.

Üstüme DK dışında çöken hiçbir class beni manam bitmeden inderemiyor. O da kendime ES atmak zorunda kaldığım için olan bir durum, yoksa manada bitmez bende ölmem :D. Ama DK tepeme bindimi ES üstümde değilse zaten genelde atamadan ölüyorum. Es üstümde olsa bile biri yardım etmesse heallarım yetişmiyor resmen. Manadan çok hemde çok önce HP bitiyor.

Birde mage demişsiniz ama mage'de burst falan kalmadı onu söylim. Mage'in en baba yüklenmesinden beri sağ çıkılıyor artık. Haa ilk 80 olduğumuzda mage saçma sapan hasarlar veriyordu ona lafım yok ama 750 res'i geçince arcane mage zaten bitti arenada. Epeydir 1 tane arcane'e maç vermedim. Ayakta kalamıyor ki adam, öyle 1 tane frost nowa ile olmuyor bu işler.

Frost mage'e lafım yok, kale gibi class ama onda da hasar denen şey yok. Adam beni donduruyor 1.5 saniyede bir 3k - 3k vuruyor, 3. yü atamadan frost nowa kırılıyor, sinek ısırığı gibi geliyor DK'ların 9k-9k sından sonra. Frostbolt zaten attırmıyor takım arkadışım pek. İlk CD'leri yaktıklarında sağ çıkarsak (ki artık çıkmaya başladık res'ler HP'ler yükseldikçe) mage resmen finger of frost procu bekler oluyor. Arka arkaya 2 tane birden FoF procu yakalarsa o zaman maçı alabiliyorlar ancak, çünkü hala ikinci burst dalgasından çıkamıyorum ama oda normal geliyor. Sonuçta mage bu çerezde değil.
Sosyal ağlarda paylaş

900 resil e 9k anormal sartlarda vurulur.
2 Dklı bir takımda diger blood Dk hysteria atmıs olabilir yada benzeri temp bir buff yada senin uzerindeki temp bir debuff.
en yuksek rakamlar full 17/51+(3)/0+(3) den cıkar Obliterate icin Glphli falan full raid buffları ve boss uzerinde Full raid debufflarıyla 10k nın uzerine zor cıkar. Cok anormal bisi olmustur, Surekli olarak 9k yiyosan senin karakter buglanmıstır resillience calısmıyodur sende.

Unholy Dk nın ise 1800+ ratinglere cıktıktan sonraki herkesi 600+ resil oldugu healerların genelde 900lerde resille dolastıkları yerler,4.5-5k Scource strike la (unholy) anca gorursun,
Sosyal ağlarda paylaş

Şu oyunda hala zaman ayırıpta mekaniğini inceleyemediğim tek class DK, o sebeple nasıl yapıyorlar bilmiyorum ama artık sinirim iyice yıprandı bu konu yüzünden onu biliyorum. DK'dan sonra gördüğüm en yüksek hasar 6 değilken, DK ne hal etmeye 9k vuruyor bir anlasam huzura ericem.

Dün burda yazılanlardan sonra arenada combat log açmaya başladım, en azından ordan tek tek incelerim bu konuyu diye düşünüyorum. Çünkü 2 tane üst üste 9 nasıl yer bir resto shaman benimde kafam pek almıyor doğrusu.
Sosyal ağlarda paylaş

@ freemon
olaya dk vs holy paladin olarak bakıorum adam gibi gearlı bir dk bana beyaz olarak max 900 crit 1500 falan vurabilir.(bu arada hayatımı 30 resiyle geciriorum ve bundan bundan utanmıyorum!! :P )scourge strike 6k critledikleri oldu(e armor işlemio shadow resist acarsamda sacma olur Cons. Aura varken ). Ama daha hayatımda 4kdan fazla obliterate yemedim. bende 21k armor var ama resi yok sende shamansın yani tahmini min 15k armorun var die düşünüorum üstüne 830 resi diosun nasıl öle bi dmg yiyebiliorsun anlamıyorum
+
dedinki dk oyun mekaniğini incelemediğim bi class nasıl yapıyor bilmiyorum.E ozaman dklar konusunda nasıl laf söyleyebiliosun :S bilmeden etmeden. Bu OHA mageler instant pyro atıo yoka artık cok imba olmus demeye benzio :S kaldıki dkların HoT yok etmesini kaldırıolar druidler forumlarda gece gündüz ağladı die. Dknın pvpdeki avantajları kısa sürede yüksek dmg vurma ve casterların yeteneklerini bozabilme(sadece interruptları cast etmiyorum) A bide vampiric özellikleri nedir bunlar
death strike yüksek armor ve cure disease karsısında yalan olan bi özellik
mark of blood dispellersin aamcsız kalır dispelliemiosan healladıından cok vurmaya cabala(ki 21 blood vermen gerekio bunu almak için bunu alırsan gargoyle yalan olucak 3.1le deep bloodda pvpde yalan adam kestiklerini cok ender görüorum).
Blood Presence: cok bi heal basmıo. Bence gayet gereksiz sadece kasarken aldıın dmgı etkisiz kılar.
death pact: Kabul bu hayvani 73 dkyla 11k critliodum bloodken critini kaldırıolar gerci ama deli gibi heal basıo karsılığında ghoulunu harcıosun.
Death pact hariç hepsine karsı yapılabilicek bişi mutlaka var death pact atmaya cabalıyan dkda atıcağını yaklasık 5sn önceden belli eder ghoul cağırır ( ilkini öldürmediysen sadece noob bi hareket arenada BM hunterı petle dolastırmaya benzer.)
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Dknın pvpdeki avantajları kısa sürede yüksek dmg vurma ve casterların yeteneklerini bozabilme

Bir class hem anti meele hemde anti caster olamaz.Olabiliyorsa buna warcraft evreninde DeathKıN@yt diyorlar.
Bütün pvp mekanikleri dolaylı yollardan bir classa verilirmi yahu insan bu kadarmı aptal/düşüncesiz olur?
Hadi verdin o damagelar nedir?
Bilmiyormusun dominant bi class yaratacağını.
Çok merak ediyorum yeni bir class diye popülarite arttırmak içinmi böyle bir yol izlediler yoksa developerlar/testerlar hakkaten odunmu diye...
Sosyal ağlarda paylaş

Pvp'den bir haber insanlar var topicte. Eğer arenada kendinize Frostbolt cast ettiriyorsanız ya sizde ya partnerinizde sorun var yada mage/rogue setupının sürtüğü bir setup oynuyorsunuz.

Yoksa gerçekten çok zor yahu frostbolt yemek. Ve vurduğu da 5k, herkesin canı 20+'yken ne bu frost mage nuke'u muhabbeti anlayamıyorum. Frost mage dmg'ı şu an çok düşük bu oyunda, onun haricinde gayet şahane class mage. Tek sorunu damage vermek için tek bir aralığının olması, onun harici %15 crit chance 2-5, 3k frostbolt atarak kendinize güldürüyorsunuz. Zıplayıp icelance'le oynayan mage geri zekaldır, pvp'den haberi yoktur, yada DK'le dövüşüyordur zira tek bir cast şansı bile vermez, lichborn açar sheep yemez efsanedir.

Kendinize gelin. DK Orgrimmar önünde duel harici Frost mage'e maç vermez arenada. DK'ler arenaya Unholy girer, o yüzden "O ikinci pet talentla geliyor" gibi argümanlarla gelmeyiniz bütün bir class'ı Frost'a adamışken, komik oluyor.

tekrar söylüyorum, mail üstüne 9k vuran class mage'in eline 30 saniyede bir removable bir stundan geçen 7-8klık burst'e ağlamasın. hiçbir penaltısı olmadan sürekli vuruyorsunuz siz onu, sağa sola ölüm saçıp pasid defanslarla koşturarak ve cast, line of sight derdi olmadan.

bütün WoW pvp dünyası dk dk diye ağlıyor, bir bildikleri var bence. Bu kadar sinek yanılıyor olamaz.

Kendim de şu an DK oynuyorum yan proje olarak, ben böyle beleş class görmedim arkadaş. Anadan doğma imba.
Sosyal ağlarda paylaş

Optimus said:

dedinki dk oyun mekaniğini incelemediğim bi class nasıl yapıyor bilmiyorum.E ozaman dklar konusunda nasıl laf söyleyebiliosun :S bilmeden etmeden. Bu OHA mageler instant pyro atıo yoka artık cok imba olmus demeye benzio :S

Ben "Ohaa DK benin uzaktan yanına çekiyor" dersem o ancak o zaman benzer bu duruma. Elbetteki günde 30 kere karşılaştığım bir rakibin kullandığı tüm skilleri ve ona karşı kullanacaklarımı biliyorum.

Ama arkadaşıma nükerken dünyanın öbür ucundan bana nasıl hasar veriyor gerçekten algılıyamıyorum. Yada pro olduğu her hareketinden belli DK'lardan arada bir yediğim 9k'lar nerden çıkıyor onuda anlamıyorum. En noob DK'dan bile 7k+ hasarı nerdeyse her yanıma girdiği anda yemeyide anlamıyorum. Bu skill'leri hangi sıklıkla atabildiğini ya da bunlarla kaç vurduğunuda ezbere bilmiyorum.

Düne kadar, kite manyağı yaptığımız DK'nın sanki warlock kitelıyoruz gibi hasar vermeseinide anlamıyordum, The_Delucian saolsun o kısmı biraz netleşti. Ama dün net bir şekilde gördüm ki shamanla 20+ yardda kalarak kite yapılmıyor yada ben beceremiyorum. Adamı 40 saniye kiteladım gene yerleştirdi 30k yı böğrüme, riptide'ı ve ES'ı sürekli takım arkadaşlarıma atmak zorunda kaldığım için maçı kaybediyorduk nerdeyse.

Bu sefer baya baya bekliyordum bu hasarı yoksa 2 gün önce olsa ben gene "neyle vuruyor bu kadar hasarı lan bu herif" diye kendime dikkat etmiyecektim, CD patlatıyor diye düşünecektim ve ölecektim.
Sosyal ağlarda paylaş

Dk nın en buyuk sacmalıklarından biri 10 sn de bir 4 sn school lock eden silence ve 5 sn lik extra silence.

eger instant olmayan bir heal cast ederken silence yersen ve 3.-4. sn sinde strangulate yersen 8-9 sn silence ki sonrasında ilk silence ın Cd nerdeyse Up yine yani 9 sn lik silence dan cıkınca yine sadece instant ları kullanabileceksin eger Dk yı CC leyecek bir durumunuz yoksa,

Dk ile 2v2 dede 3v3 dede unhloy 3 desiase yaymak 3 GCD suruyor, sonrasında rakip takımdaki herkes 3 desiase toplamda 2v2 de 6 3 v 3 de 9 overheal yada dispellemek imkansız (healersan) cunku aynı dk peti ve tepende gargoyle u silence lock tehtidi ile tepende. 1900 rating li palam vardı oda fena degil ama silence yok hatta stundan baska birsey yok bıraktım retro palayı, Dk ile oynuyorum daha kotu gearda cok daha iyi sonuclar cıkıyor, nerflenmeli bakalım noolcak
Sosyal ağlarda paylaş

Anasını satayım kaç senedir oynadığım char, bırakamadım bir türlü. TBC bitmeden 3000 YTL cash teklif ettiler satmadım. Kıçı boklu sümüklü, gördüğü en yüksek rating 1600 olan isveçli bebeler kendilerini kahraman zannetsin diye koydukları class yüzünden silicem charı az kaldı.

Allah belalarını versin.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...