Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Dns Hatası

Buyse

Öne çıkan mesajlar

Modem arayüzüne bir bak. Orada otomatik dns seçeneğini aktif et. Ki bilgisayardan yapacağın DNS ayarları düzgün çalışsın. host dosyasında yaptığın ayarlar sitelerle ilgilidir. O sitelerle ilgili problem yaşaman lazım. ancak sen genelş DNS hatası alıyorsun anladığım kadarı ile. bu nedenle modem arayüzünden kontrol ve düzeltme gerekebilir. Görmeden genel olarak cevap verebiliyorum ancak.
Sosyal ağlarda paylaş

open dns i kullanıyorsan son zamanlarda baya sorun çıkartıyor.

4.2.2.5
4.2.2.1
208.67.220.220
208.67.222.222
ben bunları kullanıyorum ağırlıkta ve dediğim gibi gün içerisinde google'ı bile açamadığım oluyor.

hatta yeri gelmişken sorayım, var mı başka sağlıklı dns bunlardan başka?
Sosyal ağlarda paylaş

dünden beri 4,5 gblık bi film indirmeye calışıyorum arada hep dns hatası verdi. Zaten arada sırada sitelerdede hata vermeye başlamıştı. youtube icin bende 4222 lik ayarı yapanlardanım. aradım ttneti sordum calışmada yokmuş bi dns verdi 195.175.39.39 - 195.175.39.40.
ekledim şimdilik sorun yok hızımda eskiye döndü diyebilirim. belki işe yarar.
Sosyal ağlarda paylaş

Böjeek said:
dünden beri 4,5 gblık bi film indirmeye calışıyorum arada hep dns hatası verdi. Zaten arada sırada sitelerdede hata vermeye başlamıştı. youtube icin bende 4222 lik ayarı yapanlardanım. aradım ttneti sordum calışmada yokmuş bi dns verdi 195.175.39.39 - 195.175.39.40.
ekledim şimdilik sorun yok hızımda eskiye döndü diyebilirim. belki işe yarar.

bu dns adresini arkadaş söyledi bugün.dotadaki delayi halletmeye çalışıyoduk dnsi değiştirelim dedik.benim dns tt'nin değilmiş -gerçi onlar verdi diye hatırlıyorum- dnsi değşitirdim bunla patiye girerken bağlantı kesildi diyor sürekli.işin kötüsü ss almıştım geri dönerim die sildim sonra ssyi bi an dalgınlığıma geldi gg'yim şu an.var mı özelden dns söyleyebilcek arkadaş madurum
Sosyal ağlarda paylaş

Mum_Chamber said:
Derdiniz sadece youtube ise hosts dosyanizda da degisiklik yapabilirsiniz. Sonra orayi burayi acamama sorunlari kalmaz

Maalesef TT DNS sunuculari cok ozurlu ve DNS cache'lerini cok uzun sure tutuyorlar. O yuzden tavsiye etmiyorum bunu.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...