Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Game of Thrones (2011) (Sadece dizi, kitap konuşmak yasak!) - HBO

GERGE

Öne çıkan mesajlar

escape said:

o sarışın lavuk kim oluyorda ned e o şekilde davranıyor? emri kral mı verdi? tamam kardeşini geri istiyor ama sen mafya gibi mekan basıp bi büyük bir mafya babasını savunmasız yakalayıp nasıl olurda bacagından yaralarsın? bunun arkası gelmezmi kardeş? adamın kıcından kan almazlarmı?

şimdi ben kitapları okumadım ama genelde krallıklarda (günümüzde abd başkanının en yakınında bulunabilen gerektiğinde CIA i bile devre dışı bırakabilen Gizli Servis) kralın birebir koruması olan bi askeri rütbe var. bunlar sadece krala bağlı olurlar royal guard şeklinde, ordu komutanı gelip bu kralın bizzat koruması olan adamı gel şurda savaş diye çağıramaz ya da izin alması gerekir kraldan, dizide jamie lannister da bi Kingsguard olmakta ve onun forsunu kullanmakta.... emri kral vermese bile Eddard, Hand of Kinglikten istifa ettiği anda statü bakımında bi anda orta seviyelere indi uzaktaki Winterfell Lord'u olarak. Kingsguard + Sir olan bi adam için herhangi bi lord olarak görebiliyo sanırım o yüzden de yetki aramıyo

Sosyal ağlarda paylaş

SuSaNoO said:

escape said:

o sarışın lavuk kim oluyorda ned e o şekilde davranıyor? emri kral mı verdi? tamam kardeşini geri istiyor ama sen mafya gibi mekan basıp bi büyük bir mafya babasını savunmasız yakalayıp nasıl olurda bacagından yaralarsın? bunun arkası gelmezmi kardeş? adamın kıcından kan almazlarmı?

şimdi ben kitapları okumadım ama genelde krallıklarda (günümüzde abd başkanının en yakınında bulunabilen gerektiğinde CIA i bile devre dışı bırakabilen Gizli Servis) kralın birebir koruması olan bi askeri rütbe var. bunlar sadece krala bağlı olurlar royal guard şeklinde, ordu komutanı gelip bu kralın bizzat koruması olan adamı gel şurda savaş diye çağıramaz ya da izin alması gerekir kraldan, dizide jamie lannister da bi Kingsguard olmakta ve onun forsunu kullanmakta.... emri kral vermese bile Eddard, Hand of Kinglikten istifa ettiği anda statü bakımında bi anda orta seviyelere indi uzaktaki Winterfell Lord'u olarak. Kingsguard + Sir olan bi adam için herhangi bi lord olarak görebiliyo sanırım o yüzden de yetki aramıyo

onun fors lannister olmasından geliyor, yoksa kingsguard gidipte 7 büyük aileden birinin başına kafa tutamaz...

Sosyal ağlarda paylaş

adamın yamuk olmasının ve lannister olmasının etkisinin olduğu çok barizdi onu belirtmeye gerek duymadığımdan yazmadım, bi de kitabı okumadığımdan kralın, lordların, konsey üyelerinin ve gerisinin hiyerarşisini bilmiyorum. diziden anladığım motivleri yazdım.

aquila said:

yanindakiler de lannister adami zaten.

hmm anladım. ben lesser kingsguardları alıp gitti sanmıştım.
bu arada dün NA serverında Aquila diye birini yendim. Terran oynuyodu, -paticik? dedim "?" dedi. "nvm" dedim. dfg aklımda kalmış NA da oynuyorum dediğin.
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...