Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Vücut geliştirme ile ilgili

Dennis

Öne çıkan mesajlar

Bence hindi göğsü baya lezzetli. Kırmızı ete daha yakın bir tadı var. Ama ben haşlamadan çok ızgara seviyorum. Bol baharatlayacaksın kimyon, kekik, tuzot vs ile.

Ton balığı için ise Migros'taki Migros marka balıklar uygundu sanki. Yağlı olanlarının yağını süzsende içine çekmiş oluyor ama zararlı değil yağlı olması. Kalori artıyor sadece biraz.
Sosyal ağlarda paylaş

creatine glutamine, bcaa, casein'den herhangi birini kullananlar parmak kaldırsın. bi analiz yapar mısınız arkadaşlar kullanmaya başladıktan sonraki değişiklikler hakkında?

bir de cut döneminde hydroxycut tarzı bir ürün kullanıp memnun kalan, evet işi çok kolaylaştırıyo vay canına bu nekibu böyle diyen var mı?
Sosyal ağlarda paylaş

Ben genelde bikaç supplement aynı anda kullanıyorum o yüzden o kesin şöyle bu kesin böyle diyemeyeceğim. Ama gözlemlerim şöyle:

Creatine kullandım. En etkili supplement bence. Yükleme yaparak daha iyi sonuç aldım. Yükleme bitince, idmanlarda performans çok ciddi artıyor. Ve creatine kullandığın süre boyunca çok iyi gidiyor. Ayrıca kasların içinde daha fazla su tutulmasını sağlıyor. Vücut daha dolgun duruyor. Proteinden sonra en alınası bu bence.

Glutamine kullandım. Neden bilmiyorum kendimi iyi hissetmemi sağlıyor. Görünürde creatine gibi çok birşey yapmıyor ama arka planda çok iyi çalıştığına inanıyorum. Bence creatineden sonra alınacak en iyi ikinci supplement olabilir. (proteinler hariç)

Casein'i genelde beyaz peynirden alıyorum uzun süredir. Şuana kadar hızlı ve platoya girmeden büyüdüm. Sanırım etkisi büyüktür bunda. Spora başladığımdan beri caseinsiz yatağa girdiğim çok az oldu. Casein proteini türkiyede pahalı. Ama 5lbs alınsa 2 ay rahat gider. Sonuçta whey gibi kullanmaya gerek yok. Her gece yatmadan alınırsa 76 porsiyon falan ediyor herhalde. İşte porsiyonlar biraz büyük alınırsa 2ay rahat gider yoksa 2,5ay gidebilir.

BCAA bir süre kullandım ama spora başladığım ilk zamanlarda kullandım. O zamanlar portakal yiyerek bile büyüyebildiğin için birşey söylemek doğru olmaz sanırım.
Sosyal ağlarda paylaş

Ben de creatine kullandim ama faydasını göremedim. Yükleme yapmadım, her gün sabahları bir kaşık (4-5gram) aldım. 5-10 dakika bekletilmiş çaya karıştırıyordum. Çayla olunca çok rahat çözülüyor. Yalnız yeni kaynamış haldeyken karıştırmamak gerekiyormuş. Çok sıcak suyla karışınca etkisini yitiriyormuş.

4-5 hafta boyunca her gün kullanıp sonrasında 3-4 hafta ara verdim. Bunu iki döngü yaptım. Bir kaç aydır kullanmıyorum. Ay sonuna doğru yağ yakma diyetinden çıkıp adam gibi yemeye başlayınca tekrar başlicam. Bu sefer yükleme dönemi de yapayım diyorum ama tam nasıl oluyor emin değilim. Herkes farklı bir şey söylüyor. İlk hafta boyunca günde 20 gram, sonrasında 5 gram ile denemeyi düşünüyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

ya bugun casein - glutamine - creatine uclusunu hocama sordum, casein ve glutamine e ok dedi ancak creatine i tavsiye etmedi , vucudunda su tutup biraktigin anda suyun gitmesi ile huzne ugrayabilirsin dedi.

creatine hakkinda hep ayni seyler yaziyor zaten guzel ama sisirip sonrasinda indiriyor genel olarak performans artisi falan sagliyor deniyor.

sisme balon gibi sis in sis in olmayalim :)

bu arada casein bulamiyorum dukkanlarda enteresan olarak.

caseini hangi peynirde buluyorsun perfect ?
Sosyal ağlarda paylaş

Casein her türlü süt ürününde var. Yağı ve şekeri (laktozu) en az olan lor peyniri olduğu için o yeniliyor genelde.

Kanuni said:
creatine hakkinda hep ayni seyler yaziyor zaten guzel ama sisirip sonrasinda indiriyor genel olarak performans artisi falan sagliyor deniyor.

sisme balon gibi sis in sis in olmayalim :)

Ben öyle bir şişkinlik farketmedim ama günde sadece 5 gram kullandığım için olabilir. Ya da farketmemem yağ oranımın yüksek olmasından da kaynaklı olabilir. Hani yağ oranın çok azsa, karın kasların gözüküyorsa falan daha rahat farkedilir o tür şişkinlikler gibime geliyor.
Sosyal ağlarda paylaş

@Kanuni
Casein için tercihim aslında yağsız lor ama onu yaşadığım yerde istediğim oranlarda bulamadığım için beyaz peynir tüketiyorum. Tavsiyem Sütaş Light beyaz peynir. 25gr protein 5gr falan yağ var unuttum şimdi tam oranlarını. Proteinden eminim ama. 700gr olanından alıyorum. 7'ye bölüp her gece su ile biraz yıkayıp glutamine ile indiriyorum mideye yatmadan.

Creatine öyle çok şişirip söndürmüyor ama. Yani ben pek birşey farketmedim. Ama benimde yağ oranım yüksekti kullanırken. Belki ondandır.

Faydası şöyle, idmanda performansı arttırıyor. Daha sert giriyorsunuz. Daha ağır idman yapıp daha fazla kas parçalayıp daha fazla inşa edebiliyorsunuz. Su tutması ve şiş göstermesi asıl olayı değil bence. Tabi anabolik etkisi de olması lazım ama asıl etki eden bence ilk özelliği.
Sosyal ağlarda paylaş

Şimdi bir iki makale okudum da vücutta alkol varken ilk kullanılan enerji alkol oluyormuş. Dolayısıyla yağ yakımı da duruyormuş. Ben de diyorum niye alkol alınca devamlı koşasım geliyor. Evden okuldaki parti yürüyerek 40 dakka. Geçen saatin 2'sinde "kim yürüyecek o kadar yolu şimdi poff" diyerek koşmaya başladım. 15 dakkada evdeydim. :)
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...