Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Vücut geliştirme ile ilgili

Dennis

Öne çıkan mesajlar

Malesef henüz bi haber yok :S Bekliyorum bari gümrükten bi yazı falan gelsin diye ya..

Bizim antrenör çok salak ölçüleri bile yanlış alıyo ama aldığı ölçüler geçen aya göre az çıktı baya, kendim alırsam doru düzgün anlıycam ne olmuş ne bitmiş. Ama şimdilik defin. iyi gidiyo gibi görünüyo :)
Sosyal ağlarda paylaş

Protein tozu aldım yalnız ne zaman kullanacagıma karar veremedim. antrenmandan önce,sonra sabahleyin veya yatmadan önce alınabilir diyorlar. öğle ve akşam yemeklerinde yeteri kadar protein alıyorum. bugün antrenmanım yok,bacak kaslarım çok ağrıyor koşuya cıkamicam. karın,göğüs,triceps çalışcam evde. Antrenmandan hemen sonra akşam yemeği olarak 2 yumurta ve 50gr lor yicem. sanırım tek çare akşam yemeginden 3 saat sonra suyla 30gr kadar protein almak. Sizce gün içinde ne zaman almalıyım?

Muay thai yaptıgım günler yanımda götürüp hemen antrenman sonrası içmeyi düşünüyorum ama bu vücut 3 saatte 30gr proteini sindirir fazlasını atar vs. olayı kafamı karıştırıyor.

Bu arada 88 kiloyum,haftada 3 gün mt diğer günler koşuyorum ve ev kol,göğüs,triceps vs. çalışıyorum. hem kaslanıp hem 78e düşmeyi hedefliyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

delircem inanilmaz sekilde fistik cekiyor canim, findigi biliyoruz normal miktardakindeki yaglar bunye icin faydali ama fistik ? ya fistik ? 100 graminda 25-30 gr protein var yaziyor, ancak gerisi normal olarak yag ve karbonhidrat arti tuz hadi karb ve tuzu gectim ama icerdigi yaglarin bunye acisindan yarari ve zarari neler? yagdan uzak dururken yakalanmayalim. hani biriniz cikip gunde 100 gr fistik hem gym icin hem bunye icin superdir dese atlicam opucem o derece istek var su an.

cok fena canim cekiyor cok, delirme asamasina geldim geliyorum gelicem yani o derece. takinti oldu.
Sosyal ağlarda paylaş

umph arastirdim simdi hafifce, kizarmis veya tuzlusunu yemeyin diyorlar, zaten 600 kaloriye yakin veriyor kilo vermeye calisiyorum birde bu kalori ustume biner ama haftada 1-2 yenir ya :D

bu arada 47 gr yag var 100 graminda ve bunun sadece 7 grami bad fat gerisi good fat (kolesterolu azaltan yukselten seklinde)

taze fresh fistigi oneriyorlar onuda ben kendime onermiyorum hehe.

nerden takildim bugun bu fistik deliligine kesin vucudum istiyor bir seyler bununda cogu herhalde fistikta var. yersem! kendi kendime gaz calismalari volume 1.
Sosyal ağlarda paylaş

Ben de kaju fıstığı yiyorum deli gibi. Başlayınca kendimi durduramıyorum ama o yüzden böyle bir avuç (15-20 tane) alıp onla sınırlıyorum kendimi. Gece yatmadan cottage cheese yanında yiyorum özellikle. Casein yanında yağ da yiyince protein daha uzun süre gidiyor diye bir şey okumuştum. Ne kadar doğru bilmiyorum ama zaten peynirin yanında çok lezzetli oluyor. :)
Sosyal ağlarda paylaş

Selam

ben salona başlayalı 1 ay oldu
çok da sıkı olmayan diyet yaptım
genelde bol bel odaklı hareketlerle üst kas gruplarının her biri için 3x10 tek hareket yazdılar

şimdi 1 ay sonu tartıldım
3 kilo vermişim
%18'den %16 'ya düşmüş yağ oranı
2cm beldeki simitte küçülme olmuş :D
diğer yerler aynı. az bişey göğüs küçülmüş.

1.84 boyum
80 kilom

Şimdi ben 1 ay daha incelmeye yağları yakmaya mı kasayım yoksa artık şekillenmek için koldur göğüstür abanayım mı?
Hangisi iyi olur?
Sosyal ağlarda paylaş

Ben güya cutting yapıyorum dimi.
Bugün sabah 1 muz 1 kase cornflakes ve protein tozuyla başladım
oglene dogru ekmek arası mezgit + meyve suyu ictim yüzmeye gittim
sonra cıktım dışarıad ekmek arası ızgara köfte yedim iddalarına göre 250gr idi et :P
ardından arkadaşlarla 1 bira içtim
sonra eve geldim bi baktım ac gibiyim
sahanda 3 yumurta yedim 1 2 dilim ekmekle
baktım kesmedi üstüne normal menümü yedim rendeli domatesli yogurtlu makarna +200 gr civarında tavuk ızgara
doktor bune ? : / fazladan 150 kalori falan güya su an durum ama tam net hesaplayamadım dfgdfg
@dynun
koldur göğüstür aban:D
Sosyal ağlarda paylaş

Tuzsuzu var da yağsızı olmaz ya. O tür yemişlerin (gavurların nut dediği) hepsinin dağılımı aşağı yukarı aynı. Badem, ceviz, fıstık, fındık, kaju vs hepsi yaklaşık %50 yağ, %25 protein, %25 carb. Değişen içindeki mineraller, yağ asitleri vs. O yüzden tek çeşit yemek yerine karıştırıp yemek en sağlıklısı.
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...