Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Vücut geliştirme ile ilgili

Dennis

Öne çıkan mesajlar

Bu kortizol muabbeti yüzünden ağırlık öncesi 25 dk eliptikte 300 kalori falan yaktım sonra ağırlığa geçtim.Bench press machinede ilk set 5 cıkaramıyordum 50 ile 7 yaptım rahat.Sonra military press machinede 50 deydim aynı 12 10 8 seti 60la rahat tamamladım.Sanırım eskiden iyi ısınamıyordum çok verimli geçti bugün hissediyorum.Böyle devam edicem artık mis gibi.Birde başladığımda 65 civarlarındaydım hala 65im :D
Ne cutting ne bulking işe yaradı heralde hehe
Sosyal ağlarda paylaş

Bugün kortizol muhabbeti nedeniyle ben de koşuyu başa aldım. Yarım saat koştuktan sonra antremana başladım. 2 saate yakın sürdü 30dk koştuğum için. Cut döneminde olduğum için bu kadar koşuyorum ama, azaltayım mı sizce koşu süremi?

Bir de göğüs içleri için tavsiye istemiştim kimseden ses çıkmadı ama şu şekilde bir göğüs programına geçtim önce eskisini sonra yenisini yazıcam buna bi yorum getirin lütfen.

eski göğüs prog.
----------------
incline barbell bench press
incline dumbell fly
barbell bench press
flat dumbell fly

yeni göğüs prog.
----------------
flat dumbell press
incline dumbell press
flat dumbell fly
dumbell pullover

Bir de pullover yaparken, boynum çok kasılıp geriliyor, hatta şu anda da ağrıyor :S
Sosyal ağlarda paylaş

Maedhros said:

Birde başladığımda 65 civarlarındaydım hala 65im :D
Ne cutting ne bulking işe yaradı heralde hehe

ne zaman bulking yapıcaz ne zaman cut yapıcaz ben hala anlamış değilim zaten..

birde dumbell pullover hareketinin doğrusu aşağadakilerden hangisi?
Sosyal ağlarda paylaş

Ben de güç arttırma programı çerçevesinde göğüs için haftada bir kez 3x5 bench press yapıyordum. Onun dışında diğer günler içinde şınav vb olan cardio programları yapıyordum. Spor salonuna gittiğim saatlerde adam gibi spotter bulamadığım için başka bir göğüs programı denemek istiyorum ben de. 5 replik bench press'lere girmekten korkar oldum.

Güç yerine hypertrophy denicem. Zaten göğüs için gücün çok da önemi yok gibi. Daha çok estetik bir şey. Squat, deadlift ve overhead press için 3x5 devam etcem. Göğüs için her hafta şu iki program arasında değiştirmeyi düşünüyorum (hepsi 3x8):

1.
Incline Dumbbell Press
Flat Dumbbell Fly
Chest Dip

2.
Pullover
Flat Dumbbell Press
Chest Dip
Sosyal ağlarda paylaş

Mirage ben bir önceki sayfada yazmıştım kendi yeni göğüs programını senin programda dips var gerçi yeterince yorar da. Ben bu güç arttırma programı tarzı bir programı hiç denemedim daha önce, kiloları daha rahat arttırmak amaçlı bir şey mi yani tam olarak hedef nedir bu olayda? Bir de benim göğüs prog. için yazdığıma bi bakabilir misin??
Sosyal ağlarda paylaş

Amaç vücut geliştirmekten çok genel anlamda güçlenmek. Vücudu şekle sokmak ve kaslara hacim vermek ikinci planda.

Göğüs programını gördüm de yorum yapmadım çünkü ben de bilmiyorum. Kendim o hareketleri koyarken de üst/orta/alt göğüs için birer hareket koydum. Incline üst göğüs için, flat orta için, dips alt için. Böyle yapmak şart değil tabi. Denemek istiyorum sadece.
Sosyal ağlarda paylaş

Mirage said:

Cons said:

1 haftadır hastayım gidemiyorum spora moralim bozulucak diye topice ve aynaya bakamıyorum lan of.

Ben de 2 gündür hastayım. En çok üzüldüğüm şey sporu kaçırmış olmam. Biraz takıntı yaptığımızın göstergesi bu bence. Daha iki workout daha kaçırcam en az. Sonrakilerde de yavaş başlamam gerekcek. Moralim çok bozuk ama yapılcak pek bir şey yok. Beslenmeme dikkat edip bütün gün dinleniyorum.

Geçen hafta sırtım kilitlendi. Tam nedir ne değildir işte bilmiyorum, kas gevşetici iğne ile anca açıldı. Üstüne sınavlar projeler uykusuzluk; son iki haftadır hiçbirşeyden memnun değilim. Beslenme düzenimde tamamen bozuldu 1 haftadır. Dün erken yatıp bugün erken kalkıp sıfırladım kendimi hem uyku hem yemek konusunda.

Gerçekten takıntı oluyor bende. Yine kaçtı. Kardioda yapmadım. beslenmede şöyle oldu, kimbilir nasıl geriledim, sürekliliğini bozdum programın falan filan diye kendimi yedim.

Cidden takıntılı olmuşuz. Ama başarılı olmak için biraz takıntı şart sanırım. Buarada son zamanlarda bende güç düşüşü olmaya başladı. Sıcaklardan sanırım çok ağır giremiyorum artık. Daha öncede olmuştu. Benzer durum yaşayan var mı?
Sosyal ağlarda paylaş

hiite başlıyayım diyordum bugün, 5 aydır yapamıyordum

15 dk 30-60 yapıcam, çıkışta da yine bir ölçek whey+20 gr karbonhidrat

başka bir şey yapayım mı gitmeden önce/sonra/esnasında ?

ve de ben fazla yağları eritme seansına geçtim, yine gün içi bölünmüş proteinler şeklinde gitsem ama kaloriyi azaltsam işler mi, farklı bir şey mi gerek ?
Sosyal ağlarda paylaş

Fazlam var derken yemedim -1000 yani
cuttingimsi birşeye girdim artık %12yi 9lara cekicem pis göbegimi eriticemde.Çok hızlı verip kaslardan yemiyim diyorum 3 gram kas var zaten :P
Bu arada bu işin mekaniğini bilen biri söylesin tecrübelerinden falan yararlanıp.Kas yeme evresi ani enerji ihtiyacı dışında yoksa cutting yapanlar nasıl kasta kaybediyo inceden anlamıyorum her daim protein basıyoruz bünyeye zaten?
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...