Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Vücut geliştirme ile ilgili

Dennis

Öne çıkan mesajlar

Beslenmemi duzene sokup diyette oldugum donemde sunu ogrendim. Aclik hissinin midedeki yiyecek miktariyla ilgili olmadigini. Olay kan sekerinde bitiyormus. Ben de 2 tane orta boy pizza yiyip 2 saat sonra aclik duyup bir orta boy pizza daha goturdugum zamanlari biliyorum. Pizzalari goturuken benim kan sekeri de sinus dalgasi ciziyormus resmen. Simdi butun beslenmeme glisemik indeksi dusuk ve lifli gidalari soktum, mutluyum.

http://www.glycemicindex.com/
Sosyal ağlarda paylaş

Maedhros said:

Kamerlos siteyi de paylaşabilir misin?
Bende ağır ağırlık sonrası 30 dk koşanlardanım bi halta yaramıyosa bırakalım bari ne kadar doğru merak ettim şimdi bu yazıyı.

bodyforumtr.com

benzer özellikte yazılar bulunabiliyor bu sitede özellikle flexor'un konularındaki açıklamaları baya bilimsel oluyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Laorx said:

posalı yiyeceklerin glisemik indeksleri düşüktür: kurufasulye, nohut, mercimek, bulgur, kepekli ekmek, elma, armut, portakal gibi yiyecekler bu gruba girerler.
glisemik indeksi yüksek olan yiyecekler, kan şekerini hızla yükseltirler: beyaz ekmek, patates, pirinç, havuç, muz, kavun ve üzüm, kurutulmuş meyveler (kuru üzüm, kuru kayısı, kuru erik) bu gruba girer.

abi oha crit direk yanliz cok saol ya direk sebebi buymus
Sosyal ağlarda paylaş

Ben tam olarak ne bulking ne cutting yapıyorum.Bu şekilde çok zahmetli ilerledim ve hala 10 yıllık göbeğim hala duruyor azalmış olsada.Kas kütlem arttı yağ kütlemde azaldı bu kesin eskisi kadar yok göbek fakat ben hepsinin gitmesini istiyorum.Daha sonra yine bulkinge geçerim göbeklenirim sorun değil.Şimdi merak ettiğim şey sanırım en çok beslenmeden kaybediyorum.Her ağırlık antremanım sonrası 300 kalorilik koşu yapıyorum haftada 3 üstüne 2 gün yüzüyorum 500 600 metre.Sanırım beslenmede sorunlarım var.
Sabah kalkıp 1 kase cornflakes sütle+protein tozu suyla.
Öğlen normal yemek genelde balık oluyor fakat kızartma oluyor bu dışarda olduğu için en protein içeriği yüksek düzgün bu var aklımda.
Sonra antreman.
Daha sonra 1 kase makarna +4 5 kaşık normal yoğurt +3 ince dilim tavuk.Tavukları çok az zeytinyağına bulayıp tost makinasında kızartıyorum.Yanında biraz yeşillik oluyor çeşitli.
Daha sonra aynısından.

Akşam yatmadan önce 0.1 yağlı 300ml civarı süt+protein tozu.

Daha fazla öğün yemiyorum bunlar bile hiç acıktırmıyor beni.Öğünlerde %10 azaltıyorum genelde bırakıyorum tabakta yeni olarak onun dışında.
Sizce beslenmede ne gibi şeyler yapılmalı.Kalori kısmak için.
Tavuklar zeytinyağsız pek zor yeniyor ince olduklarından.Makarnadan kıssam karbonhidrat yeterli olacak mı?
Napsam :D
Sosyal ağlarda paylaş

Balıgın yanında havuc falan çeşitli yeşillik oluyor onları yiyorum.Onun dışında meyve haftada 1 2 oluyor kivi muz alınca onları tüketiyorum.Son 1 aya kadar gayet tutarlıydım(burası netleşsin 2.5 ay kesin net böyleyim) bu ay 2 kere 3 kücük hamburger mayonezsiz ve 1 whopper menü yedim :P onun dışında yok denecek kadar az.3 ayda 3 kutu kola tadında az yapmışımdır kacamak.Beslenmemde sorun yoksa o zaman devam edicem.Belkide biraz azalmıştır yağ verme işi hiç vermiyorum gibi geliyordur ondan.Biraz obsesife bağladım :P
Sosyal ağlarda paylaş

Evet zaten az yiyorsun bunu da kisarsan iyice protein tozlariyla beslenen adama donersin. :p Agrilar icin mesela yuzmeyi cikarmayi deneyebilirsin. Bu kadar az beslenip agirlik+cardio+yuzme biraz agir gibi cunku. Bence yediklerini azaltmaktan cok artirmayi dusun tabi bir porsiyon daha kizartma soyle demiyorum. Yagsiz izgara yapin, haslayin oh miss ne guzel. Yagsiz yogurt ariyorsan SEK Yagsiz Yogurt var 500gr'lik pakette ben her gun yiyorum %0.75' yag var sadece.
Sosyal ağlarda paylaş

thorine yoğurt önerisi için teşekkürler.
Bu arada iphone almıştım kalorimetre die bişi yükledim şimdi artık ordan log tutucam yediklerimi.Bugünü hesapladım yaklaşık 200 kalori kardaymışım.Bakalım böyle böyle gidicem artık :)
Bitanede fitness programı arıyorum şimdi log tutabilecegim :D
Zegna bu sorunu sanki cevaplamışlardı.Protein tozunda bcaa var fazladan bcaa almanın zararı yok denmişti.Amino asit içinde öyledir sanırım.İkisi sıkıntılı olmaz gibi geldi bana
Sosyal ağlarda paylaş

Cons said:

1 haftadır hastayım gidemiyorum spora moralim bozulucak diye topice ve aynaya bakamıyorum lan of.

Ben de 2 gündür hastayım. En çok üzüldüğüm şey sporu kaçırmış olmam. Biraz takıntı yaptığımızın göstergesi bu bence. Daha iki workout daha kaçırcam en az. Sonrakilerde de yavaş başlamam gerekcek. Moralim çok bozuk ama yapılcak pek bir şey yok. Beslenmeme dikkat edip bütün gün dinleniyorum.

Edit: Dün ateşim vardı baya. Ateş olunca ter ve tuvalet ile çok su kaybı oluyor. Boğazım ağrıdığı için pek su içemediğim halde her yarım saatte bir tuvalete gidiyordum. Ben normalde 4-5 litre su içerim en az. Resmen göbek 3-4 santim inceldi böyle süzüldüm susuzluktan.
Sosyal ağlarda paylaş

kılçığına kadar düşünmeye gerek var mı böyle ya. Alın biraz amino/whey. Setleri düzgün yapın, molaları kısa tutun. İyi uyuyun falan.

Haftada benim gibi ayrıca 1 basket-1halı saha maçı falan yapıp arada kaya tırmanışı falan yapıyorsanız da ne bulursanız yiyin, yakıyorsunuz zaten.

Ha yakında biraz kreatin alacağım ben o kadar, başka birşey lazım değil ki insan gibi kalınmak isteniyorsa.
Sosyal ağlarda paylaş

Myshkin said:

Biri bana yardım etsin lütfen.

Sol bileğim incinmişti, acı geçmediği için bıraktım ağırlık çalışmayı. 1 hafta oldu hâlâ günlük hayatta bile acıyor bir şeyler yaparken.

Ben de karındaki yağları eritmeye odaklanayım dedim, aylarca düzenli spor yaptıktan sonra çat diye bırakmak çok zor geldi.

şimdi bana bir spor ve yemek programı önerebilir misiniz lütfen, internetten bakıyorum beğendiğiniz makalelerin linkini atsanız falan bile müteşekkir kalırım.

bir de ağırlığı bıraktım ama protein almaya devam etmeli miyim?

2.5 dakka 16yla koşup 1.5 dakka 6yla yürüyorum. Bu şekilde 30 dakka koşuyorum. Sonra üst karın ve alt karın çalışıyorum. Başka neler yapabilirim, sürelerim nasıl?

Protein tozunu almaya devam edeyim mi? Yoksa yumurta-et ağırlıklı beslenmeyle halledebilir miyim?

Bacak da çalışmayı bıraktım, moral bozukluğu baş gösteri valla.
Sosyal ağlarda paylaş

Kemarlos said:

göğüslerimin dış bölgelerinin gelişimi gayet güzel ama içler çok boş görünmeye başladı dışlara oranla, ne yapmalıyım?

göğüs programım
---------------
incline barbell bench press
incline dumbell fly
barbell bench press
dumbell fly

Arada kaynamıştı tekrarlıyorum o yüzden.
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...