Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Vücut geliştirme ile ilgili

Dennis

Öne çıkan mesajlar

ya, yağ vermek istiyorum, ama az bişi kaldı sayılır, verilmiyo :S yemekten de ne kadar, ve nasıl kısacağımı bilmiyorum.

uyanınca: 1ölçek protein tozu (üzüm suyu ile)

sabah kahvaltısında yarım-tam dilim ekmek, yarım kase lorlu 3-4 yumurta. 2sinin sarısı yok.

öğle: genelde wooper mayonezsiz. patatesleri yemeden. içecek light.
öğle yemeğini evde yeme şansım varsa o zaman genelde yağsız tuzsuz bulg. pilavı ve ton balığı, 1kase yoğur, salata, 1 bardak mevya suyu veya light kola.

arada antremana kadar vaktim varsa 1 avuç fındık, yanında 500ml light süt.

hemen antreman sonrası: protein tozu (üzüm suyu ile) + muz

akşam: 1 tabak bulgur pilavı yağsız tuzsuz(öle aşırı tepeleme koymuyorum, normal 1 tabak gibi) 100gr ton balığı(light) veya iyice süzülmüş, 1kase yoğurt, salata, 1bardak light kola veya meyva suyu.

eğer antremansız bir gün ise antreman gününde antreman sonrasında aldığım protein tozunu öğle yemeğinden 3 saat sonra 500ml light süt ile yanında 1 avuç fındık yiyerek ara öğüne çeviriyorum.

yağ verim hızımı arttırmak istiyorum. bana bi yol gösterin arkadaşlar.
Sosyal ağlarda paylaş

dirsegimin agrisi gecti, bugun cok ciddi ısıtıp yuksek agırlık french e girdim denemek icin, kıtırdama ve agrı olmadı.

yalnız ne zamandır yazıcam unutuyorum, sag bilegim ve surası agrıyo adını bilemedim aha resimdeki noktanın tam kol icine gelen kısmı. http://img301.imageshack.us/img301/5435/kolsdf.jpg

hyr isin kotusu orayı dinlendirme gibi bi sansımda yok, illaki bisiler biniyo yani calısırken.

ozellikle barbell ile biceps calısırken agrıyor. 2 haftadır haftada 5 gun gittim, fazla zorladım sanırım. 5 6 gundur de gecmedi.

fikri olan?
Sosyal ağlarda paylaş

ha birde ne zamandır yazıcam unutuyorum. beslenmesini birazda olsa duzeltmek isteyen ama usenenler varsa ben sundan aldım super bisi.
teknosadan 35 mılyonamı ne almıstım.

http://images.hepsiburada.com/assets/MAG/200/mtsinsfs5701a.jpg

en alt bolmede kabı var pirinc icin, bi ust katada tavuk goguslerini koyuyorsunuz.

sebze filan yiyen orta katada sebze koyabilir.

suyunu koyup 60 dakkaya ayarlıyıp spora gıdıyosunuz, dondugunuzde lapa + tavugunuz hazır oluyor :D
Sosyal ağlarda paylaş

Kemarlos said:

ya, yağ vermek istiyorum, ama az bişi kaldı sayılır, verilmiyo :S yemekten de ne kadar, ve nasıl kısacağımı bilmiyorum.

uyanınca: 1ölçek protein tozu (üzüm suyu ile)

sabah kahvaltısında yarım-tam dilim ekmek, yarım kase lorlu 3-4 yumurta. 2sinin sarısı yok.

öğle: genelde wooper mayonezsiz. patatesleri yemeden. içecek light.
öğle yemeğini evde yeme şansım varsa o zaman genelde yağsız tuzsuz bulg. pilavı ve ton balığı, 1kase yoğur, salata, 1 bardak mevya suyu veya light kola.

arada antremana kadar vaktim varsa 1 avuç fındık, yanında 500ml light süt.

hemen antreman sonrası: protein tozu (üzüm suyu ile) + muz

akşam: 1 tabak bulgur pilavı yağsız tuzsuz(öle aşırı tepeleme koymuyorum, normal 1 tabak gibi) 100gr ton balığı(light) veya iyice süzülmüş, 1kase yoğurt, salata, 1bardak light kola veya meyva suyu.

eğer antremansız bir gün ise antreman gününde antreman sonrasında aldığım protein tozunu öğle yemeğinden 3 saat sonra 500ml light süt ile yanında 1 avuç fındık yiyerek ara öğüne çeviriyorum.

yağ verim hızımı arttırmak istiyorum. bana bi yol gösterin arkadaşlar.

hydroxycut hardcore al.
Sosyal ağlarda paylaş

Zegna said:

dirsegimin agrisi gecti, bugun cok ciddi ısıtıp yuksek agırlık french e girdim denemek icin, kıtırdama ve agrı olmadı.

yalnız ne zamandır yazıcam unutuyorum, sag bilegim ve surası agrıyo adını bilemedim aha resimdeki noktanın tam kol icine gelen kısmı. http://img301.imageshack.us/img301/5435/kolsdf.jpg

hyr isin kotusu orayı dinlendirme gibi bi sansımda yok, illaki bisiler biniyo yani calısırken.

ozellikle barbell ile biceps calısırken agrıyor. 2 haftadır haftada 5 gun gittim, fazla zorladım sanırım. 5 6 gundur de gecmedi.

fikri olan?

çalışmaya yeni mi başladın?
alt yapından bahsetmiyorum da.

eğer 1-2 ay falan olduysa normaldir. dumbell ları sıkı tutarken acır.

barbell curl yaptıktan sonar barı bırakınca da acıyormu?
acıyorsa normaldir zamanla geçer.

benimkilerde sızı yapıyordu. şimdi davul gibi şiştiler kalmadı bişi.
Sosyal ağlarda paylaş

niggaknow said:

Zegna said:

fikri olan?

çalışmaya yeni mi başladın?
alt yapından bahsetmiyorum da.

eğer 1-2 ay falan olduysa normaldir. dumbell ları sıkı tutarken acır.

barbell curl yaptıktan sonar barı bırakınca da acıyormu?
acıyorsa normaldir zamanla geçer.

benimkilerde sızı yapıyordu. şimdi davul gibi şiştiler kalmadı bişi.

zegna kemikten bahsediyosan benim de ağrıyo ora bayadır. paso bindiğinden de dinlenmyio haklısın. nörcez kol çalışamıyorm ya
Sosyal ağlarda paylaş

@Kemarlos,

Kalorileri azaltıcaksın, kardiyoları sağlam yapıcaksın. Başka pek bir yolu yok.

Whooper falan yiyorsun, light kola içiyorsun. Komple çıkar bunları hayatından. Kendini 1-2ay kampa alman lazım radikal değişiklikler için. Sabah kalkınca üzüm suyu ile alma whey'i. Ekstra kalori getiriyor. Su ile alırsan daha iyi. İdmandan sonra üzüm suyuna devam edebilirsin. Saplantılı olcaksın biraz açıkçası. 5gr yağı bile düşüneceksin. Her yemekte bak içinde ne vardır ne kadar vardır diye. Kendine katı davranmadan başarılı bir cut zor oluyor bence.

Gözlemleyemediğin yağlı gıdalar alıyor olabilirsin. Peynir, süt, yoğurt en light olanından yemeye çalış.

Yumurtaları kahvaltıda 5 beyaz + 1 tam şeklinde (yada daha fazla beyaz) yiyebilirsin. 1 tam yumurtada 7gr protein olduğu gibi 3gr'da yağ var.

*Buraya edit: Hep yağ yağ demişim. Çikolata, çay şekeri, konsantre meyve suları. Bunları da hayatından çıkarman lazım bir süre. İnsülini zıplatıp yağlandırırlar seni. Bazıları yağdan bile tehlikeli.

Hergün ne yediğini not al. Saat saat mümkünse gram gram (göz kararı). Daha sonra hesapla bakalım ortalama günde ne kadar yağ ne kadar protein ne kadar karb alıyorsun. Genel bir fikir edinince yağlar yüksekse ilk onları azalt çünkü daha kalorilidir, daha sonra karbları azaltmaya başla. 500kcal düşüş iyidir normalde. Kilo vermeye başladığın zaman o sınır civarında tutmaya çalış kalori alımını. Biraz deneme yanılma ile olan birşey. Ama sonuç veren bir beslenme rutini yakaladığın zaman aynı şekilde devam etmesi daha rahat oluyor. Buarada ilk önce bu bazal metabolizma altında kendin kilo verebildiğin noktayı bul bence. Sonra iyice define olmak istersen yağ yakıcı takviyesi ile iyice düşürebilirsin yağ oranını. En son kalan inatçı yağları atmak için destek bazen gerekebiliyor :)

Kolay gelsin.

*Edit 2: Muz yüksek kalorilidir. idmandan sonra değil önce tüketmen daha iyi. Ben idmana giderken yolda yiyorum bazen. Hem daha tok tutuyor.

Gece ağır öğünler yeme buarada. Saat 22.00'dan sonra 1 salata öğünü (ton balıklı veya peynirli) yatmadan öncede yiyorssan işte bir casein öğünü (beyaz peynir/lor) yeterli.

3 saatte bir protein almaya özen göster bir de. Bazen 2,5 bazen 3,5. Ağır bir öğün yediysen 3,5 olabilir. Whey aldıysan sadece 2 saat sonra bile tekrar protein alabilirsin. Hızlı emiliyor meret.

@Kanuni,

Animal cuts ile Hydroxycut Hardcore'u aynı anda almanın sebebi nedir?
Sosyal ağlarda paylaş

Zegna said:

ha birde ne zamandır yazıcam unutuyorum. beslenmesini birazda olsa duzeltmek isteyen ama usenenler varsa ben sundan aldım super bisi.
teknosadan 35 mılyonamı ne almıstım.

http://images.hepsiburada.com/assets/MAG/200/mtsinsfs5701a.jpg

en alt bolmede kabı var pirinc icin, bi ust katada tavuk goguslerini koyuyorsunuz.

sebze filan yiyen orta katada sebze koyabilir.

suyunu koyup 60 dakkaya ayarlıyıp spora gıdıyosunuz, dondugunuzde lapa + tavugunuz hazır oluyor :D

abi bunu yazmaya girdim ya ahahah yuh!

Dün aldım bu aletten,çok çok iyi.
Sosyal ağlarda paylaş

Perfectionist said:

@Kanuni,

Animal cuts ile Hydroxycut Hardcore'u aynı anda almanın sebebi nedir?

hoppaaaa kusura bakmayin yanlis yazmisim animal cut degil animal pak aliyorum mineral vitamin ihtiva eden 11 adet haptan olusan nane. icmesi olum 11 adet hapi ve bazilari gercekten buyuk.

editlenmiyorda simdi postum neyse o cut degil pak.
Sosyal ağlarda paylaş

Şu Hydroxycut'ı bende deniycem Haziranda cut yaparken. Biraz daha doldurmam gereken yerler var :D

Spor salonundaki bi arkadaşım 1 aydır kullanıyor çok güzel define olmaya başladı. Ki daha 1 ayı var önünde. Gerçi diyette önemli. Ama enerji seviyem hep yüksek kalıyor çok iyi etki etti diyordu.

Denemek şart oldu :)
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...