Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Vücut geliştirme ile ilgili

Dennis

Öne çıkan mesajlar

Malesef geçen seferki kızarıklık+şişlik kombosu protein tozuna yeniden başlayınca tekrar çıktı.Kesin olarak bırakıyorum artık.Yarısından fazlasıda duruyo öyle ziyan oldu :(
Artık spor sonrası kasları en hızlı besliyecek sindirilecek şeyi bulmam şart oldu.Et süt yumurtaya daha fazla girişicem doğal olarak yapıcaz artık.Geçen birisi bi testten bahsetmişti alerjinin tam neye olduğunu öğrenirsin tatlandırıcıyamı yoksa başka bişeyemi diye.Şimdi amino asit tarzı başka bi ürün denemelimiyim takviye amaçlı.
Önerisi olan?
Mirage yüzmeye başladım haftada 1-2 senin izinden gidiyorum tam olarak nefes alma problemleri çekiyorum.Su yutma işini çözemedim hala sen naptın o konuda?
Sosyal ağlarda paylaş

Maedhros said:

Malesef geçen seferki kızarıklık+şişlik kombosu protein tozuna yeniden başlayınca tekrar çıktı.Kesin olarak bırakıyorum artık.Yarısından fazlasıda duruyo öyle ziyan oldu :(
Artık spor sonrası kasları en hızlı besliyecek sindirilecek şeyi bulmam şart oldu.Et süt yumurtaya daha fazla girişicem doğal olarak yapıcaz artık.Geçen birisi bi testten bahsetmişti alerjinin tam neye olduğunu öğrenirsin tatlandırıcıyamı yoksa başka bişeyemi diye.Şimdi amino asit tarzı başka bi ürün denemelimiyim takviye amaçlı.
Önerisi olan?
Mirage yüzmeye başladım haftada 1-2 senin izinden gidiyorum tam olarak nefes alma problemleri çekiyorum.Su yutma işini çözemedim hala sen naptın o konuda?

Protein kızarıklık şişlik falan yapmaz. Kullandığın tozun içindeki bir madde dokunuyor sanırım. İçindekileri iyice araştır. O tür etki yapabilecek maddeleri bul. Elbet içinde o madde olmayan toz da bulursun.

Doktorlar genel alerji testi yapabiliyor. Ben bir kaç kere yaptırdım daha önce. Böyle koluna aşağı yukarı 20 tane ufacık iğne batırıp o yerleri numaralıyorlar. Sonra o noktalara ayrı ayrı damlalar damlatıyorlar. O damlattıkları maddelere alerjin varsa tepkime oluyor ve belirgin bir şişlik oluyor. Numaradan hangi madde olduğunu anlıyorlar.

Yüzmeyi bırakarak çözdüm sorunu. :p Sabır ve zaman gerekiyor. Kulaç tekniğine alışmış biri için yüzerken nefes almak, sana koşmanın geldiği kadar doğal gelebiliyor. O yüzden basit diyenlere aldırmayıp çalışmak gerekiyor. Basitlik göreceli bir şey sonuçta. Çalışa çalışa her hafta geliştiriyorsun. İlk bir iki haftada 2-3 nefes sonrasında durmak zorunda kalıyordum. 25 metrelik havuzun bir ucundan bir ucuna tek seferde yüzemiyordum. 5-6 hafta sonunda 3-4 tur atabilir hale gelmiştim ama yine de zorluyordu. Sonra da bıraktım. Belki ilerki aylarda yine başlarım bakalım.
Sosyal ağlarda paylaş

daha basit bir cozum onereyim, gozluk ve snorkel alin hem performansiniz artsin hemde nefes alirken su yutma sorununuz cozulsun. nefes alip verirken kafanin koltuk altindan saga sola bakar halde olmasi gerekiyor alismak gerektiren bir sey, bir sure sonra agziniza su dahi gelse esasinda havayi ayirip cekebiliyorsunuz.

sahsen gozluk ve snorkelle yuzerken normal yuzmeden 10 kat daha fazla mesafe gidebiliyorum. yuzmede sorunum yok ama bu sekilde daha hos ve rahat. ozellikle denizde su altina bakarak keyfi daha iyi oluyor. deniz gozlugu yerine yuzucu gozlugu ve snorkelde olur hic sorun degil.
Sosyal ağlarda paylaş

Bişi sorucam. Turkiyeden no-xplode veya super pump 250 alıcam. Açıkcası burda super pump kullanıp öneren çok oldu ama şöle bir durum var super pump 250 1000 gr gibi bir pakette geliyo ve 120 milyon falan tutucak bana diğer yandan no explode 1500 gr falana tekabul ediyo 2.6 lbs falan sanırım ve 110 milyon.

Zaten 5 ay sonra yurt dışına okumaya gidicem büyük bir olasılıkla. 5 ay bana yetsin diye No-xplode mu alsam yoksa super pump 250 daha kral, 1000 gr bile olsa daha etki edermi diyorsunuz ?
Sosyal ağlarda paylaş

Evet genel bir alerji testi. En sık alerjik reaksiyon gösterilen maddeleri test ediyorlar.

No-explode ve Superpump konusu da her zaman ki gibi tartışmalı. No-explode daha iyi diyen de çok, Superpump savunan da. Madem yurtdışına gitceksin, bence şimdi no-explode ile başla. Sonra öbürünü denersin. http://www.ironmagazineforums.com/supplements/63414-no-explode-vs-superpump-250-a.html
Sosyal ağlarda paylaş

Eh başka konu bulamadım burdan sorayım. Kadıköy'de oturuyorum evim Nautilus'a 5 dakika falan mesafede. Bana yakın olan ama çok da yüksek rakamlar talep etmeyen bir spor salonu arıyorum. Özellikle yıllık üyelik işi beni çok bozuyor. Ay ay parasını verebiliceğim düzgün temiz biyer süper olur tavsiyesi olan var mı?
Sosyal ağlarda paylaş

Galvatron,

Bahariye'nin orada, şimdi nasıl tarif edeyim bilemedim... Nazım Hikmet Kültür Merkezi'nin bulunduğu sokağın bir alt paralel sokağı (Moda'ya doğru bir alt) devam et (Hani stada doğru giden) ve gözünü soldan ayırma.

ŞAHİN SPORT ACADEMY

FOREVER ! :D

Şahin Hoca'ya da selamımı söyle, Kadıköy'de orası gibi salon bulamazsın. En son öğrenciye üç aylık 80 liraydı, şimdi durum nedir bilmiyorum. Ama uygundur
Sosyal ağlarda paylaş

ROEH çok ucuz lan. İzmir de işin boku çıkmış. 4ay 300TL. Aslında 3 ay 300 dü eskiden, artık milletin alım gücü düştü 4ay 300 oldu.

Ki bu öle pek de über bi yer değil. Ne bilim power rack yok, tbar yok, karın çalışmak adına sadece 1 tane seated lever crunch makinesi var falan. yani güzel ama eksikleri var. benim tercih etme sebebim geniş ve ferah olması. evime de yakın sayılmaz, dolmuşla gidip geliyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

Kemarlos said:

ROEH çok ucuz lan. İzmir de işin boku çıkmış. 4ay 300TL. Aslında 3 ay 300 dü eskiden, artık milletin alım gücü düştü 4ay 300 oldu.

Ki bu öle pek de über bi yer değil. Ne bilim power rack yok, tbar yok, karın çalışmak adına sadece 1 tane seated lever crunch makinesi var falan. yani güzel ama eksikleri var. benim tercih etme sebebim geniş ve ferah olması. evime de yakın sayılmaz, dolmuşla gidip geliyorum.

zaten vücut öle cix mekanda yapılmaz. dumbellar böle paslı paslı olcak, duvarlarda arnold, ronnie coleman ve bilimum bodyci resimleri olucak. 7/24 den Eye of the tiger çalıcak.
Sosyal ağlarda paylaş

Helcaraxe said:

Kemarlos said:

zaten vücut öle cix mekanda yapılmaz. dumbellar böle paslı paslı olcak, duvarlarda arnold, ronnie coleman ve bilimum bodyci resimleri olucak. 7/24 den Eye of the tiger çalıcak.

Birisi az önce de bahsettiğim Şahin Spor Academy'den mi bahsetti :D

http://www.facebook.com/group.php?v=wall&gid=31449080726#!/group.php?v=wall&gid=31449080726

Feysbukta şaihn sport academy diye aratın, fotolara bakın. Malzemeler de pas yok ama yılların yorgunluğu var :D Duvarlar da TAMAMEN fotoğraflarla kaplı.
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...