Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Vücut geliştirme ile ilgili

Dennis

Öne çıkan mesajlar

Perfectionist said:

@Kemarlos
Testesteronu farklı şekillerde de arttırabilirsin yalnız. Arginine alımı (supplement veya fındık) veya ZMA takviyesi de iyi sonuç veriyor çoğu insanda. Bende Nox ürünlerine para verene kadar daha faydalı supplementler olduğunu düşünüyorum.

@Zegna
Nitric Oxide ürünlerini daha hiç denemedim. Bu Dymatize Xpand tam olarak nox ürünü değil sanırım. Bcaa, Arginine, Creatine ve Glutamine kompleksi aslında. Pre-post workout nutrition.

*Benim sıralamam aslında şöyle (ilk ikisi zaten must:))
Whey proteini
Vitamin ve Mineral
Creatine Monohydrat veya beta-alanine
Glutamine
BCAA
Arginine

Gerisi biraz gereksiz geliyor açıkçası. Gerçi denemeden konuşmak pek doğru değil. Yaz bitsin önümüzdeki bulk döneminde bir ara superpump denerim. Memnun kalırsam devam ederim. Aklımda olacak :)

Ayrıca konuyla ilgili olarak inceleyebilirsiniz:
http://www.muscleandstrength.com/articles/supplements-to-grow-on.html

abi ben kendimden ornek vericem sana sp250 ile ilgili, hani o yuzden bana mucize supplement filan gibi geliyo sp250.

cons no explode kullanıyordu, no explode ısmarlarken sp250 den bahsetti filan o yuzden onu deneyelim dedik.

vucudumun en zayıf yeri gogus, daha once de soyleniyordum gogusum cok yavas ilerliyor.. hani piramit yapıyoruz filan.

37,5kg x 12 tekrar
47.5kg x 10 tekrar
57.5kg x 8 tekrar (yardımla)

bu sekilde cıkabiliyordum benche.

sp250 kullanımının 7. gun sonunda

47.5 x 12 tekrar
57.5 x 10 tekrar
67.5 x 8 tekrar (yardımla)
72.5 x 5 6 filan gene yardımla

bilmiyorum belki psikolojik etkisi daha fazladır bende, diger herkese bu kadar etki etmiyordur ama yazdıgım artısı yasadım yani direk.

kafa olarak filan cok daha konsantre calısıyorsun gercekten.

ha bi sure sonra vucut alıstıgı icin eski etkiyi yakalıyamıyormussun bu tip supplementlerde, o yuzden genelde bir kutu bittiginde baska bir urune yonlenmek daha iyisi sanırım.

yani 1 kutu sp250 bitiminde 1 kutu bsn no xplode baslamak gibi.

eger cok cafein tuketen birisiyseniz etkisi daha az olacaktır bu arada.
Sosyal ağlarda paylaş

yaw arkadaslar denediysek herseyini en ince detayına kadar okuyup denedik, aa supplement cıkmıs hadı denıyeyım demiyorum yani.

ayrıca gidip steroid hormon basmiyoruz yani vucudumuza :)

bu urunler sandıgınız kadar zararlı degil, bunları ısmarlarken 1 kutuda milk thistle ısmarlayın.

sonucta surekli de kullanmıyoruz bunları, 3 4 hafta kullanıp bir hafta ara veriliyor vs.

1 bir haftada da milk thistle kullanıyorum ben karaciger icin.
Sosyal ağlarda paylaş

kafein falan pek alakam yok, ama ben o tarz bi ürünü daha kullanmaya başlamam heralde. şimdi animal pak sipariş ediyorum, bakalım onun etkisi nasıl olacak. kullandığım supplementler protein tozu + animal pak olucak işte.

şuanda kullandğım protein tozunu demin yazmıştım özellikleriyle birlikte linkli bi şekilde. o biticek yakında napiim aynen devam mı etsem, yeni bişiler mi denesem, şu da iidir bide ona bak falan tavsiye lütfen.
Sosyal ağlarda paylaş

animal pak cidden iyi bi urun, ben de aldım fakat daha kullanmaya baslamadım, tam duzeni oturttugum zaman kullanıcam.

gerek turk gerek yabancı yorumlarda animal pak in en iyi multivitamin takviyelerinden birisi oldugunu yazıyorlar.

kullanmadıgım icin kendi yorumumu soyleyemicem.

protein tozu optiumum whey gold oneririm. fiyat/performans olarak super zaten.

birde sana glutamine lazım, optimumum whey icinde BCAA filan da var zaten.

sabah whey

oglen ogununun 30 40 dakka sorasında animal pak

antremandan hemen sonra 2 3 gram glutamine

yatarkende 2-3 gram glutamine.

gayet guzel olur. glutamine onemli bence. hem de ucuz bisi.
Sosyal ağlarda paylaş

Cons said:

türkiyede bide çok paranız yoksa animal pak almak angutluk biraz. bu zegnanın baya parası varda gidip gnc nin sağlam vitaminleri filan varken 3te1 fiyatına hiç gerek yok.

abi alakası yok o ayri bisi, ona bakarsan animal pak icinden onem sırasına gore vitaminleri secip gidip eczaneden de alabiliyorsun ki cogu kisi oyle yapıyormus zaten.
Sosyal ağlarda paylaş

Zegna said:

Cons said:

türkiyede bide çok paranız yoksa animal pak almak angutluk biraz. bu zegnanın baya parası varda gidip gnc nin sağlam vitaminleri filan varken 3te1 fiyatına hiç gerek yok.

abi alakası yok o ayri bisi, ona bakarsan animal pak icinden onem sırasına gore vitaminleri secip gidip eczaneden de alabiliyorsun ki cogu kisi oyle yapıyormus zaten.

eet türkiyede yapılması gereken o bence. vitamin mineral animal pakın olayı içindeki yok amino acid complex yok performance complex falan pazarlama olayı hep
Sosyal ağlarda paylaş

Benim şuanda stackte ON %100 whey, ON Glutamine, ON Creatine, GNC Mega Man multivitamin, GNC Brewers Yeast B vitamini kombosu var. Maddiyat el verse birde balık yağı almak isterdim.

Animal Pak çok güzel bir ürün ama popülerliği ve kalitesi daha önceki mesajlarda anlatışmış. Türkiyede pahalı bir ürün. GNC'nin de vitaminleri iyi. Zaten sadece vitamini iyi sanırım :D Proteinine aminosuna falan pek para vermeye değmez. Kullandım memnun kalmadım. Hani geliştim ama zaten uyguladığım belli bi diyet var. Büyük ihtimalle ondan geliştim. Yoksa Optimum Nutrition ile gayet mutluyum.

Glutamine için +1 bendende. Öyle çok ön planda duracak bir supplement değil. Ama yatırımı kesinlikle boşa çıkarmaz. Farketmeden geliştiriyor namussuz. :)

@Kemarlos
100gr Fındıkta 3gr arginine olması lazım. 2 avuç dolusu ediyor hemen hemen. (benim avucumla yani:D) Bi dünya güzel yağ falan var. Tüketebiliyorsan yağı ondan almak faydalı. Yemeklerde de sprey zeytinyağı kullanıyorum. Her yemekte 10 sprey = 2gr zeytinağı oluyor sadece. Salata yapıcaksam kaşıkla koyuyorum zeytinyağını. Onun haricinde yağ almıyorum. (balık hariç) Böyle beslenirken fındık tüketimi iyi yani.

Protein olarak Optimum Nutrition %100 Whey Gold kesinlikle tavsiye edeceğim bir ürün. Geçen ay vanilyalısını üzüm suyuyla doya doya tükettim. Güzel oluyor tavsiye ederim.

ZMA = Zinc Magnesium Antioxidant olması lazım açılımı. Çinko magnezyum ve antioksidanlar. Özellikle çinko çok iyi. Ekstradan almaka fayda var kas yaparken. Testesteronu yükselten bir vitamin kompleksi özetle. Deneyebilirsin. Araştır bak genelde favori supplementler arasındadır.

@Cons
Birazdan markete gidiyorum bikaç kilo pirinç alıcam. Makarna dolu hayatımı pilavla replace edicem :D Superpump olayında da dediğim gibi ben önümüzdeki eylülde bulk eylerken denerim. Büyürken efektif olacağa benziyor o kadar etkili bir ürün. Ama şu forumlarda rastladığım bisepslerimde çatlaklar oldu yorumları beni korkuttu. O çatlak olayı kötü. Gitmezde namussuz bi kere oldumu. Benim bacaklarımda var biraz hızlı büyüdüğü için. Gitmiyor yani. Gerçi pek belli olmuyor ama bisepste belli olur sanırım...
Sosyal ağlarda paylaş

Bu arada paleo diyetimin 6. günündeyim yorumları yazayım: En ufak yorgunluk yok. Aksine gece yarısına kadar zinde kalıyorum. Spor sırasında enerjim şu ana kadar gördüğümün en iyisi diyebilirim. Ağırlıklara gelince... squat ve press rekorlarımı kırdım. Press denememde eşekler gibi yediğim dönemlerde (günde ~3700kcal) kaldıramadığım ağırlığı çok rahat kaldırdım. Pek kilo verdiğimi sanmıyorum ama kendimi çok iyi hissediyorum. 2-3 hafta daha devam etmeyi düşünüyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

Genel bir soru:

1.5 hafta civarı spora gidemedim hastaydım falan. Bu p.tesi gidebildim aradan sonra. O gün de omuz-bacak-karın çalıştım. Salı günüm off idi geldik çarşamba'ya. Hala bacaklarım, belim, karnım, omuzlarım ağrıyor, kas ağrıları geçmedi henüz.

Bugün gitmek yerine, bu gün daha off geçirmek daha iyi olur dimi genel anlamda kas gelişimi açısından bu tarzda hareket etmek gerekir diye okuyorum. Şuanki durumum güzel bir örnek teşkil edebilir diye düşündüm :) Gerçi bugün gidersem de aynı kas gruplarını girmeyeceğim ama sonuçta compound hareketler var.
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...