Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Vücut geliştirme ile ilgili

Dennis

Öne çıkan mesajlar

Krusty said:

bizim hoca şöyle bi diyet verdi geçen bana, al bak yarışmacı diyeti bu fln dedi sfd

said:
09:00 6 yumurta beyazı 2'si sarı + yulaf ezmesi veya müsil
12:00 150gr. tavuk göğsü + 100 gr. pirinç (salata serbest)
15:00 150gr. tavuk göğsü + 100 gr. pirinç (salata serbest)
18:00 150gr. tavuk göğsü + 100 gr. pirinç (salata serbest)
21:00 160gr. konserve ton balığı veya 200gr biftek

e aynısı benimkinin son öğün hariç hahaha
Sosyal ağlarda paylaş

ben de alıştım bu tip yiyorum ben de. haşlanmış tavuk falan. mesela benim son zamanlarda yaptığım birşey tavsiye ederim: bulguru aynen makarna yapar gibi yapın. içine soğan domates de koyuyorum biraz gerçi. tuz 0 yağ 0. bide tonbalığı atıyorum içine yerken 160gr tabi süzülmüşü 100gr ordan 26.6 gr proteinimi alıyorum. yanında 1 kase yoğurt yiyorum, bulgur yoğurtla çok iyi gidiyo, ton balığı da bulgurla çok ii gidiyo. sonuç olarak güzel bir yemek oluyo, bunu deneyin.
Sosyal ağlarda paylaş

Fly said:

nehirden avlanmak dışında zaten çok işlenmiş şeyler yemiyorum zaten de olmuoyr yine de :

Seni ilgilendiren noktaları lşlenmiş şeyler yememekten çok şu aşağıdakilerin hepsini tamamen kesmesi:

- tahıllar (ekmek, makarna, pilav vs)
- süt ürünleri (süt, yoğurt, peynir vs)
- baklagiller (bezelye, barbunya, mercimek vs)
- her türlü abur cubur (pastane ürünleri, şekerli yiyecekler, cips vs)

Karbonhidratları (baklagiller harici) sebzelerden ve meyvelerden alıyorsun. Proteini et, balık ve yumurtadan alıyorsun. Yağları ceviz, badem gibi yemişlerden, zeytinyağı gibi sağlıklı yağlardan, etten ya da yumurtadan alıyorsun. Dağılım da aşağı yukarı şöyle:

http://www.h2os.org/wp-content/uploads/2009/10/paleo-pyramid.jpg

İşin ilginç tarafı tahılları kesince güçten kuvvetten kesilceğini düşünüyor insan normalde. Sonuçta alışmışız ekmeğe, pilava. Normaldir. Ama tam aksine çok daha zinde hissediyorsun kendini. Gün ortasında uyku bastırmıyor. Daha rahat ve daha az uyuyorsun. Enerjik oluyorsun. İlk bir kaç gün geçici bir yorgunluk olabiliyor sadece. Alışma devri o da.
Sosyal ağlarda paylaş

Ben de öyle diyordum ama 2 hafta deneyince baya faydasını gördüm. %100 uymadım gerçi. Gece yatmadan cottage cheese yiyordum. Spor sonrası su ile hazırlanmış protein tozu içiyordum. Bir de okulda kantinde öğlen yemeği yemem gerekirse mecbur yarım tabak makarna/pilav yiyordum. Şu sıralar vaktim olmadığı için bıraktım ama yarın tekrar başlamayı düşünüyorum. Örnek program:

Sabah:
3 tam yumurta, salam, domates, biber, mantar vb hepsini tavaya çorlayıp zeytinyağı ile menemen tarzı bir şey yapıyordum. Baya büyük bir porsiyon oluyordu. Ekmeğe gerek kalmadan baya doyuruyor ve tok tutuyordu. Üstüne de bir muz.

Ara:
Bir elma, bir avuç ceviz/badem/fındık/cashew ne varsa

Öğlen:
200 gram tavuk
Zeytinyağlı karışık sebze, salata

Ara:
150 gram ton balıklı salata

Akşam:
Zeytinyağlı sebzeli et yemeği, salata

Gece:
200 gram cottage cheese, bir avuç ceviz/badem/fındık/cashew ne varsa

Aralarda acıkırsan meyve sebze atıştırıyorsun. Elma, armut, kivi, çilek, havuç, salatalık vb.

Kilo vermek istemiyorsan da yağları arttırıyorsun. Sebzeye koyduğun yağları, yağlı etleri ve kuru yemişleri arttırınca bu diyetle kilo almak bile gayet mümkün.
Sosyal ağlarda paylaş

Yüksek tansiyondan olabilir. Göz tansiyonun da artıyordur. Özellikle nefesi tutunca olur. Hareketleri yaparken doğru nefes alıp vermene rağmen oluyorsa bir doktora görün derim.

Edit: Bence gym'de 1 saatten fazla kalmamak da iyi bir çözüm bu arada. ;) Düzgün bir programla 45 dakika falan yeterli oluyor gayet. Fazlasında zaten performans düşüyor baya.
Sosyal ağlarda paylaş

supersin , dogru diyorsun nefesimi tutuyorum bir harekette sonrasinda basliyor. barfiksde tutunup bacaklari karna cekme hareketi var mide icin. nefis bir sey yeni basladim 2 haftadir yapiyorum cok ama cok guzel bir hareket onun 3. setinde nefesimi tutarak anca beceriyorum o neden oluyor olabilir.

genelde nefesi tutuyorum o harekette fena zorluyor cunku.

http://www.bodybuilding.com/exercises/detail/view/name/hanging-leg-raise

tavsiye ederim kollari daha genis tutunca masallah her yere biniyor yuk kollar kanat omuz mide.
Sosyal ağlarda paylaş

Mirage daha önce benim programımı görmüştün, zaten eski postlarda da var şimdi tekrar yazmiim ama şöyle aşşa yukarı büyük kas gruplarında 4er biceps ve ticeps te 3er hareket yapıyorum. göğüs-biceps sırt-triceps omuz-bacak giriyorum ben a b c a döngüsü devam ediyor işte. ilk 5dk koşarak h.rate'imi arttırıyorum. ardından germe hareketleriyle tüm kaslarımı gerdiriyorum. ardından çalışmama başlıyorum. aşşa yukarı 1 saatte bitiyor. Karın hareketlerini yapacak vakit kalmıyor 1 saati geçirmemeye çalışınca.

Karında da yetersiz hareket yaptığımı düşünüyorum bir çok hareket önerildi aslında, hatta sen sağlam squat ve deadlift yapana gerek bile yok dedin ama..

seated lever crunch
benchte yatarken dizleri kırarak karna doğru çekme
aynı şekilde bacaklar kırılmadan karna doğru çekme

ve yeni başlıycam denemeye abdominal vacuum

crunch dan memnunum ama şu yatarak ayak çekme hareketlerini daha etkili şeylerle değiştirmek istiyorum. Üst karın kaslarım belli olmaya başladı ama orta ve altları da çıkartmak istiyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

aynen :) ben de genelde bu topic ve birkaç başka siteyi kullanıyorum genelde, o siteler ve bu topicde de olduğu gibi başka başka sitelere yönlendiriyorlar falan derken yavaş yavaş öğreniyosun bişiler :)

sorun şu: antrenörlerin bi halt bildikleri yok. türkiye'de çoğu antrenör zaten bu kadar şey bilebilecek, bilmek isteyecek, araştıracak kafa yapısına sahip olsaydı, antrenör olmazlardı heralde. türkiyenin ekonomik durumu göze alındığı zaman.

ben daha hiçkimseden duymadım antrenörümüz çok sağlam, çok bilgili zart zurt.
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...