Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Vücut geliştirme ile ilgili

Dennis

Öne çıkan mesajlar

Kemarlos said:

Fly o tip konuşmalar var ama sen inanma onlara. Sütün uyurken negatif etkisi falan olmaz. Doğanın çözümleri her zaman milyonlarca yıllık seleksiyondan geçip gelmiştir. Süt'ün bi negatif yanı olsaydı, bunca yılda genetik olarak değişikliğe uğrardı. İçin abi süt candır ya. Ben her gece yatmadan hem casein olduğu için hem de sevdiğim için yarım litre kesmezse daha bile çok içiyorum. Gün içinde 2litreye yakın süt tüketiyorum.

max 1 litre sut icin abi hatta yas kac bilmiyorum ama 21 i falan gectiyse daha bile az tuketin kemikleriniz asiri kalsiyumdan sertlesir esnekligini kaybeder patır patır kırılırsınız aman.
Sosyal ağlarda paylaş

Ben VG değilde haftada 3 gün 2şer saat muay thai yapıyorum kilo vermek için her gün şu şekilde besleniyorum.

sabah 9 müsli,süt(%2,5yağ),kivi,muz,meyveli yoğurt(2.5yağ)

11.30 çorba,salata,meyve suyu

14.00 140gr tavuk 200gr sebze(dondurulmuş ftw)

16.00 1 bardak meyve suyu

18.00 veya en geç 19.00

140gr tavuk 200gr sebze

Yatana kadar sınırsız kefir.

Bugün %3.3 yağlı içinde 12 vitamin olan bir süt aldım onla devam etcem.

Günde en az 2 litre su içiyorum.

Yemekleri zeytinyağı ile yapıyorum ve akşamları karbonhidratlı sebzeler yemiyorum.

isteyen olursa kıyak yemek tarifleri verilir asdhasdhashd
Sosyal ağlarda paylaş

Kuşbaşı doğrayıp tencereye atıyorum,üstünü kapatıp arada bir yapışmasın diye sallıyorum o kadar :) tuz,pul ve karabiber ekle götür.

Sebzeli istiyorsan yine tavukları böyle yap ve sebzeleri ekle,5dk sonra filan 2 sarımsak 1 kaşık salça ekleyip karıştır 10 dakikada hazır.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Bu diyetle kilo vermen biraz zor olur. Fazla yagli besleniyorsun. Sut yagli, yogurt yagli, kefir + yemeklerden aldigin yag. Ozellikle sinirsiz kefir.. Normal kefir en az 3% civari yagli olur light kefirler var ama bu seferde karbonhidrat oranlari cok yuksek oluyor.

Ben de böyle düşünüyordum o yüzden %1 yağlı süt 0.8 yağlı yoğurt 1.5 yağlı kefirle besleniyordum. Diyetisyen gerek olmadığını çok az yağlı ürünlerde başka şeylerin eksik oldugunu söyledi. Ayrıca bütün yağı sabah kahvaltısında alıyorum ve saat 6dan sonra kefir de içmiyorum yalnızca su.

Günde 2500 kaloriyi geçmiyor hayvanlar gibi spor yapıyorum. Canım inanılmaz pizza çekiyor ya :( ev arkadaşım hayvanlar gibi yiyor böhühü
Sosyal ağlarda paylaş

throine said:

Maedhros said:

Benim posta cevap verebilecek yok mu yav hiç öneri yapın gerekirse yemek tarifi verin finansal ve zamansal olarak yaparım her türlü sdfsdf:D

ne onerisi istiyorsun ki?

10 gün ve belkide 10 gün geçtikten sonra görücem hiç protein tozu kullanamayacağım artık.Tozla bile zor besleniyordum şimdi doğal kastırıcam bununla ilgili sorunum yok.Bana kana en çabuk karışan protein lazım spor sonrası protein tozuna alternatif en azından diğerlerine göre yakın bir şey.Kısacası beslenme önerisi
Sosyal ağlarda paylaş

bizim hoca şöyle bi diyet verdi geçen bana, al bak yarışmacı diyeti bu fln dedi sfd

said:
09:00 6 yumurta beyazı 2'si sarı + yulaf ezmesi veya müsil
12:00 150gr. tavuk göğsü + 100 gr. pirinç (salata serbest)
15:00 150gr. tavuk göğsü + 100 gr. pirinç (salata serbest)
18:00 150gr. tavuk göğsü + 100 gr. pirinç (salata serbest)
21:00 160gr. konserve ton balığı veya 200gr biftek
Sosyal ağlarda paylaş

Maedhros said:

10 gün ve belkide 10 gün geçtikten sonra görücem hiç protein tozu kullanamayacağım artık.Tozla bile zor besleniyordum şimdi doğal kastırıcam bununla ilgili sorunum yok.Bana kana en çabuk karışan protein lazım spor sonrası protein tozuna alternatif en azından diğerlerine göre yakın bir şey.Kısacası beslenme önerisi

aldigin protein tozu = peynir alti suyu, yumurta beyazi, et, soya vs.. zaten

Kana en cabuk karisanlari soruyorsan whey (peynir alti suyu) ve soy protein derim. Tabi git peynirin altinda biriken suyu ic demiyorum. :) whey protein alicam diyorsan bu sudan yapilan LOR peynirini deneyebilirsin. Piyasada 100gr'da 98 cal 1gr yag 1 gr tuz bulunan lor peynirleri var.
Sosyal ağlarda paylaş

Krusty said:

bizim hoca şöyle bi diyet verdi geçen bana, al bak yarışmacı diyeti bu fln dedi sfd

said:
09:00 6 yumurta beyazı 2'si sarı + yulaf ezmesi veya müsil
12:00 150gr. tavuk göğsü + 100 gr. pirinç (salata serbest)
15:00 150gr. tavuk göğsü + 100 gr. pirinç (salata serbest)
18:00 150gr. tavuk göğsü + 100 gr. pirinç (salata serbest)
21:00 160gr. konserve ton balığı veya 200gr biftek

aynen bu şekilde.
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...