Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Vücut geliştirme ile ilgili

Dennis

Öne çıkan mesajlar

1 saat civarı teste girdim ardından 1.5 sayfa elime vucut analizi verdiler ot bok hersey yazıyor orda dünya kadar sayı var dietisyenden çıkıp bunu antrenore verdıgımde zaten senın spor yapmana gerek yok dıye makara bile yaptık adam ile benım meme dediğim simit dediğim şey senin için kas olabilir ama kafamdaki hale gelmediğim sürece benim sözlüğümde anlamı bu.Bana söylenen şey kas kütlen yeterli yağ yüzdenş %4-6 indirmen gerek dediler

Bknz: 0 beden olupda zayıflama çalışanlar.
Sosyal ağlarda paylaş

tiLi said:

%80 kas olmaz. yağsız kütledir o.
simit ve düzelmesi gereken meme varsa %12 yağ oranı olmaz. kesinlikle daha yüksektir.
zaten seni ilgilendiren de bu oranlar değil, kaldırdığın ağırlıklar ve aynada nasıl göründüğün. ağırlıkları ve dinlenmeyi arttır tekrar diyorum

dinlemeyi arttırırımda daha 1 ay olmadı kaldırabildiğim maksimum ağırlık bu 2.5kg bile arttırsam seti tamamlayamam çunkü 3 set bittiginde leşim çıkıyor bir süre hatta son setin son 3ü falan zar zor çıkartıyorum hayatımda hiç salona girmedim son 10 yıldırda spor yapmadım yazın yüzme ve yatak sporları hariç :D
Sosyal ağlarda paylaş

ya bana da ağırlık önerin.
biceps 12kg lik dumbelllarla çalışıyorum.
3x15 curl
2x15 concentration curl yapıyorum
sonlara doğru zorlaşıyo baya ama yapıyorum bitiyo

benchpress 32kg ile yapıyorum kasıyo ?
3x15 yapıyorum bayılıyorum son set 10-12 falan oluyor anca
üzerine de 2 set 15 er şınav
millet 80 90 basıyomuş arkadaş vadafak yani.
gerçi 3-4 kaldırıp yeter rambo oldum diyip atıyolar ama.

hatta ben şu yukarda saçmaladığım kısmı geçelim direk sorum şu olsun;
göğüs kasları benim için en önemli grup, şu şu ve şu olacak şeklinde program verir misiniz lütfen?
Sosyal ağlarda paylaş

20 gündür gidemiyordum vaktim yok diye, bugün gittim super set yaptım tüm kas gruplarını normalde kaldırdığımdan biraz daha hafif ağırlıklarla, öncesinde de tempolu 2km yokuş yukarı bisiklet sürüp, salonda 5dk 10km/s'de koşmuştum. 30dk falan sürdü tüm çalışma ama nefes nefese kaldım.

Neden böyle bir şey yaptım bilmiyorum ama iyi geldi, 20 gündür fiziksel olarak yorulmuyordum yeterince.
Sosyal ağlarda paylaş

BaaL said:

göğüs kasları benim için en önemli grup, şu şu ve şu olacak şeklinde program verir misiniz lütfen?

bu adama drop set vermeyin abi.
yapman gereken bench presste kiloyu arttırmak. bi de dumbbell bench press yapabilirsin ama bir süre sonra yetersiz kalıyo ağırlık.
diyelim 8 tekrar yapıyorsun. 8 tekrarda maksimum kaldırdığın kilo 50 kilo sallıyorum rakamları. göğüs çalışcağın gün önce boş barla 8 tekrar. ardından 10ar kilo takarak 8 tekrar. sonra 15er, 20şer ve son olarak 25er kilo takıp 8 tekrar yap.

son setten önceki max ağırlık olmayan setlerde, ağırlığı fırlatırcasına patlayıcı kaldırmaya çalış, kontrollü indir, ama 5 saniyede indirme, düzgün kontrollü indir.

son sette de patlayıcı olmaya çalış ama olamıycaksın tabii ki ağırlık fazla olduğu için.
8. tekrardan sonra 9 da çıkıyosa 9 da yap gerekiyosa 10 da yap. 8den fazla çıkarıyosan bir dahaki gelişinde max ağırlığını arttır.

15 tekrarla çalışma, ben kendim için 6-8i ideal buluyorum. başkaları için değişebilir ama 6-12 arası takıl.

bu yazdıklarım bench press gücünü arttırmana yönelik mantıklı bir program. güç arttırmanın tek yolu tabii ki bu değil. gücü arttır öncelikle amaç o olmalı, onu kastediyorum. kaldırdığın ağırlıklar kendi ağırlığını geçsin önce bi hele. sonra abi ben flysız dropsetsiz yapamıyorum dersen yaparsın.
Sosyal ağlarda paylaş

tili
tiLi said:

BaaL said:

yapman gereken bench presste kiloyu arttırmak. bi de dumbbell bench press yapabilirsin ama bir sür
e sonra yetersiz kalıyo ağırlık.
diyelim 8 tekrar yapıyorsun. 8 tekrarda maksimum kaldırdığın kilo 50 kilo sallıyorum rakamları. göğüs çalışcağın gün önce boş barla 8 tekrar. ardından 10ar kilo takarak 8 tekrar. sonra 15er, 20şer ve son olarak 25er kilo takıp 8 tekrar yap.

son setten önceki max ağırlık olmayan setlerde, ağırlığı fırlatırcasına patlayıcı kaldırmaya çalış, kontrollü indir, ama 5 saniyede indirme, düzgün kontrollü indir.

son sette de patlayıcı olmaya çalış ama olamıycaksın tabii ki ağırlık fazla olduğu için.
8. tekrardan sonra 9 da çıkıyosa 9 da yap gerekiyosa 10 da yap. 8den fazla çıkarıyosan bir dahaki gelişinde max ağırlığını arttır.

15 tekrarla çalışma, ben kendim için 6-8i ideal buluyorum. başkaları için değişebilir ama 6-12 arası takıl.

bu yazdıklarım bench press gücünü arttırmana yönelik mantıklı bir program. güç arttırmanın tek yolu tabii ki bu değil. gücü arttır öncelikle amaç o olmalı, onu kastediyorum. kaldırdığın ağırlıklar kendi ağırlığını geçsin önce bi hele. sonra abi ben flysız dropsetsiz yapamıyorum dersen yaparsın.

eyv aynen böyle yapıyorum o zaman şu andan itibaren , bakalım 1 ayda nolcak.
Sosyal ağlarda paylaş

BaaL said:

ya bana da ağırlık önerin.
biceps 12kg lik dumbelllarla çalışıyorum.
3x15 curl
2x15 concentration curl yapıyorum
sonlara doğru zorlaşıyo baya ama yapıyorum bitiyo

benchpress 32kg ile yapıyorum kasıyo ?
3x15 yapıyorum bayılıyorum son set 10-12 falan oluyor anca
üzerine de 2 set 15 er şınav
millet 80 90 basıyomuş arkadaş vadafak yani.
gerçi 3-4 kaldırıp yeter rambo oldum diyip atıyolar ama.

4x8 bench
4x8 incline bench
3x10 fly
3x10 incline fly

110kg basiyorum slms
Sosyal ağlarda paylaş

tiLi said:

BaaL said:

yapman gereken bench presste kiloyu arttırmak. bi de dumbbell bench press yapabilirsin ama bir süre sonra yetersiz kalıyo ağırlık.

bu yazdıklarım bench press gücünü arttırmana yönelik mantıklı bir program. güç arttırmanın tek yolu tabii ki bu değil. gücü arttır önceliklec amaç o olmalı, onu kastediyorum. kaldırdığın ağırlıklar kendi ağırlığını geçsin önce bi hele. sonra abi ben flysız dropsetsiz yapamıyorum dersen yaparsın.

aynen bu
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...