Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Vücut geliştirme ile ilgili

Dennis

Öne çıkan mesajlar

ya 2 gün önce sağ omuzumda acayip bir acı vardı. dururken hiç bişi yok fakat kolumu oynatınca veya sandalyeden kalkarken güç alırsam omuzum feci acıyordu. sağ omuz geçti bu sefer de dün sol omuz başladı.

ciddi birşey değildir herhalde dimi? sizlerin de başına geldi mi böyle bişi. sağ taraf kendiliğinden geçti ki aslında şaşırdım pek kendiliğinden geçiçek gibi bir ağrı değildi.

sizce ciddiye alıp gitmelimiyim doktora filan? nasıl olduğu konusunda bir fikrim de yok. ağırlıkları anormal arttırmadım. herhalde ters bir hareket filan yaptım.
Sosyal ağlarda paylaş

Kg basina 2gr protein tüketilecegini biliyorsun.
O toplam miktari ögünlere bölmeye mit diyosun ama kendin 5 ögünde besleniyosun.

Kg basina 4 gr protein emilseydin insanlar daha fazla protein tüketirlerdi. Mantiksiz sorunu detayli cevapliyorum bile dlaga geciyosun.

80 kg biri icin günde 160kg örnegi cok yüzeysel olacagindan sana daha aciklayici yazdim. Emilmiyo faydasi yok iste. Istersen her ögünde 60gr protein al yapiya katilmaz.

Nasil bi cevap bekliyosun bilmiyorum ki.
Sosyal ağlarda paylaş

Ben tamamen başka bir soru sordum, sen tamamen başka anlıyorsun.

Ayrıca sölediklerine cevap olarak, ben 30 grdan fazla emilmemesi olayına mit dedim, böyle birşey yok diyede bütün günde yiyeceğim yemeği niye bir ögünde yiyeyim, tabiki bölücez herşekilde mide bu, torba değil

Ayrıca 30grdan fazlasi dışkıyla atılıyor diyosun, vücutta hiçbirşey hastalık yoksa emilmeden dışarı atılmaz, vücut herşeyi değerlendirir, ve değişik şekillerde kullanır, tüketir yada depolar. (Yediğin bir karbonhidratin, glikoza çevrilip, beyinde enerji için kullanılmasıda vardir, gidip kaslarda glikojen depolanmasıda vardir, değişik şekillerde kullanılır.)

Benimde sorum bu emilen fazla proteinin, kas yapısınamı katılacağı, yoksa enerji veya başka çeşitler içinmi kullanılacağını sordum.Emiliyormu diye sormadım.
Sosyal ağlarda paylaş

30gr olayı bencede mit 40-50gr tek öğünde alınabilir ama en sağlıklısı 5-6 öğüne bölüp almak,tabi 120 kiloluk bir ayının tek öğünde 25-30gr protein max alması demek 8-10 öğün yemesi demek buda pek mümkün değil haliyle.

Ha nasılsa 30dan fazlasını sindiriyor diyede yarım kilo et yemek sağlıklı değil,200gr tavuk yiyin 40gr protein temiz.
Sosyal ağlarda paylaş

Horcrux said:

Kg basina 2gr protein tüketilecegini biliyorsun.
O toplam miktari ögünlere bölmeye mit diyosun ama kendin 5 ögünde besleniyosun.

Kg basina 4 gr protein emilseydin insanlar daha fazla protein tüketirlerdi. Mantiksiz sorunu detayli cevapliyorum bile dlaga geciyosun.

80 kg biri icin günde 160kg örnegi cok yüzeysel olacagindan sana daha aciklayici yazdim. Emilmiyo faydasi yok iste. Istersen her ögünde 60gr protein al yapiya katilmaz.

Nasil bi cevap bekliyosun bilmiyorum ki.

Kg başına 4gr protein emilmesi yanlış değil,ama kg x2 den fazlası kas inşaasına bir katkıda bulunmuyor buda kalan x2 lik proteinin boşuna alınan kalorisi ve muhtemelen karbonhidratta tüketildiğinden yağa dönüşüp depolanması demek.

Kas inşaası için kg x1.5-2gr protein alınmalı ve sadece buda yetmiyor bu proteinin hayvansal kaynaklı olması lazım.

Bazı kaynaklar antreman sonraki öğünde çift ölçek whey ve 1 saat sonra 1 e 2 oranla protein/carbonhidrat(komplex) tüketilmesini yazıyor,çift ölçek whey demek 50gr protein demek..1 saat sonrada yenilen yemek ile beraber 1.5 saat içinde 80gr protein demektir bu. (tabi antreman sonrası yenilen tavuğun falan kana karışma süresi içinde değil ama whey 30 dakkada karışık suyla alınırsa)

Özet geçmem gerekirse , bir öğünde 30gr max emilir diye birşey yok ama en sağlıklısı bence bu eğer bir jay cuttler falan değilseniz ki onlarla bizim beslenmemiz pek karşılaştırılamaz bile.. Önemli olan kg x2 gram olarak proteini almak bu miktarıda 5-6 öğünde gün içine bölmek en iyisidir.
Sosyal ağlarda paylaş

Aynı düşünüyoruz Valhall, kendim deniyim bari o zaman günlük normal günlük proteine 3 ögüne 1er 200gr tavuk 1 tabak pilavin yanına 1er kase fazladan yogurt ekledm 20-25gr fazlasi 190-200gr ediyor bakalım yağ filan yapıcakmı bu ay, son 6 aydır bel aynı 7kilo aldım. 7 cm gögüs-omuz, 3cm kol gelişimi, genelde ayda omuz-gögüs 1cm e 0.5 cm kol gidiyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...