Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Vücut geliştirme ile ilgili

Dennis

Öne çıkan mesajlar

Bende katılıyorum bu konuya. Bende böyle sanıyordum "ben böyle çok kaslı değilde fit olmak istiyorum" hatasını fitness a başlayan herkes yapıyor fakat bu konular hakkında birazcık bilgi sahibi olduğunuzda zaten istesenizde o şekilde kaslara ulaşmanın çok zor olduğunu fark ediyorsunuz. Herşey çelik gibi irade ile oluyor. Mesela ben şu an yağ oranımı düşürmeye çalışıyorum. Mesela haftada 1 cooldown um var "zararlı yiyecek yemek için". Onun dışında hiçbir şekilde geçmiyorum ve inanın sağlıklı beslenmek adam gibi yemek yemek çok daha iyi abuk subuk yemek yemekten. Dolayısıyla ömür boyu devam ettirilebilecek birşey. Bakalım ben fit olabilmek için kendime 1-2 sene veriyorum 2 ayda olabilecek bir dönüşüm olmayacağını öğrenecek kadar bilgilendim bu işlerde. Yağ yakmak için 1-2 sene yeterli bir süre olabilir fakat kas yapmak için daha sıkı çalışmak gerektiğini düşünüyorum bu işlere yeni başlayan bir acemi olarak :)
Sosyal ağlarda paylaş

Saka bi yana, bu kadar da gitmeyin abi adamin üzerine. Fazla kas istemiyorum derken fit görünim yeter demek istemistir adam. Vücut gelistirme ve kas kütlesi arttirma konusunda bilgi sahibi de degilse o resme bakip adamin tek memesinde bile hepimizden fazla kas oldugunu farkedememistir. O resimdeki hatlara ulasmak hayal degil. Ama o kas yogunlugu ciddi bi is.

Yanlis anlamayin kemarlos ve mirage. Ben arkadasin yerinde olsam simdiye demotive olmustum. Hani biraz daha eziklemeden yorum yapsak daha iyi olur gibi.
Sosyal ağlarda paylaş

Yahu mirage. Iyi güzel haklisin da birakalim ona kendi karar versin. Hepimiz baslangicta böyle degilmiydik. :)

Üstte bi arkadas demis. Haftada bir sagliksiz besleniyorum. 1 gün ödül gibi. O bi gün yedigin sey senin 2 diet gününü bozmazmi yahu. Yani haftada bir yemege korkuyorum ben suan.
Sosyal ağlarda paylaş

Haftada 1 cheat meal insanı motive eder, diyete devam açısından. tabi cheat mealmış diye bokunu çıkarmamak lazım. ben bi double quarter pounder menü yiyorum işte haftada 1 falan ya da mega mac. gerçi artık diyetime çok alıştım da insan arada farklı bişey yemek istiyor.

abi bodybuilding.com, muscleandstrength.com, scoobysworkshop.com'dan oturun okuyun işte.

her konuda olduğu gibi; bilgi güçtür. neyi nasıl neden yapacağını biliyorsan daha az hata ile daha mükemmel sonuçlara daha kısa sürelerde daha bilinçli bir şekilde ulaşırsın. bilgi artışı ile motivasyon artışı da doğru orantılı bence. biraz da mükemmeliyetçi olmak lazım: hareket formları, diyet, dinlenme. konularında. alkol, sigara gibi konular da çok önemli. ben sigarayı vg sayesinde bıraktım, 1 sene oldu bırakalı. vg'nin ilk 4-5 ayı sigara ile geçti malesef. ve 1 senedir de çok nadir içki içiyorum.

ben mühendisim, sporu da bir mühendis gibi yapıyorum. o nedenle hatalara tahammülüm pek yok. mümkün olduğunca çok bilgi, mümkün olduğunca az hata. bmw ne diyor: efficient dynamics, adamlar mühendis. aynen öyle olmak gerekiyor işte bence.

bunları neden söyledim: belki bir yardımı dokunur yeni başlayanlara, işi ne derece ciddiye almaları gerektikleri konusunda bir örnek teşkil eder.

şöyle bir düşünce de var:

"ben fit olayım, yağ oranım biraz azalsın, çok da abartmaya gerek yok bence bu işi."

arkadaşım: abartmak değil bu, dikkat etmek, ciddiye almak, özen göstermek. zaten çok aşırı yavaş olan bir süreci, optimize etmeye çalışmak. öyle ben gideyim geleyim işte, abartmaya gerek yok şeklinde bir düşünceyle ne istediğin yağ oranına ulaşabilirsin, ne de fit bir görünümün olur. abartmaya gerek yok gibi düşüncelerle kendinizi kandırmayın.

neyse..

bildiğiniz güzel siteleri paylaşsanıza gençler?
Sosyal ağlarda paylaş

http://startingstrength.com/
http://journal.crossfit.com (Yıllık 25 euro'ya sınırsız erişim - bence fazlasıyla değiyor. İçeriğine üye olmadan da bakabilirsiniz.)
http://www.t-nation.com/
http://www.exrx.net/Lists/Directory.html (Nerdeyse tüm hareketler basit ve yeterince detaylı listelenmiş)
Sosyal ağlarda paylaş

nikotin miş şuymuş buymuş hep yalan abi
geçiceksiniz onları
ben daha önceden de bırakmıştım
o zamanda anında bırakabilmiştim ve 6 ay içmemiştim.
sonra uzun hikayeye sahip bir olaylar zinciri geçirdiğimden dolayı tekrar basladım.
neyseki yine bıraktım ve aynı şekilde hiç zor olmadı.
yaparsın koçum yiğidim hadi.
Sosyal ağlarda paylaş

SoulCube said:

nikotin miş şuymuş buymuş hep yalan abi
geçiceksiniz onları
ben daha önceden de bırakmıştım
o zamanda anında bırakabilmiştim ve 6 ay içmemiştim.
sonra uzun hikayeye sahip bir olaylar zinciri geçirdiğimden dolayı tekrar basladım.
neyseki yine bıraktım ve aynı şekilde hiç zor olmadı.
yaparsın koçum yiğidim hadi.

aynı olayları yaşamamışızdır heralde ahah bende 2010 nisanda bırakmıştım eylüle kadar içmedim 1 nefes bile almadım sonra nolduysa yazın sonlarına doğru çalışırken bi tane bi yaktım yakmaz olaydım tekrar başladım hala da içiyorum ama cidden bırakmak lazım da şu anda sınav stresi var bırakmak gelmiyo hiç içimden. bırakamadığımdan değil cidden irademe sahibimdir ama işte şu anki bulunduğum durum elvermiyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...