Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Vücut geliştirme ile ilgili

Dennis

Öne çıkan mesajlar

Kanuni said:

maedros sahsen (bilimsel kanitim yok) vucut yag oranin %10-12 ustunde ise kas yakimi olmaz diye dusunuyorum ayrica kas yakabilmek icin gerekli eforu bizler saglayamayiz gibime geliyor. sonucta amator cok basit yapiyoruz bu sporu ama sen gene kalori azaltirken proteini carbdan daha fazla tut azaltacaksan yagdan sekerden vs den kis.

o kas yakimi profesyonellerde sanirim %10 larin altinda falan oluyordur. etimiz budumuz ne ki kas yakacak vucut gani gani yagimiz varken :D

ben şahsen bunu yaşadım ilk cahil zamanlarmda 4-5 sene önce 120 kilolardan inerken çok sağlıksız ve çok az bi diyetle 1.82 boy 68 kiloda 100-101 cm bel vardı yağ oranım hala baya yüksekti ve metabolizmam resmen taban yapmıştı.Allahtan o vücuttan eser kalmadı
Sosyal ağlarda paylaş

Geyik yapıyodum abi hemen tartışmaya başlamışsınız bile hehe. Kalıcı olsun olmasın, ruhunu şeytana satmış gibi oluyosun. Hayatın boyunca steroid kullanmış damgası yiyosun. Geri dönüşü olmayan bir olay. Başkası bilmese bile kendi kendini yer insan keşke kullanmadan yapsaydım diye.
Sosyal ağlarda paylaş

abi şu kadar adam bana yardım edin çıkamadım işin içinden ya.

ptesi salı perşembe kick box var, girişte hayvan gibi kardiyo yapıyoz sora yumruklar tekmeler. yoğun olarak: yumruk atarken omuzlar sırt triceps çalışıyor, tekmelerde ve girişteki kardiyoda da bacaklar.

çarşamba günü, göğüs çalışsam-biceps çalışsam ertesi gün o yumrukları atarken göğsüm için için ağlıyor overtrain oluyorum diye.

sırt çalışsam o da feryat eder, bacak çalışsam girişteki o kardiyo da o zıplamalar hoplamalar :S omuz çalışsam zaten yumruk atamam ertesi gün.

zaten 2ucu boklu bu işin de benim derdim bu çarşambayı optimize etmek. en az overtrain yaratacak şekilde ayarlamak.

bide önceki 2 gün yoğun olarak göğüs omuz falan çalışmış olduğu için çarşamba günü bu kasları çalışmak da sıkıntı :S
Sosyal ağlarda paylaş

Cons said:

BEN 1.5 ay falan yapmadım aynaya bakamıyorum şu an. inanılmaz kas ve güç kaybettim, bugün ilk omuz antremanımı yaparken karşıda ayna vardı kollarıma bakamadım gözlerimi kaçırdım

hayırdır sakatlık fln mı oldu 1.5 ay bıraktın? kaç kg ya da lbs düştü ağırlıklar?
Sosyal ağlarda paylaş

cable sistem olarak farkli calistirir zaten hem indiriken hem cekerken resistance vardir. asiri yuksek kiloyada gerek duymazsiniz bazi hareketlerde zaten her yonde calismis oluyor kas gruplari.

ornegin push down yapacaksiniz indiriken superdir zaten normal ama yukari giderkende salmayin gene kasarak birakin ki anlami olsun arti sakatlanmayin.
Sosyal ağlarda paylaş

Esh said:

karin kasini bile cable ile cali$iyorum yeni programda.

o nasıl oluyor?

ben de baya bi hareketi cable'a geçirdim. söylenenlere katılıyorum kesinlikle. mümkün olduğunca cablela çalışmak lazım.

bu arada birkaç ayda bir spora ara vermek gerek tarzı bir mantık var mıydı? en son yazın ara vermiştim. ara vermeden önce ağırlıkları hiç arttıramıyordum, aynı ağırlıklarda takılmıştım. 2 ay aradan sonra, hamlığı atıp eski kilolara çıkınca cayır cayır yükseltmeye başlamıştım ağırlıkları. bu aralar tekrar aynı durumdayım da bi ara daha mı patlatsam diyodum. bir yerde öyle bir şey okumuştum sanırım. sömestrda sporu kırmak için bahane olur.
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...