Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Vücut geliştirme ile ilgili

Dennis

Öne çıkan mesajlar

O değilde ben cidden içemiyorum artık bu biotech gainerı.

Onun yerine şu üründen kullansam ? Gerçi creatine kullanıyorum bu üründe yüksek miktarda kafein var çakışıcak ama ?
http://www.gnc.com.tr/tr/products.asp?ID=7&CID=9&PID=373&title=QNT%20ENERGEL-Lemon-75%20ml

Kabaca bir hesap yaptım.
Biotech gainer ile 3.5k kb alınıyosa vücuda aynı paraya bu ürünle 2.2kg kb aliniyor , içimi falanda aşırı rahat, 70gr biotech kullanıp 2-3 kere kustum paranın koy birtarafına içemiyorum yani.

Birde antreman sonrası protein olarakta şu nasıl olur ?
http://www.supplementler.com/shop/Protein-Barlar/Whey-Pro-Shot-32-86-ml-x-6-Tup.html

Protein-KB tozlarına alerjim oldu lanet olsun.
Sosyal ağlarda paylaş

ben whey protein aldım optimum şimdi amacım yağ yakmak ve kas kütlesini korumak olduğu için

ağırlık antremanı --> protein shakeimi içiyorm --> cardio(30-35dk)

aralarında 5er dk var acaba sıralama doğrumu yoksa ağırlık ant-cardio-protein shake mi gitsem sizce hangi sıralama uygun??????

proteini içip hemen cardioya geçmem yağ yakımını engeller die çekiniorm

bu arada bu 2si dışında zamandan dolayı başka bi seçeneğim yok
Sosyal ağlarda paylaş

Oha herşeyine fazlası zarar 4 litre süt ne.
Benim beslenmemle ilgili sıkıntım yok 6 öğün yiyiorum 3 ana 3 ara olarak.
Benim amacım hızlı ve kolay tükletilen supplementler ile hacimlenmeyi hızlandırmak.
O yüzden o linkteki 2 ürünü araştırıyorum şimdi.
Antreman sonrası ilk 20-30 dakikada hızlıca ve rahat şişirmeden tüketebilceğim ürünler araştırıyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

ispatipapaz, genelde bütün antremanın sonunda içilir shake. Kardio'dan önce su dışında bir şey içmene gerek yok. Ha ağırlık çalışman 2 saat sürdüyse, üstüne de depara çıkacaksan enerji için musli bar ya da muz falan yiyebilirsin.

Valhalla, beslenme sorunun yoksa o zaman gainer'a da ihtiyacın yok ki. Gainer kilo alamayanlar için. Creatine ve balık yağı falan işine yarabiliyor. İstiyorsan antremanda extra enerji verecek ucubik maddeler (no-xplode, superpump vs) de deneyebilirsin.
Sosyal ağlarda paylaş

Mirage said:

ispatipapaz, genelde bütün antremanın sonunda içilir shake. Kardio'dan önce su dışında bir şey içmene gerek yok. Ha ağırlık çalışman 2 saat sürdüyse, üstüne de depara çıkacaksan enerji için musli bar ya da muz falan yiyebilirsin.

Valhalla, beslenme sorunun yoksa o zaman gainer'a da ihtiyacın yok ki. Gainer kilo alamayanlar için. Creatine ve balık yağı falan işine yarabiliyor. İstiyorsan antremanda extra enerji verecek ucubik maddeler (no-xplode, superpump vs) de deneyebilirsin.

ya proteini almak için bi 30 dk daha beklemeyim die içiyorum cardio 30-35 dk sürdüğü için....

proteini içip hemen cardio yapsam bi sorun olurmu yağ yakamassın diyen var mı ? (benim açımdan bi sorun yok etkilemio 30-35 dk rahat koşuyorum)
Sosyal ağlarda paylaş

soruyu buraya sorucam ama doğru yerdir inş.

ben haftada 6 gün kardiyo yapmayı düşünüyorum, yani kalori yakmak lazım-bunun adı kardiyo mu bilmiyorum. bunun için de sabahları yüksek tempoda yürüyüş yapmayı planlıyodum fakat havalar baya kötü olduğundan alternatif çözümlere gitmek zorunda kaldım. komşunun kullanmayıp bana verdiği bi twist&shape var. kötü havalarda evde bununla bi saat çalışsam işe yarar mı?
ya da sizin tavsiye edeceğiniz bi antrenman-hareket var mı?
Sosyal ağlarda paylaş

Perfectionist said:

Proteini neyle içtiğine göre değişir de; toplam çalışma süresi 2 saati geçmiyorsa ben olsam sudan başka birşey içmem sonuna kadar.

sütle içiyorum 10 dk ısınma 1 saat ant. sonra süt+protein tozu içip 35 dk da cardio yapıorum yanlışmı yani sıra? .... bilgisi olan yokmu hiç
Sosyal ağlarda paylaş

İstipapaz, vücudunun çalışma mantığını kabaca anlatıcam detaylı olarak tam bilmiyorum yanlışta biliyor olabilirim, yanlışım varsa düzeltirseniz sevinirim :) sonuçta doktor vs değilim biraz ilgiliyim o kadar.

Vücudunda belirli bir miktar glikoz ve protein deposu olduğunu düşün.
Karbonhidrat aldığında(komplex şeker olarak) vücudun bu karbonhidratları zamana bağlı olarak glikoza çeviriyor, ancak glikoz depon dolduğunda fazlasını yağa çeviriyor.(tabiki bu süre karbonhidartın sindirilmesi taşınması vs.)Eğer direkt olarak şeker alırsan glikoz depona beklemeden yükleme yapıyorsun:).
Protein tozunu içtiğin zaman proteinin kana karışma süresi 30-60 dakika olarak değişiyor.(suyla alındığında ) Aynı depo mantığı protein depon içinde geçerli,kanında belirli bir miktar protein oluyor ve onu harcamassan aldığın protein tozu sindirilerek enerji+yağ vs. dönüştürülüyor.Kısaca proteinin pek bir amacı kalmıyor.Bu yüzden protein tozunu içtikten 30-60 dakika sonra spora başlayın deniyor ki protein depondan harca ve protein tozundan aldığın protein , protein depona gitsin ve böylelikle protein eksiğin olmasın.

Senin soruna gelecek olursak, süt ile içtiğin protein tozunun sindirimi suya göre daha uzun.( tam süresini hatırlamıyorum ama googledan aratırsan bulabilirsin.)Antremandan sonra içmenin nedeniyse tekrardan protein deponu fullemek çünkü kasların dinlenirken tamir ediliyor ve tamir edilirken protein harcıyor,bu proteini karşılamak için tekrar depoyu fullemen gerekli :)
Antremanını
" ağırlık antremanı --> protein shakeimi içiyorm --> cardio(30-35dk) "
olarak yazmışsın , ağırlık antramanının ne kadar ağır olduğunu bilmiyorum ancak protein düzenindense kalp ritmi vs. için cardioyu ağırlık antremanından önce yapman senin için daha iyi olur.Çünkü ağırlık antremanına girmeden önce kalp atışını ve dolaşımını hızlandırman kalp sağlığın ve kasların daha fazla gelişmesi açısından daha iyi olur.Antremanını;
* Protein shake --> cardio --> ağırlık --> protein shake olarak değiştirmen daha sağlıklı olur.Hatta mümkünse(anladığım kadarıyla zayıflamak istiosun.)Günlük yediğin yemeğin(karbonhidrat) %30-50 sini antremandan 2 saat önce ye ki ağırlık için gerekli enerjiyi karşılayabil.

Yağ yakımı açısından bilmen gereken glikoz deponun bir kritik sınırı var(hayati fonksiyonlar için gerekli kısım vs.) , bu kritik sınıra geldiğinde bünyen glikoz deposundan yemeyi bırakır ve yağ yakmaya başlar(hatta bu yüzden birçok diyetisyen sabah kalkar kalkmaz spor yaparsanız daha fazla yağ yakarsınız der.),en son proteinleri harcamaya başlıyor eğer protein depon full değilse.

Mantığı anlatabildiysem ne mutlu :P

*EmRicardo , Haftada 6 gün kardiyo mantıklı ancak sadece kardiyo ile kalma derim ben hatta kardiyoya harcıyacağın enerjinin yarısını kas gelişimine diğer yarısını kardiyoya harca derim.Kültür fizik hareketleriyle ( dumbell a bile gerek yok , şınav mekik vs. ) kas gelişimi + kardiyo ile daha kısa zamanda daha fazla kalori yakarsın.Alternatif hareket için tavsiyem ip atlaman, ip atlama stilleri var çok sağlıklı birşey kademeli olarak kalp ritmini arttırabiliyorsun.İpi nereden alacağın konusunda hepsiburadada satılıyor veya bulunduğun ilde herhangi bir spor mağazasına gidebilirsin.
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...