Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Vücut geliştirme ile ilgili

Dennis

Öne çıkan mesajlar

yüzde irisiz çıktı izi kalan cinsten :P sonrası kötü onun ömür boyu çukurlu surat :D öle abanmıyorum bodye zaten whey aldım bugüne kadar bide multivitamin , şimdi multivitamini de bıraktım, haftada 1 alırım diye düşünüyorum sivilceler geçtikten sonra.
Ekinezya(Echinacea), dul avrat otu(burdock) çaylarını yapıyorum şimdilik ve deve dikeni(milk thistle)nin tohumunu yoğurtla yiyorum.Bu tarz vücudu dinç tutan temizleyen bitkiler biliyormusun kesin al dediğin ?
Sosyal ağlarda paylaş

Yeşil çay iyidir.

Balık yağına ve keten tohumuna (ya da keten tohumu yağına) da iyi diyorlar. Keten tohumu yağını bir kez denedim ama tadı çok kötü geldi bana. Neye kattıysam yiyemedim.

Alışkın olmayan yabancılar da zeytinyağını yiyemiyormuş mesela. Biz o konuda şanslıyız. Günde en az bir iki yemek kaşığı zeytin yağı çok yararlı.

Helcaraxe said:
45 dakka once m-stak alıyorum, kirmizi hap dahil.

Beyaz tavşanı takip et. B)-
Sosyal ağlarda paylaş

Obsession is a term used by my dumbass friends, to describe what is dedication and determination.

---------

şeklinde bi forum imzası gördüm demin body forumunun tekinde :)

aranızda böyle saçma sapan bi duruma maruz kalan var mı arkadaş çevresinden?

mesela ben spora başladığımdan beri sigarayı bıraktım, çok daha sağlıklı besleniyorum, yaşıyorum ve sporun getirileri işte hepiniz biliyorsunuz. ben başlayalı 1 yıl oldu. ve arkadaş grubumda hala bu duruma alışamamış 3-5 arkadaşım var. sürekli çok değiştiğimi söyleyip şikayet ediyor ve spor ile alakalı olarak dikkat ettiğim ve dikkat ettiğimi bildikleri konularda, ne olacak, olmayıversin, sora yaparsın gibi şeyler söyleyebiliyorlar hala. abarttın, ne olucan olum, bugün gitmeyiver, şöyle olsun böyle olsun.

abi insanlar ne kadar kıskanç. haa bi de ara ara, kızların böyle kaslı vücutları sevmemesinden bahsediyolar. hayır mr olimpia olduk sanki. sdafşlaskdj. dövesim geliyo. ya sanane kardeşim acıktığım zaman gider yemek yerim. neden batıyo sana bu? yok çok değiştin. acıkınca yemek yemezdin sen.

bir de spor yapmayan, ve bu konu hakkında en ufak fikre bile sahip olmayan bu insanların size tavsiyeler vermeleri yok mu, işte benim tepemin en çok attıran nokta bu. bana tavsiye verecek kadar çok şey biliyosan, sigarayı bırak, en azından kardiyo yap, günde 2 kere burger ve mcdonalds yemeyi bırak, bok varmış gibi içki uyuşturucu vs kullanmayı bırak.

sigaralarına laf edemezsin ama, onlar protein tozunun zararları konusunda inanılmaz bilgilidirler. protein tozu adeta 30lu yaşlarca öleceğinin garantisidir.
Sosyal ağlarda paylaş

abi hiçbi arkadaşım çıkıpta protein tozu şöyle böyle demedi şu an dikkat ettim. iyiki arkadaşlarımda benim gibi çok muhteşem. bide bir insanın ağzından "niye şunu yapıyonki niye bunu içiyonki niye bunu yemiyonki" lafını duyarsanız direk yapıştırın "senin gibi olmamak için" lafını. üzülüyorlar.
Sosyal ağlarda paylaş

Cons said:

abi hiçbi arkadaşım çıkıpta protein tozu şöyle böyle demedi şu an dikkat ettim. iyiki arkadaşlarımda benim gibi çok muhteşem. bide bir insanın ağzından "niye şunu yapıyonki niye bunu içiyonki niye bunu yemiyonki" lafını duyarsanız direk yapıştırın "senin gibi olmamak için" lafını. üzülüyorlar.

yalnız bu muhteşem bi cevap olmuş
(tu)(tu)
Sosyal ağlarda paylaş

Selam,
Hacim yapmak ve kg almak (e haliyle) için destek olarak şunları sipariş veriyorum

http://www.iherb.com/Twinlab-100-Whey-Protein-Fuel-Cookies-and-Cream-5-lb-2268-g/23737?at=0

http://www.supplementler.com/shop/Creatine-Urunleri/Biotech-100-Creatine-Monohydrate-300-gram.html

http://www.supplementler.com/shop/Kilo-Aldiricilar/Biotech-Nutrition-Mega-Gainer-3100-4-5-kg.html

birde bugün gezerken GNC'ye uğradım bu shakerlar ve hızlı tüketim için hazırlanan supplementler hep ilgimi çekmiştir, şunlardan denemek için 1er tane aldım

http://www.gnc.com.tr/tr/products.asp?ID=7&CID=9&PID=407&title=QNT%20Protein%20Shake%20-%20Chocolate%20-500%20ml-53%20g%20protein

http://www.gnc.com.tr/tr/products.asp?ID=7&CID=9&PID=445&title=QNT%20Protein%20Shake%20Rasberry%20Tetrapak-%20Ahududu

http://www.gnc.com.tr/tr/products.asp?ID=7&CID=9&PID=373&title=QNT%20ENERGEL-Lemon-75%20ml

Bu gnc ürünlerinden pek kullanan görmedim forumda falan,fiyatlarından dolayımı bilmiyorum ama bu son ürün hoşuma gitti 70gr karbonhidrat misss.

Sürekli değilde haftada bunlardan 1er tane falan kullansam nasıl olur acaba?
Sosyal ağlarda paylaş

whey olarak on whey gold'dan şaşmaya gerek yok. o son 3 shake ise gereksiz. creatine'e de gerek yok daha yeni başlıyosun sanırım veya başlayalı pek olmamış. protein tozu bile almana gerek yok aslında ama hani o alınabilir yinede. gainer falan da gereksiz "bence". bence gereksiz bi harcama yapıyosun.

adam gibi beslenmen yeterli.
Sosyal ağlarda paylaş

Yeni başlamıyorum, uzun süre aktif spor hayatım oldu, kısa sürede body. Sonra 1 sene kadar bırakmak zorunda kaldım şimdi tekrar başlıyorum.
Yani alt yapı var.

Gereksiz derken neden gereksiz olduğunu söylersen daha yardımcı olursun.

Hani gereksiz dediğin o shakerlara 5-6-12ytl verilmezden dolayıysa burası sorun değil.

Creatine in performansı arttırdığını biliyorum/tecrübeyle sabit, yanlışsam psikolojik etkidir eyvallah.

Beslenmeme dikkat ediyorumda yetmediğini düşünüyorum,iştahım dengesiz
Sosyal ağlarda paylaş

Bunlar supplement. Yani destek ürünü. Beslenmem iyi değil, ben bunlardan alayım ürünü değil. Beslenmen iyi değilse, gerçekten boşuna para harcama bunlara. Zaten yeni başlayan birisi için supplement kullanımı tamamen gereksiz birşey. Neden gereksiz, çünkü ihtiyaç duymazsın, yeni başlıyosun, creatin kullanarak ne yapacaksın? platoda değilsin. kilolarını arttırmakta sorun çekemezsin yeni başladın. kilolar da doğal olarak artacak. heni ileride tıkandığında, vücudun platoya girdiğinde, o ekstra %5 güce ihtiyacın olduğunda, o son tekrarlar gözünden yaş getirmeye başladığı zaman creatine alayım ben dersen çok doğru bi seçim olur. şuanda senin creatin alman, bir şahin'e modifiye yapmaktan farksız.

sen ilk ayda daha çok kardiyo yaparak kardiyovasküler sistemini bi hale yola sok, ağırlık çalışmasını ihmal etmeden. eklemlerin yavaş yavaş ağırlık kaldırmaya alışacak 1-2 ayda. tendonların, kas ve sinir sistemin. vücuduna zaman tanıman lazım. en azından 2-3 ay sürecek adaptasyonu zaten vücudunun. yani daha çok erken böyle şeyler için. hareketleri yanlış yapacaksın büyük ihtimalle, yavaş yavaş doğru yapmayı öğreneceksin araştırarak. formunun nasıl olması gerektiğini, her tekrarı nasıl bir sürede yapman gerektiğini. gibi gibi.

o son shakeler ise, zaten protein tozu alacaksan ne gerek var tek kullanımlık yapılmış ambalajlanmış ve pahalıya satılan shakelere? sen kendi wheyinle 1 servingi yaklaşık olarak 1.82tl ye getirecekken, ne idüğü belirsiz sshakelere 5-6-12 lira para bayılmak yanlış olur.

twinlab pek iyi bi p.tozu değildir, yani on whey gold varken alınacak şey değil. eğer yurtdışından alacaksan, bodybuilging.com, netrition.com gibi sitelerden alabilirsin. eğer trden alacaksan en ucuzunu gittigidiyor.com'da 5lbs'si 135 liraya bulabilirsin. ki bence whey bile kullanman gereksiz nedenini yukarıda açıkladım.

öncelikle beslenmeni bu spora uygun hale getir. beslenmen çok iyiyse, düzenin oturduysa artık 3-5 ay geçmiş yavaş yavaş alışıyorsan o zaman düşün whey falan alayım gibi şeyleri. boşuna para gerçekten harcama bence.

muscleandstrength bu siteden, workouts ve netrition bölümlerinden yararlanmanı öneririm. workout neyse şimdi sen ne yapsan yarar zaten ama besslenme çok önemli, beslenme bölümünden kendine uygun bir beslsenme planı bul ve onu takıntılı bi şekilde uygula.
Sosyal ağlarda paylaş

Öyle değil
Beslenmem iyi yani trainerımın diyet listesine uyuyorum ki diyet epey kabarık.
1 ay gibi kısa bir sürede bile kilo aldım ki kardiyo-istasyon yaptım 3 hafta 1 hafta ufaktan programa girdim.

Yetiyo beslenmem ama bana yetmiyo yani psikolojik olarak. Fazladan 70gr karbonhidrat alsam ne güzel olur diye düşünüyorum mesela o 75m lik karbonhidrat paketi için.
Daha ürünler gelmedi yani creatine-whey protein ve gainer. Gelene kadar gnc den aldığım ürünleri kullanıyım dedim.

Yani ne biliyim biraz pimpirikliyim bu konuda, 1 ay sürede alabilceğim max performans-kütle-kg ye ulaşmak istiyorum.
Tabiki biliyorum beslenmenin yanında EK ürünler olduğunu.

O dediğin protein tozuna bakıcam twinlab yerine siparişi değiştiririm olmadı

Editine edit : Tekrar söylüyorum alt yapım var 12 sene aktif spor hayatım oldu, kısa bir sürede body. yani kardiyo yap hareketleri yanlış yapıcaksın falan filan bunları geçtim ben :) olayda yeni başlıyor olmam yok.
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...