Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Vücut geliştirme ile ilgili

Dennis

Öne çıkan mesajlar

Helcaraxe said:

" salondaki hocalarınıda he canım de geç. "

bu nasıl bir öneridir ? Spor eğitimi ve vücut geliştirmeyi yapmış bir insanı dinlemek her zaman daha iyidir.

Cümlenin içinden seçerde alırsan elbette abes gelir. Şimdi bir daha okuyalım cümlenin tamamı ile.

"Suplemente hiç gerek yok şimdilik senin için onu aklından çıkar, salondaki hocalarınada he canım de geç."

Yazar yukarda vücüt geliştirmeye yeni başlayan biri için salondaki hocaların aman protein tozu olmadan aman xlr-2800 olmadan bu iş olmaz derse, hocalarına he de geç demek istiyor.

@Tenekeadam
Katılıyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

Law said:

Helcaraxe said:

" salondaki hocalarınıda he canım de geç. "

bu nasıl bir öneridir ? Spor eğitimi ve vücut geliştirmeyi yapmış bir insanı dinlemek her zaman daha iyidir.

Cümlenin içinden seçerde alırsan elbette abes gelir. Şimdi bir daha okuyalım cümlenin tamamı ile.

"Suplemente hiç gerek yok şimdilik senin için onu aklından çıkar, salondaki hocalarınada he canım de geç."

Yazar yukarda vücüt geliştirmeye yeni başlayan biri için salondaki hocaların aman protein tozu olmadan aman xlr-2800 olmadan bu iş olmaz derse, hocalarına he de geç demek istiyor.

@Tenekeadam
Katılıyorum.

Eğer ciddi anlamda yapılacaksa bu spor protein tozu olmadan olmaz zaten.
Sosyal ağlarda paylaş

Ciddi anlamda derken bu forumdaki kimsenin ciddi anlamda yaptığını sanmıyorum. Ha yok mr.olmypia (yanlış yazdım herhalde) ya hazırlanan varsa başka tabi, o adamda gelip zaten buradan bilgi almaz şu an salondadır veya shakeini içiyordur v.s

Şimdi konu dallanıp budaklanmasın çünkü ben destekleyicilerin her türlü gereksiz olduğunu düşünüyorum bunuda daha önce yazdım buraya ve sizlerde aksini düşünüyorsunuz. Dolayısı ile argüman sunmayın cevap yazmak istemiyorum :).
Sosyal ağlarda paylaş

barbu said:

barbu said:

ben de vucut gelistirmeye başlamaya karar verdim. daha önceden 2-3 defa daha başlamıştım, ama hep başlamada kalıyor o olay. en fazla 2 ay gittim sanırım.

1.80 boy var kilo 58. zor kilo alıyorum. daha once spora baslayıp 65 e cıkmıstım. son zamanlarda boyle zayıfladım.

neyse, size sorum nasıl bir başlangıç yapmalıyım. gene bırakmamam lazım. hem mentalite hem teoride tavsiyeleriniz nelerdir.

o kilo aldığım zaman süte karıştırıp bir supplement iciyordum. sanırım karbonhidrattı. tam emin degilim. pek memnun kalmadım. zaten ben de almamıstım. neyse. sizce supplement kullanmalımıyım?
kullanmalıysam ne ile başlamalıyım? programım az çok nasıl olmalı? genel tavsiyeler işte.

bir de burada biri koymuştu. body building sitesiydi, supplementler hakkında çok geniş bilgi, öneriler vardı. (forum gibi degil de, daha cok makale gibi birşeydi. hadi hatırlayın bi zahmet :D )

elli defa yazılıp çizilmiştir ama zaten daha önce 2-3 defa yapmış olmama rağmen hiç bir bilgim yok bu konu hakkında, sayfalar arasında kayboluyorum. ondan soriyim dedim burada.

abi yanlis anlamada bisey sorucam , sen kürdan falan olabilirmisin ? :D
Sosyal ağlarda paylaş

hiç biri, hızlı tempo yürüyüş en yararlısı. Postacı Kemal Sunal gibi. Hızlı ve sürekli yürüyecek. Dinlenmeden hız kesmeden. en az 15 dakika. sonra dinlenip bir 15 dakika daha. Zamanla artırır süreyi. Diyette çok önemli. Yağı, beyaz ekmeği kesecek. öğünler az ve çok olacak. Acıktıkça meyveye, salataya abanacak. Acı çekecek, açlık çekecek.
Sosyal ağlarda paylaş

Tenekeadam said:

hiç biri, hızlı tempo yürüyüş en yararlısı. Postacı Kemal Sunal gibi. Hızlı ve sürekli yürüyecek. Dinlenmeden hız kesmeden. en az 15 dakika. sonra dinlenip bir 15 dakika daha. Zamanla artırır süreyi. Diyette çok önemli. Yağı, beyaz ekmeği kesecek. öğünler az ve çok olacak. Acıktıkça meyveye, salataya abanacak. Acı çekecek, açlık çekecek.

Sonuna kötü adam gülüş efekti koymayı unutmuşum.

Nıhahahahahaha

Abi yazdım işte, başlangıç 15'ten 2 kere yarım saat yürüsün. Ama tempolu, az daha hızlansa koşacak gibi hızda. Zamanla artırır zamanı. Tabi söz konusu arkadaşa bağlı. 15'ten 2 kere en azı. Yapabiliyorsa daha fazla yürüsün. Ne ka köfte o ka ekmek.
Sosyal ağlarda paylaş

Tenekeadam said:

Aynen böyle işte. Ama sakın böyle ölüm diyetleri felan yapmasın ve öğün kesinlikle atlamasın 5 öğün yesin vs. Öğün sayısı arttıkça metabolizma hızı artar böylece vücüt daha cömert yağ yakar. Sabah kalkar kalkmaz 2 su bardağı oda sıcaklığında su içsin suyun ardından 30dk-1 saat içinde kahvaltı etsin. O su güne başlarken metabolizma hızlandırı olacak bayağı etkili oluyor.

Açlık çekmesine gerek yok, açlık çekiyorsa zaten yanlış yapıyordur ben açım diyorsa o diyet biryerde patlar ve fazla kilo ile geri döner. BAşlangıçda abur cuburu kesse bile, yağı şekeri unu tamamen çıkarırsa ve işte yürüyüşde yaparsa kilo vermemesi için bir sebep yok gibi.
Sosyal ağlarda paylaş

O zaman receteni yazıyorum;
1) yağ kesilecek ( az zeytinyağı tüketilebilir )
2) hamur işi, abur cubur, ekmek kesilecek.
3) ne yiyorsan yarısını yiyeceksin öğün sayısını 6-7 falan yapacaksın. ( yağların yeri kas olsun dersen protein ağırlıklı beslenmen lazım )
4) hızlı tempolu yürüyüş ya da koşu
5) mekik ( karın kaslarının ağrıdan ve yanmadan seni bayıltana kadar )
6) yanları her gün 150-200 arası ezeceksin.
tahminen 3 ayda falan erir. iyimser bir tahmin tabi bu.

not: yukarıda yazılanlar tamamen hayal gücümün ürünüdür. Başına bir şey gelirse seni tanımam.
Sosyal ağlarda paylaş

Tenekeadam said:

O zaman receteni yazıyorum;
1) yağ kesilecek ( az zeytinyağı tüketilebilir )
2) hamur işi, abur cubur, ekmek kesilecek.
3) ne yiyorsan yarısını yiyeceksin öğün sayısını 6-7 falan yapacaksın. ( yağların yeri kas olsun dersen protein ağırlıklı beslenmen lazım )
4) hızlı tempolu yürüyüş ya da koşu
5) mekik ( karın kaslarının ağrıdan ve yanmadan seni bayıltana kadar )
6) yanları her gün 150-200 arası ezeceksin.
tahminen 3 ayda falan erir. iyimser bir tahmin tabi bu.

not: yukarıda yazılanlar tamamen hayal gücümün ürünüdür. Başına bir şey gelirse seni tanımam.

yanları ez ne demek .d he bi de aşağda küçük küçük bişiler yazıyo-bnm küçük yazı okuyamama hastalığım var. .d
Sosyal ağlarda paylaş

Yahu bölgesel zayıflama diye birşey yokdu yani öyle hatırlıyorum. Şimdi mekik çekerek o bölgedeki yağlar erimez kaslar gelişiri sadece, bölgesel erime olmuyor vücudundaki yağ oranı düşdükçe, göbek, bacak, kalça vs erimeye başlar. Erkeklerde ama önce göbekden gitmeye başlıyor deyu bilyorum yani burada okudum onuda galiba.

Mekik yine çek sonuçda zayıflamana yardım eder niahyetinde kalori yakacaksın, karın kasların güçlenir. Ama göbeğin mekik çekdin diye eremez.
"mekik çekdin+kalori yakdın+düzgün beslendin=yağ oranı düşdü" diye göbeğin erir.

Ama işte mekikde çek, şnavda çek kalori yak işte.
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...