Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Vücut geliştirme ile ilgili

Dennis

Öne çıkan mesajlar

Azmış ama yine şeker var ya. Extra'dan atmamış olsalar bile o 3,5 gram laktozdur. 20 gram protein almak için 250 gram yesen 8,75 gram şeker yapıyor. Çok da önemli değil açıkcası. Gönül rahatlığıyla yenir yani. Güzelmiş bundan ben de alıp deniyeyim. :) Yapay tatlandırıcı yok di mi bunda?

Benim hüttenkäse dediğım cottage cheese işte Exquisa'nın da var:

http://www.exquisa-international.de/images/content/PW_KFK_2010_175x120.jpg

100 gramı
65 kalori
13,5 gram protein
0,8 gram yağ
0 carb, 0 şeker

Gervais'in %4 falan yağlı. 100 gramı 100 kalori falan ama tadı çook daha iyi.
Sosyal ağlarda paylaş

ya beyler bana bi sırt programı lazım 4 hareket ama şöle bi durum var " cobre mode " oldum tam wide grip chin up falan derken üstler gelişti baya ama trapezin alt kısımları ve kanatların alt kısımları biraz sönük kaldı gibi şimdi nasıl bi program izlemeliyim ki bu hafif dengesizlik düzelsin, ayrıca üstlerin de daha büyümesini istemiyorum dengesizlik olmaya başladı bütün vücuda göre baya ilerledi kanatlarım.

resim de eklerim yarın.
Sosyal ağlarda paylaş

Hoca en az 4-5 öğün, ideal olarak 6 öğün yiceksin. Öğünler ufak olacak. Her öğünde bir parça et (ya da başka bir protein kaynağı), yediğin protein miktarından biraz daha fazla karbonhidrat, az biraz da sağlıklı yağ olacak (zeytinyağı, balık yağı, fındık/ceviz/badem vs).

Karbonhidrat olarak makarna, pilav, patates, ekmek vb yiyebilirsin. Yine de o karbonhidratları yeşil sebze ve meyve ağırlıklı almak, makarna ve pilav benzerlerini de olabildiğince az tutmak daha sağlıklı. Sebze'nin glisemik indeksi daha düşük olduğu için uzun vadede daha tok tutuyor. Insulin dalgalanmasını azaltarak yağ yakımına katkısı oluyor. Gluten içermediği için sindirim için daha sağlıklı. Ayrıca mineral ve vitamin ihtiyaçlarını da doğal yollardan karşılıyorsun. Kısacası karbonhidrat için sebze bulursan saldır, yoksa makarna/pilav/patates/ekmek.

Edik: Powerade aşırı terle kaybedilen mineralleri geri almak için iyi. Vücut geliştirme hareketleri yapan için pek gereği yok. Zararı da yok (kalorisi dışında). Daha çok 1 saatten fazla kardio için falan yararlı o tür şeyler.
Sosyal ağlarda paylaş

Helcaraxe said:

Açıkcası Powerade ile içtiğin suyun pek bir farkı yok poweradelerde daha biraz ekstra mineral falan var ama su içtikten sonra mantık aynı..

bide evet Pirinç Lapası, yağsız tussuz.

normal su içtikçe içip direkt wc'ye çıkan biri olarak, aynı sürede 1 tane powerade içince ne susuz hissediyorum ne de wc gereksinimi oluyor.

İzotonik sıvı rulz.

O kadar toz satıyor millet bir tane isostar yerine adam gelmedi. Ben buna kılım asıl. Powerade/İsostar tarzı bir ürünün tozu yok piyasayada yav.
Sosyal ağlarda paylaş

Tenekeadam said:

whey olarak ne öneriyorsunuz sabah kahvaltıda 4 yumurta yiyecek midem yok benim zira. :)

Hacı abi kahvaltıda ve idman sonrasında hardcore girmeni tavsiye ederim. Whey iyi güzelde sadece ani protein ihtiyacı doğuran zamanlarda (sabah uyanınca ve idmandan hemen sonra) al yoksa sindirimi çok hızlıdır bir casein gibi besleyemiyor vücudu. Sabah kahvaltıda 6-8 yumurta (2tam gerisi beyaz. tavaya çok az zeytinyağı koy. peçete gibi bişeyle yaydır tabanı ıslansın yeter.) yağsız peynir, yağsız süt, bol yulaf. Bunlar hem doyurur hemde besler. İdmandan sonra dev gibi bol proteinli ve bol karblı bir öğün. İstersen tencereyle kepekli pilav ye istersen 1kg brokoli ye. Ama idman sonrası da adeta kıtlıktan çıkmış gibi ye.

Buarada mirage demiş ama brokoli ve benzeri sebzeler, kepekli makarna (Sevmem) ve kepekli pilav (tabiki lapa) senin en büyük dostların olacak :) Ayrıca ızgara etler, suda ton balığı ve tavuk göğsü haşlaması da en büyük favorilerimiz. Yoğurdu her ögünde tüketebilirsin. Bu yağsız tuzsuz yemekleri yemeyi keyifli hale getirir. Aynı şekilde bol bol her türlü baharat kullan. Hem tuz ihtiyacını düşürür hemde antioksidanttır. Hemde lezzet katar tabi. Ayrıca benim tavsiyem yatmadan önce 150gr yağsız lor veya sütaş light beyaz peynir. Kahvaltına da ekleyebilirsin. Geri kalan zamanlarda protein ihtiyacını gideremezsen eğer pek tavsiye etmemekle beraber süt ile whey içebilirsin. Mümkünse içine peanut butter :) Sindirimini uzatıcak bişeyler lazım çünkü. Birde üzüm suyu sabah kalkınca ve idmandan sonra. 500ml. Yani günde 1lt. Whey ile kaktır vücuda en aç zamanlarında. Çok sıkı cut yapıcaksan sabah üzüm suyu yerine su ile iç. İdmandan hemen sonra basit şeker almalısın ama en sıkı cut zamanlarında bile.

Whey alıcaksan Optimum Nutrition %100 Whey gayet iyi bence.
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...